Zavrieť

Porady

vyplnenie dan priznania

Chcem sa opytať: vyplnan dan. priznanie fyz osobe typ b a je tam kokonka uhrn príjmov od všetkých zamestnavatel a nerozumiem tomu,neviem čo tam mám dať. pretože nerozumiem vysvetlivke
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zuzanapuchlova
    Chcem sa opytať: vyplnan dan. priznanie fyz osobe typ b a je tam kokonka uhrn príjmov od všetkých zamestnavatel a nerozumiem tomu,neviem čo tam mám dať. pretože nerozumiem vysvetlivke

    Riadky 33,34,35 sa vypĺňajú v prípade, ak FO mala aj príjem zo závislej činnosti, teda TPP alebo práca na základe Dohody o vykonaní práce. Ak také mal, musel dostať od všetkých zamestnávateľov potvrdenie o takomto príjme, teda do riadku 33 dávaš spočítane hrubé mzdy od všetkých zmaestnávateľov, aj v zahraničí...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    zuzanapuchlova
    Chcem sa opytať: vyplnan dan. priznanie fyz osobe typ b a je tam kokonka uhrn príjmov od všetkých zamestnavatel a nerozumiem tomu,neviem čo tam mám dať. pretože nerozumiem vysvetlivke
    Zuzanka bolo by dobre keby si sa ozvala či ti to stačí alebo chceš bližšie vysvetlenie.
    Dakujem veľmi pekne nepotrebujem podrobnejšiu odpoved veľmi mi to pomohlo.Lebo nikto mi to nevedel vysvetliť tak ešte raz dakujem pekne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V prípade, ak sú zamestnancovi zrážané príspevky na DDP zo mzdy, pri ročnom zúčtovaní preddavkov nemusí zamestnanec predkladať potvrdenie o zaplatení príspevkov. V prípade, ak si FO robí sama DP na základe potvrdenia zamestnávateľa o zúčtovaných a vyplatených príjmoch, kde je uvedené, že boli zrazené príspevky na DDP (neuplatnené) - musí k DP priložiť potvrdenie o zaplatených príspevkoch, alebo pre uplatnenie nezd. časti základu dane stačí údaj z potvrdenia od zamestnávateľa?
    Ďakujem za info.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Pauli, v stredu som bola na prednáške, ktorú robil Daňový úrad v Trnave. Metodička nám tam povedala, že ak nám robí ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ, musíme doložiť doklad od poisťovne, ale ak si podávame sami daňové priznanie, potvrdenie z poisťovne sa neprikladá - nie je prílohou DP, aj keď si uplatňujeme nezd. časť do 12000.- Sk.

    emdzi je offline (nepripojený) emdzi

    emdzi
    abel
    ... ale ak si podávame sami daňové priznanie, potvrdenie z poisťovne sa neprikladá - nie je prílohou DP, aj keď si uplatňujeme nezd. časť do 12000.- Sk.
    co asi zakonodarca velmi nedomyslel, kedze sa to da velmi lahko zneuzit a pravdepodobne sa na to ani nikdy nepride, kedze danove kontroly "A"-priznani sa takmer vobec nerobia

    preto tieto potvrdenia z poistovni niektore DU vyzaduju (a poistovne ich posielaju vacsinou samy od seba, tak aky problem to tam prilozit? )

    vyplnenie dan priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.