Zavrieť

Porady

dodatočné DP DPH

Dobrý večer, musím opraviť DP k DPH,lebo som dodatočne zistila že musím 1 faktúru samozdaniť.Daňová povinnosť sa mi nemení len DPH na vstupe a výstupe.Čo uvediem v DP-iba zmenené riadky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Celé priznanie vyplníš tak, ako má byť po správnosti, nie iba "opravené" riadky.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prosím Vás o ujasnenie môjho problému. Za 1. štvrťrok 2012 nám vyšla v DP k DPH daňová povinnosť 438,82 Eur. Následne som zistila chybu a v máji som podala dodatočné DP k DPH, v ktorom mi vyšiel NO 56,97 Eur. V žiadosti o vrátenie dane som uviedla sumu 495,79 Eur (438,82 + 56,97), avšak DU nám vrátil len 438,82 Eur. Je to OK? Nemal nám vrátiť celých 495,79 Eur?

    Viem, že ak v riadnom DP k DPH vyjde NO, tak DÚ ho nevráti hneď, ale ho vykompenzuje s ďalším DP. Avšak pri dodatočnom DP k DPH, som si myslela, že to neplatí a že mám žiadať aj NO z dodatočného DP. Prosím Vás, o vysvetlenie pre budúcnosť resp. aj link na príslušný zákon.

    Ako v JU zaúčtujem vrátenie DPH z dodatočného DP? Ďakujem veľmi pekne za rady.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nakoľko DDP si podala v čase, ked ešte neprešiel termín na kompenzáciu s následným DP DPH, DU iba vrátil to, čo ste zaplatili. Štát viac nedostal, takže je to podľa mňa v poriadku.
    Celú sumu by ti vrátil, ak by si to DDP podala napr. až v auguste.
    Podľa mňa postupoval správne a ty si ten NO mala vykompenzovať v DP DPH za II.Q. kedže si zrejme tak neurobila, požiadaj o vrátenie rozdielu.
    v JU účtuješ tak ako osttané NO, DP - je na to osobitný stlpec ja by som to dávala plus aj mínus tam ako položku NZ´D

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. No rozmýšľam, či požiadať o vrátenie NO, alebo to automaticky vykompenzovať v 3.Q. Čo je správnejšie? Ďakujem pekne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kompenzovať sa dá iba raz, a to v najsledujúcom období, čo sa už zmeškalo.
    Ale môžeš sa dohodnúť so správkyňou, že uhradíš o ten rozdiel menej a ona si to započíta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.