Zavrieť

Porady

Vyska zdravotneho poistenia SZCO+praca na polovicny uvazok

Viete mi prosim poradit, aku sumu treba mesacne odvadzat do zdravotnej poistovne ak som zamestnana u zamestnavatela na polovicny pracovny pomer a zaroven som si zalozila zivnost?!
Zamestnavatel za mna odvadza odvody, som vsak povinna ako SZCO platit si zdravotku. Aka by mohla byt ta sumicka? :-) Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    ja mam za to, ze vy si nemusite este platit preddavky, inak ich minimalna vyska ja cca 46 eur.
    ak ste zacali podnikat v tomto roku, na buduci rok vam zp urobi zuctovanie zdravotnych odvodov a da vam doplatit doplatok, a to zavislosti od vasho obratu z podnikania a poctu mesiacov, pocas ktorych ste podnikali.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nobilis Pozri príspevok
    Viete mi prosim poradit, aku sumu treba mesacne odvadzat do zdravotnej poistovne ak som zamestnana u zamestnavatela na polovicny pracovny pomer a zaroven som si zalozila zivnost?!
    Zamestnavatel za mna odvadza odvody, som vsak povinna ako SZCO platit si zdravotku. Aka by mohla byt ta sumicka? :-) Dakujem
    Ak si poverila živnostenský úrad prihlásením SZČO do ZP, choď do ZP osobne zmeniť si vymer.základ z minima na nulu. Preddavky do konca roku 2013 platiť nemusíš (ak sa nezmení zákon). Ak budeš naďalej zamestnaná, od 1.1.2014 budeš platiť preddavky pri súbehu podnikania a zamestnania nie z min.vymer.základu, ale zo skutočného, ktorý ti vypočíta ZP v RZZP.

    Ak vykážeš v daňovom priznaní kladný základ dane (zisk) z podnikania, počítaj s nedoplatkom na zdr.poistení za rok 2012 aj 2013.

    Vyska zdravotneho poistenia SZCO+praca na polovicny uvazok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.