Zavrieť

Porady

tehotná nájomníčka

dobrý deň, vedel by mi niekto povedať či sa pre mňa ako prenajímateľa bytu niečo mení ak sa mojej nájomníčke v priebehu trvania nájmu bytu narodí dieťa ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu iba z dôvodov uvedených v § 711 občianskeho zákonníka. Pre istotu si prečítaj aj § 712a o bytových náhradách a všimni si tam maloleté dieťa.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    anton novak Pozri príspevok
    dobrý deň, vedel by mi niekto povedať či sa pre mňa ako prenajímateľa bytu niečo mení ak sa mojej nájomníčke v priebehu trvania nájmu bytu narodí dieťa ?
    ďakujem
    ....stúpnu ti náklady, hlavne na vodu

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Budes musiet prihlasit o jednu osobu viac v byte, inak nic.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Voda ako voda, ale viac bude nákladov na jej ohrev v kotolni a to bude "paletka"
    Doplnok - - môj okrúhly príspevok.
    Naposledy upravil svojar : 16.10.12 at 10:55 Dôvod: doplnok
    Halli však jasne myslela som SV a TUV ..

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Mám tiež podobný prípad. Vlastník bytu sa na mňa obrátil s otázkou, či bude môcť takejto mamičke dať výpoveď z nájmu pri neplnení zmluvy alebo sa vzťahuje nejaká ochrana na malé dieťa.
    S ničím takýmto som sa však nestretla, tak som mu ani nevedela poradiť, pokým niečo nezistím. Bojí sa hlavne o to, či ju bude môcť s dieťaťom vysťahovať.
    bettylou môže, ale nepatrí sa to

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    tatanka111 Pozri príspevok
    Ak nie si otec, tak viď ivka.

    Ak nie je, tak ani viď ivka. Na konci roka počet osôb, dnes už osobomesiacov. Ak nenahlási, môže pomôcť mamičke. Ak nemyslí na seba, pre seba! Ak nahlási, splní si svoju povinnosťvoči spoluvlastníkom.

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Záleží aj ako je stavaná zmluva o nájme. Na to by si sa mal pozriet hlavne. Lebo to smrdí nekalým oplodnením v tvojom prenajatom priestore - že tam prebýva "možný otecko". Len jedna dievčina aj tá bola z Izreala prišla do druhého stavu - mocou z výsosti. V tvojom prípade to nehrozí. Teda ak je nájom len pre jednu osobu nájomcu, a potomkov si nespomenul v zmluve je to smola:-) Treba zapojiť možného otecka aby rodinka žila pokope a pekne ti pripsieval zvýšené náklady.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    A coho sa obavas ? Ked bude platit poplatky za 24 osobomesiaov rocne, nech tam je. Dnes tazko najdes serioznu platiacu nahradu A ak sa obavas neplatenia, konaj ihned ak neplanujes charitu.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    martin33AA Pozri príspevok
    Záleží aj ako je stavaná zmluva o nájme. Na to by si sa mal pozriet hlavne. Lebo to smrdí nekalým oplodnením v tvojom prenajatom priestore - že tam prebýva "možný otecko". Len jedna dievčina aj tá bola z Izreala prišla do druhého stavu - mocou z výsosti. V tvojom prípade to nehrozí. Teda ak je nájom len pre jednu osobu nájomcu, a potomkov si nespomenul v zmluve je to smola:-) Treba zapojiť možného otecka aby rodinka žila pokope a pekne ti pripsieval zvýšené náklady.

    "nekalé oplodnenie v prenajatom priestore" jéééžiškovehusličky tak toto ma dostalo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.