Zavrieť

Porady

skusobna doba a dohoda o vykonaní prace - potvrdenia

Ahojte,
mam dve otázky.
1. Nám pracovnú zmluvu a chcem odist v skúsobnej dobe. Zamestnávatelovi som písomne oznámila, ze koncim podla§72. Chcem sa opýtat, ci na úrad práce mi postaci len toto oznámenie, alebo ci mi zamestnávatel musí dat potvrdenie o skonceni pracovneho pomeru (napr. ci tam musi byt dohoda o skonceni pracovneho pomeru)

2. Mám dohodu o vykonani prace s presnym datumom skoncenia 02.11 2012 - tu tak isto - na úrad prace budem potrebovat potvrdenie o skoceni tejto dohody, alebo postaci len ta dohoda, na ktorej je datum skoncenia.

Ide mi hlavne o to, ze ak koncim PP v skusobnej dobe ci zamestnavetel vydava potvrdenia a to iste aj pri dohode o vykonani prace na dobu urcitu, alebo ci doklady o skocneni PP je oznamenie a pri dohode samotna dohoda s datumom ukoncenia.
dakujem
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1. Dokladom o skončení prac.pomeru je Potvrdenie o dobe zamestnania (zápočtový list). UP (zatial) nezaujíma dôvod skončenia prac.pomeru

    2. Ak je výkon práce v dohode presne vymedzený, mala by UP stačiť dohoda (ak práca nebola ukončená skôr). Potvrdenie o dobe trvania dohody zamestnávatel nevydáva.

    skusobna doba a dohoda o vykonaní prace - potvrdenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.