Zavrieť

Porady

Ake plastove okna vybrat do noveho domu?

Dobrý deň.
Dostala som tieto ponuky na plastové okná do nového domu. Prosím o radu ktorú firmu či okná vylúčiť a ktoré si vybrať. Ďakujem veľmi pekne.
1: Firma: KALYPSO SK – Profil GENEO, sklo 4-16-4-16-4 Uq=0,6 TGČ 533150@K,Podklad. profil 30/43+KP, Cena: 4671,-Eur Je aj s montážou PU penou a aj s montážou pások, olemovanie okien páskami. Prilepenie pások k osteniu, prelepenie a pretmelenie detailov folia CX Exterier a interier 70mm/30mm, OTTOCOL A7700. lepidlo CX.
2: Firma: FENESTRA Sk - Profil REHAU GENEO, 6-komorový, stavebná hĺbka 86mm , sklo 4-16-4-16-4 Climaplus Ultra N, SS rámik Uq=0,6 W/m2K, 533150@K, podkladový profil 30/43+KP, hranatá zasklievacia lišta, kovanie G-U UNI-JET D, Cena: 5024,- Eur Je aj s montážou a lepením pások, izolačné pásky ALLMEDIA ISO CONNECT. EXT + INT hrúbka 90mm + lepidlo A770
3: Firma: TRIO TEAM - Profil GENEO, 6-komorový, sklo 4-16-4-16-4 Uq=0,6 W/m2K, TGČ, Rám 72mm, 532075 štulpový profil 60 GENEO, podkladový profil 30/43, 533150, kovanie GU- Nemecké, Cena: 4418,- Eur Je len s montážou PU penou. Cena : 4930,-Eur je aj s montážou pások, olemovanie okien páskami. Prilepenie pások k osteniu, prelepenie a pretmelenie detailov folia CX Exterier a interier 70mm/30mm, OTTOCOL A7700. lepidlo CX.
4: Firma: CEDERA plus – Profil SALAMANDER BLU EVOLUTION, 6-komorový, sh. 92mm, sklo-Planitherm 4-12-Float 4-12- Planitherm 4 Uq=0,6 W/m2K, kovanie MACO, Cena: 5146,- Eur Je aj s montážou PU penou a aj s montážou pások.
5: Firma: NAJ PLAST – Profil SALAMANDER SL 76, 7-komorový, šírka 76mm, sklo 4-16-4-16-4 Uq=0,6 W/m2K, kovanie Winkhaus- Nemecké, Cena: 3344,- Eur Je len s montážou PU penou. Cena : 4180,-Eur by bola s použitím profilu SALAMANDER BLU EVOLUTION.
6: Firma: MIVEROB, - DEMTER - Profil SALAMANDER BLU EVOLUTION, rám 83mm, sklo - 4-18-4-18-4 UO=0,5 AL rámik, kovanie MACO, Cena: 4434,- Eur Je len s montážou PU penou.
7: Firma: ANEKO SK, TEAMPLAST SK - Profil GEALAN EXCLUSIVE so stredovým tesnením, 6-komorový, NR CP.U. N 3sklo Uq=0,7 TGI, kovanie MACO MULTI-MATIC, Cena: 5045,- Eur Je len s montážou PU penou.
8: Firma: SLOVAKTUAL – Aluplast Pasiv HL, 8-komorový, so stredovým tesnením, sklo 4-16-4-16-4 U=0,6, kovanie MACO, Cena:6586,- Eur Je len s montážou PU penou.
9: Firma: DANTER – profil ZENDOW, 7-komorový, šírka profilu 75 a 80mm, 3sklo, kovanie MACO, Cena: 3940,- Eur Je len s montážou PU penou.
10: Firma: INTER-okno – 6-komorový profil BRUGMANN PRESTIGE, 3sklo Uq=0,7, kovanie ROTO-NT, Cena: 3781,- Eur Je len s montážou PU penou.
11: Firma: GOSPOL – 8-komorový profil EKOSUN, sklo 4-16-4-16-4 U=0,6, s vmontovaným teplím rámikom s hliníkovým obalom kovanie MACO MULTITREND, Cena: 4621,- Eur Je s montážou PU penou a aj s montážou pások.
12: Firma: ALPLAST – SCHUCO CORONIA SI 82, 6- komorový, rám 82/68 6K Classic, krídlo 82/83 6K, sklo 4LOWe-16SS.š-4FL-16SS.š-4LOWe U=0,6, kovanie SIEGENIA AUBI TITAN AF, Cena: 4805,- Eur Je aj s montážou PU penou a aj s montážou pomocou parotesniacich a paropriepustných pások.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

    fantom opery hanusvas
    Ahoj Anna! Moc ti nepomohli...ze? A ja Ti tiez nepomozem, lebo mam v uzsom vybere iba 2. Jenu mas i Ty - Fenestra Geneo. A druhu mam akysi Gealan profil od Ekoprofilu zo Ziliny. A tiez sa neviem rozhodnut. Asi si budem hadzat eurom...

    fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

    fefe30
    Ja mám gealan 7000 ten obyčajný, od aneka, 3sklo, tmavú farbu, po roku bez závad, žiadny priehyb okien, takže spokojnosť. Dvere AL. Vačšie rozmery okien a dverí by som neriskoval v plaste.

    hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

    fantom opery hanusvas
    Jaj, to si ma nepotesil. Ja tam mam dvere a francuzske okno i s dverami a ratal som splastom. AL by mi to asi cele pekne predrazilo. Ale, aspon nebudem koketovat s vyskou dveri 220 a viac...Ked ale ja by som potreboval referenciu na firmu EKO PROFIL. Od Aneka som neskusal... Ale i tak vdaka.
    D.jozo juuj EKO profil nieee, drahííí

    funtasta je offline (nepripojený) funtasta

    funtasta
    Dobry den vie mi niekto poradit sikovnu firmu s dobrými referenciami na plast okna v okoli Martina pripadne ZA???
    uvazujem o profile rehau geneo alebo salamader bluevolution s trojsklami pripadne daký obdobný ekvivalent aj z lacnejsej cenovej hladiny idem menit cca 16 okien vacsinou francuzske okna na RD doterajsia ponuka bola asi takato:
    funtasta: spravne - oknarov treba hladat len podla referencii. V type materialu je pri serioznych firmach minimum rozdielov.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ja mám 3 kusy fr. okien s rozmermi 235x150 (v x š), plast, a žiaden problém - výrobca Trocal.

    Ake plastove okna vybrat do noveho domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.