Zavrieť

Porady

Uskladnenie hrozna. Dá sa?

moje /aj iných/ je hrozno t.roku mimoriadne skvelé./poslednych 40 rokov nebolo takéto sladké/,je ho aj dosť.Lenže dá sa nejako /okrem tekuteho stavu!/uskladniť?aspoň 1 mesiac.
Ďakujem za rady.-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    ....aj na dlhší čas

    Hroznový kompót

    Potrebujeme * 450 g hrozna * 1 l vody * 300 g cukru


    Ako na to?
    * Na zaváranie sú vhodné prakticky všetky stolové a muštové sorty hrozna, ktoré sa u nás pestujú, aj keď výhodnejšie sú veľkoplodé sorty. Veľmi znečistené hrozno pred odstopkovaním umývame, aby sme odstránili postrekové látky a nečistoty. Dobre umyté bobule už potom nemusíme umývať.

    Pri odstopkovaní zdravé bobule opatrne odtrhneme od stopky a ukladáme priamo do pohárov, ktoré mierne potriasame a zalejeme nálevom z vody a cukru.
    Bobule hrozna pri vyššej teplote praskajú, takže kompót je nevzhľadný a nechutný, preto sa musí sterilizovať opatrne.
    Sterilizujeme pri teplote 75 až 80 °C asi 15 minút.

    http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31508

    Recepty na mrazenie podľa Evy Paulovičovej:


    Foto: Shutterstock Mraziť sa môžu celé strapce hrozna.

    Mrazené hrozno (stolové bez jadierok)

    Mraziť môžeme celé strapce hrozna, Umyté ich necháme odtiecť, dáme do mikroténového vrecka a zmrazíme. Čas skladovania je však krátky – 2 týždne. Ak chceme takéto hrozno skladovať dlhšie (12 mesiacov), zmrazujeme ho v sirupe.

    Zdravé bobule umyjeme, rozrežeme ostrým nožom na dve časti, ak treba vyberieme zrniečka, plníme do vhodných nádob a zalejem sirupom (na 1 liter vody 300 g cukru). Ovocie ponorené v sirupe zakryjeme celofánom, nádobu dobre uzatvoríme a zmrazíme. Takto zmrazené ovocie môžeme použiť na prípravu múčnikov, alebo ako kompót. Pred použitím necháme pri izbovej teplote voľne rozmraziť.

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Ja si ako dieťa pamätám, že naši zavesili na pôjd strapce hrozna na špagátiky a bolo až do Vianoc. Len vtedy asi viac prefukoval vietor cez strechy. Neboli zateplenia a pod.

    asedma je offline (nepripojený) asedma

    asedma
    ..tiez sme volakedy vesali hrozno na povalu, ale aj v chladnej spajzi vydrzalo zavesene na spagate aj do Vianoc..aj v pivnici sme mavali len tak v bednickach na novinach v jednej vrstve
    mazanova aj moja starká mala v špajzi na špagáte...

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja som robila z hrozna pečený čaj. Nakrájala som jablká so šupkou na kocky, hrozno, aby to malo trochu farbu tak som dala 2 poháriky čučoriedok, vanilkový cukor, škoricu, cukor, upiekla, dala do pohárikov, zasterilizovala a za celý rok sa minie, je dobrý.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    My hrozno odšťavíme a potom šťavu v pet flašiach dame do mraziaka. V zime pijeme.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ...mesiac môžeš uskladniť akože na viniči..tak do prvých mrazov

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Dobré je, ak sa konce strapcov zapečatia voskom, má to zmysel vtedy, keď ešte strapina nie je suchá.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    srska Pozri príspevok
    ako uskladniť netuším ale sladké je mimoriadne aj v bb. idem si dať
    veru, je sladučké...ja sa akurát hostím...len mi idú na nervy tie vinné mušky....všade ich vidím

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Valčake Pozri príspevok
    ...mesiac môžeš uskladniť akože na viniči..tak do prvých mrazov
    ...a prídu dvojnohý škorci a je po hrozne......

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ...my máme aj do mrazov a škorce čierne nejedia...oni nevedia, že je v tom najviac resveratrolu,..našťastie
    Valcake ..dvojnohý tam nechodia..teda okrem nás a zase toľko toho nemáme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.