Zavrieť

Porady

najdem riesenie?

dobry den,
na uvod by som Vas chcel srdecne pozdravit a skusil sa s Vami podelit o moj problem,za akukolvek radu Vam vopred dakujem.
moj zivot sa zrazu otocil a ja si chcem doriesit svoje dlhy,za ktore si mozem sam a na ktore som doteraz s prepacenim kaslal,nechcem vas zatazovat zbytocnostami preco,ako,lebo to by bolo na dlhsie a sem to ani nepatri.
mam exekucie,dlzobu voci zdrav. i soc.poistovni dokopy 20 000e,nemam zalozeny ucet a vsetky vyzvy na zaplatenie som ignoroval.nasiel som si partnerku s ktorou chcem zit,mam pracu,ale nemozem sa dalej pohnut.chcem sa spytat existuje nejaka moznost dostat uver ak som na ciernej listine,teda v registri dlznikov,alebo sa da dohodnut s poistovnami na splatkach,ktore budem zvladat alebo je nejaka moznost zlucit vsetky dlhy do jedneho uveru?
za akekolvek rady som vam vdacny!
Indeed ....a ja si robím výčitky,že dlhujem na KK nejakých 800 euro....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Máš dlh 20.000 EUR a chceš ďaľší? Keďže si výzvy ignoroval dlh Ti narastie aj o poplatky exekútora, ktoré môžu byť až do 30%, určite Ti odporúčam kontaktovať všetky inštitúcie a skúsiť si dohodnúť splátkové kalendáre a začať platiť. Predpokladám, že prídeš o nejaký majetok, lebo so Sociálnou a Zdravotnou poisťovňou sa nedá dohodnúť pri tak vysokom dlhu.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Úver nedostanete, zostáva Vám len dohoda s veriteľmi. V prípade exekúcie to už také jednoduché nebude.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    20 litrov je dosť

    - dá sa dohodnúť na splátkach - so splátkami však musí súhlasiť oprávnený (sp + zp)
    - o úvere je ťažko poradiť, skús poriešiť cez partnerku

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Poznám niektorých,čo nechali dlhy na Slovensku a sami žijú v zahraničí....

    aj to je riešenie

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Indeed Pozri príspevok
    Poznám niektorých,čo nechali dlhy na Slovensku a sami žijú v zahraničí....

    aj to je riešenie
    mať dlh a mať milióny, mať dlh a mať holú riť je rozdiel

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Indeed Pozri príspevok
    Poznám niektorých,čo nechali dlhy na Slovensku a sami žijú v zahraničí....

    aj to je riešenie
    A ja poznám mnohých, ktorí normálne fungujú a exekútor nie je schopný vymôcť nič. Nič oficiálne nemajú a najväčší borci sa stali dokonca bezdomovcami. Ale pre mňa najväčšou novinkou posledných dní je to, že aj ako bezdomovec môže človek dostať živnostenské oprávnenie.

    a aj to je riešenie

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    stormcatcher Pozri príspevok
    mať dlh a mať milióny, mať dlh a mať holú riť je rozdiel

    Z napísaného nie jasné, či dotyčný má len dlhy alebo má aj nejaký majetok, ani v akom štádiu sú exekúcie. Sú totiž ľudia, ktorí majú majetok a nechcú sa ho vzdať za žiadnych okolností. Ak by vlastnil auto, byt, či dom vo výške dlhu alebo jeho časti, dali by sa možno predať. A možno nadobudol nejaký majetok, len ho už papierovo nevlastní... Ale ak bydlí náhodou u maminky, a "maminka má šicí stroj Minerva bobin" , tak to je iné kafe...

    Sympatické je, že si našiel prácu a konečne sa prebral k zodpovednosti. Snáď mu to vydrží. Lebo 20 tis. sekera sa spravidla nerobí zo dňa na deň, ani z mesiaca na mesiac. Ale pokiaľ nejde o život, všetko je riešiteľné... Netreba to vzdávať...
    Len neurobiť kapitálnu hlúposť a riešiť to pôžičkou z nejakej nebankovky - to je cesta rovno do pekla...
    Nevieme, čo robí a za aký plat. Možno je to bývalý vrcholový manažer, ktorý prišiel o prachy v kasíne a možno Fero z Hornej Dolnej bez výučného listu ... Fakt je, že zarobiť 20 tis. € na Slovensku poctivou prácou ako zamestnanec trvá vééééééľmi dlho .... Keby som bola na jeho mieste, mladá, bez záväzkov /čo tipujem, že asi je /, hľadala by som si lepšie platenú prácu niekde vonku... Trebárs v zúfalstve /lebo táto situácia ďaleko od neho nemá/ sa nalodiť na nejakú záoceánsku loď a v pote tváre tam tie peniaze pomaly ale isto naškrabať. Teda ak náhodou nemá problém s morskou chorobou ... Snáď by to priateľka pochopila. Ak nie, nestála za to...
    Nerada by som, aby skončil ako človek z minulého týždňa - bývalý riaditeľ firmy, s ktorým sa rozviedla manželka a všetky problémy vyriešil radikálne - slučkou upevnenou na zábradlie mosta... Mal len 48 rokov.
    Držím palce!

    Naposledy upravil Oliwa : 17.10.12 at 10:52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.