Zavrieť

Porady

Akú časť nájmu môžem dať do nákladov s.r.o. ?

Dobry den, rada by som sa spytala...zakladame s.r.o., sidlo bude na nasej adrese, v nasom byte, aku časť nájmu si mozem uplatnit do nakladov, tak isto, elektrinu,vodu,plyn...???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Zappx Pozri príspevok
    Dobry den, rada by som sa spytala...zakladame s.r.o., sidlo bude na nasej adrese, v nasom byte, aku časť nájmu si mozem uplatnit do nakladov, tak isto, elektrinu,vodu,plyn...???
    no asi najjednoduchšie bude spísať si sám so svojou sro nájomnú zmluvu a mesačne si platiť nájomné za užívanie časti nehnuteľnosti... (samozrejme vyžaduje to aj registráciu na DU ako prenajímateľ nehnuteľnosti), ale je to jednoduchšie ako vytiahnuť z sro peniaze mať 500 € oslobodených, a od nového roka z týchto peňazí zaplatiť "len" 19 % daň namiesto 23 % daň zo zisku...

    ako si uplatňovať časť nákladov, nakoľko pomer čo je využívané ako sro a čo ako súkromná osoba je dosť diskutabilné a záleží od daňovej kontroly aký pomer uzná a aký nie...

    Zappx je offline (nepripojený) Zappx

    Zappx
    Len ja nie som majitelom bytu, je to nájomný obecný byt (mam suhlas starostky,ze ho mozem vyuzivat na podnikanie)

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    nooooooo tak to ti potom neviem poradiť, nakoľko sro je iný subjekt, a na faktúrach máš svoje meno... t.j. nemáš nejaké doklady do účtovníctva vystavené na firmu... pri živnosti by to bolo jednoduchšie... tam by si mohol povedať, že 20% z účtu za elektrinu je z dôvodu, že používaš počítač na podnikanie lebo ste jeden a ten istý subjekt...

    Zappx je offline (nepripojený) Zappx

    Zappx
    dakujem za odpoved....za najom fa nemam, len na zaciatku sme spisali najomnu zmluvu s obcou, zmluva je na moje meno...keby sme tuto zmluvu ukoncili napr. k 31.10. a od 1.11. spisali novu uz na meno firmy a zacat platit z firemneho uctu kazdy mesiac najom ??? To iste plyn, elektrina?? tak ako som prepisala mobil a internet z fo na s.r.o....pracu budem aj ja aj priatel vykonavat viac menej z domu tak by sme chceli ten najom, energie a ostatne...takto poriesit

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no len problém je v tom, že ťažko dokážete, že 24 hodín 7 dní v týždni 52 týždňov do roka len dýchate pre sro... t.j. že sa jedná o účelne vynaložené náklady súvisiace s podnikaním.... ďalšia vec je, že kde má sro sídlo, lebo jedna vec je, súhlas starostky na podnikanie, druhá vec však je zriadiť sídlo firme v cudzej nehnuteľnosti a najmä obecnej... je dosť odvážne...

    ďalšia vec je, že či by mala obec záujem Vám niečo ako sročke prenajímať, keďže v prvom rade sa rieši sociálna situácia obyvateľov a ich bývanie... ťažko by obec vysvetľovala, že občanovi byt nedá lebo nie je voľný ale sročke - firme "čo má peniaze" lebo to má každá sro... prenajali byt... jednoduchšie a istejšie by bolo toto poriešiť radšej nejakým príspevkom na bývanie z sro ako špekulovať nad nejakým pomerom medzi nákladmi...

    Zappx je offline (nepripojený) Zappx

    Zappx
    to je jasne, ze nedokazem tych 24h.denne....som myslela rozdelit to nejako na daňovo uznane a nedaňove naklady...myslim, ze zostanem len pri tych energiach, mobiloch a internete...aj ked pri tom najme by s obcou problem nebol, len moze sa najst "dobroprajny sused" ktory sa zacne v tom rypat a potom moze byt problem .... a este by som sa chcela spytat, jedinym spoločnikom je moj priatel, ja som na rodičovskej dovolenke, mozem byt ja zamestnana v tejto s.r.o???ako to je potom s odvodmi? dakujem pekne za odpoved

    Akú časť nájmu môžem dať do nákladov s.r.o. ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.