Zavrieť

Porady

DP A:príjem v SR a ČR

Dobrý deň,

možte mi to prosím skontrolovať?

FO-trvalý pobyt v SR.
Príjmy z ČR: zamestnávateľom je česká firma so sídlom v ČR. Miesto výkonu práce zamestnanca je Bratislava.

Prikladám excel. tabuľku. V prvej záložke je prehľad príjmov a v druhej DP.

Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Kristína, mne vyšiel preplatok 13888. Úhrn príjmov z ČR som zaokrúhlila
    ^ a Ty nadol. Riadok 51 sa zaokrúhľuje nadol. Údaje som nahodila do(viď):

    http://www.porada.sk/t19254-dp-pre-f...lipomocka.html

    Rozdiel je len v číslovaní riadkov. Ak chceš, pošlem Ti e-mailom. DP typ_A nemám v exceli.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keď je miesto výkonu práce Bratislava, tak to nie je príjem z ČR, ale zo SR. Pre určenie zdroja príjmu pri príjmoch zo závislej činnosti je rozhodujúce miesto výkonu pracovnej činnosti.
    Musíme vedieť či tu má česká firma stálu prevádzkáreň alebo sú to len pracovníci vyslaní na pracovnú cestu. Ale aj tak by mali byť zdaňovaní podľa slovenského zákona o dani z príjmov.

    kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

    kristina11
    Johanka
    Keď je miesto výkonu práce Bratislava, tak to nie je príjem z ČR, ale zo SR. Pre určenie zdroja príjmu pri príjmoch zo závislej činnosti je rozhodujúce miesto výkonu pracovnej činnosti.
    Musíme vedieť či tu má česká firma stálu prevádzkáreň alebo sú to len pracovníci vyslaní na pracovnú cestu. Ale aj tak by mali byť zdaňovaní podľa slovenského zákona o dani z príjmov.
    Johanka,
    bol zamestnancom ceskej firmy, ktora nema v SR ziadnu prevadzkaren. Miesto vykonu prace je Bratislava. Bol vyplacany v CZK (aj potvrdenie bolo vystavene v CZK), preddavky na dan zanho odvadzali na cesky danovy urad.
    Dakujem pekne.

    jessko je offline (nepripojený) jessko

    jessko
    no neviem ako ty, ale do úhrnu príjmov som príjmy zaokrúhľoval normálne matematicky, nokoľko tam nieje uvedené ako treba zaokrúhľovať. tak potom základ dane mi vyšiel 950544,- a potom uz pir výpočte v zahraničí čiže od riadku 48-53 som zokrúhľoval tak ako je to napísané... ved sa pozri v prílohe... doplnil som tam stĺpec ako som to ja urobil... tak uvidis... no ale dan mi vysla rovnako

    jessko je offline (nepripojený) jessko

    jessko
    no ale práve som preštudoval zákon o dani z príjmov a našiel som že úhrn príjmov, poistné a daň sa zaokrúhluje na celé koruny nadol.... takze potom by to malo byt správne...

    DP A:príjem v SR a ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.