Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Kvôlik prechodu z JU na paušálne výdavky si musím podať dodatočné daňové priznanie za r. 2004. Ako sa správne vypĺňa oddiel XI (riadky 99 - 104)? Do niektorých by predsa mali ísť údaje z pôvodného daňového priznania, aby sa dal vypočítať rozdiel, ale do ktorých? V poučení o tom nie je ani slovo.
Viete mi niekto pomôcť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    prekladateľ
    Kvôlik prechodu z JU na paušálne výdavky si musím podať dodatočné daňové priznanie za r. 2004. Ako sa správne vypĺňa oddiel XI (riadky 99 - 104)? Do niektorých by predsa mali ísť údaje z pôvodného daňového priznania, aby sa dal vypočítať rozdiel, ale do ktorých? V poučení o tom nie je ani slovo.
    Viete mi niekto pomôcť?
    klikni si a čítaj, tu je všetko:
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=190358#post190358
    Naposledy upravil liba2 : 23.02.06 at 14:09
    To je len o paušálnych výdavkoch. O vypĺňaní dodatočnoho daňového priznania, Oddiel XI, tam nie je nič.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    prekladateľ
    Poradíte mi niekto s vyplnením oddielu XI v dodatočnom daňovom priznaní?
    Ja som robila dodatočné daň.priznanie, kvoli chybe v min roku a dala som tému. Pozri tu: http://www.porada.sk/t16596-vypisani...z-prijmov.html

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    prekladateľ
    Poradíte mi niekto s vyplnením oddielu XI v dodatočnom daňovom priznaní?
    V tej časti sa uvádzajú len rozdiely .
    (toľko to hľadám, aj sa to naučím ).
    Klikni: http://www.porada.sk/showthread.php?p=185513#post185513

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Potrebujem poradiť vyplniť v Dp oddiel XI. - FO typ B. Prosím o vysvetlenie čo píšem do ktorých riadkov. Neviem sa v tom zorientovať. ďakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    R102 je R90 z riadneho DP
    R103 je rozdiel riadku 90 z dodatočného DP a riadku 102
    R104 podľa predtlače, podľa údajov z dodatočného DP
    R105 detto R104
    Vyskúšaj .

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Ďakujem. A ešte otázka: keď robím dodatočné tak vypíšem ako keby som robila riadne? t.zn., že keď dodatočne priznám pohľadávku a boli paušálne výdavky, tak sa mi zvýšia aj výdavky?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nie , pri prechode na iný spôsob uplatňovania výdavkov upravuješ základ dane (podľa § 17 ) a nie príjmy. V DP je to v riadku 40.
    Dodatočné vypisuješ ako riadne, iba zmeníš riadky, ktoré máš chybné. Rozdiely vyčísliš iba v odd. XI.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Ak som dobre pochopila, tak z príjmu /pohľadávka z roku 2004 uhradená v r. 2005/ nemôžem uplatniť žiadny výdaj? Takže nie je výhodné prechádzať z paušálnych výdavkov na preukázateľné a opačne iba v tom prípade, keď nemá na konci roKA žiadne pohľadávky a zásoby. Alebo sa rozhodnúť len pre paušálne výdavky alebo preukázateľné. ďakujem zasa som sa niečo naučila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.