Zavrieť

Porady

kupa bytu ( nehnutelnosti ) na zivnost ( podnikanie )

Dobry den

Pracujem na zivnost v oblasti IT asi 3 roky, uvazujem o kupe 2-izboveho bytu kde by som zivnost vykonaval. Jednalo by sa vlastne iba o kancelariu.. ... Zatial nevlastnim ziadnu nehnutelnost a zijem iba v podnajme.. Po kupe bytu by som ho teda vyuzival aj na vlastne byvanie..

Chcel by som sa opytat ci je to vobec mozne dat si byt do nakladov a pritom ziadny (ziadnu nehnutelnost) nevlastnit ako obcan (mimo zivnosti).. Pripadne .. bolo by mozne kupit byt na 50% ako zivnostnik a 50% obcan

Ako dlho si budem byt napr. za 60 000 Eur odpisovat z dani ?
Ma s tym niekto skusenosti ake to prinasa nevyhody ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    samozrejme ze mozes kupit nehnutelnost a pouzivat na podnikanie, aj ked nevlastnis na byvanie nic predtym, ved byvat mozes v prenajme, u priatelky, u rodicov, u kamarata....

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kernel20 Pozri príspevok
    Dobry den

    Pracujem na zivnost v oblasti IT asi 3 roky, uvazujem o kupe 2-izboveho bytu kde by som zivnost vykonaval. Jednalo by sa vlastne iba o kancelariu.. ... Zatial nevlastnim ziadnu nehnutelnost a zijem iba v podnajme.. Po kupe bytu by som ho teda vyuzival aj na vlastne byvanie..

    Chcel by som sa opytat ci je to vobec mozne dat si byt do nakladov a pritom ziadny (ziadnu nehnutelnost) nevlastnit ako obcan (mimo zivnosti).. Pripadne .. bolo by mozne kupit byt na 50% ako zivnostnik a 50% obcan

    Ako dlho si budem byt napr. za 60 000 Eur odpisovat z dani ?
    Ma s tym niekto skusenosti ake to prinasa nevyhody ?

    Dakujem
    Kúpiť celú nehnuteľnosť na živnosť akože na podnikanie a pritom ju mať aj vlastné bývanie je účtovne komplikované. Ako oddelíš spotrebu el. energie, vody a podobne ? To by malo byť fakturačne podelené, čo však v praxi nejde.

    Buď ju budeš využívať výlučne ako kanceláriu alebo výlučne na bývanie, kde budeš mať miesto podnikania. Ako vysvetlíš daňovníkom keď otvoríš dvere spálne ? Tú nevyužívaš na podnikanie vôbec.
    Doba odpisovania u nehnuteľnosti je stanovená v zákone o dani z príjmov. U nehnuteľností je to 20 rokov.
    Naposledy upravil Economic : 21.10.12 at 15:13

    kupa bytu ( nehnutelnosti ) na zivnost ( podnikanie )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.