Zavrieť

Porady

zalozenie vydavatelstva - registracia

Dobry den,
chcel by som poradit ohladom zalozenia vydavatelstva. Chcel by som zalozit vydavatelstvo, ktorre bude vydavat periodicku tlac. Ako treba zacat? Kde mam najprv vydavatelstvo zaregistrovat a aky typ spolocnosti by bol najvhodnejsii pre vydavatelstvo?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    vydavatelstvo specialne neregistrujes nikde, ze toto je vydavatelstvo, len potom ciastkovo kazdu jednu periodicku tlac nahlasujes na ministerstvo kultury, ktore ti vyda registracne cislo, s ktorym si bezis do univerzitnej kniznice v BA pre ISSN

    odporucam s.r.o., ale je to na kazdeho uvazeni

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    blavaciko Pozri príspevok
    vydavatelstvo specialne neregistrujes nikde, ze toto je vydavatelstvo, len potom ciastkovo kazdu jednu periodicku tlac nahlasujes na ministerstvo kultury, ktore ti vyda registracne cislo, s ktorym si bezis do univerzitnej kniznice v BA pre ISSN

    odporucam s.r.o., ale je to na kazdeho uvazeni
    a zasielaš do knižnice po jednom výtlačku ......

    mirec243 je offline (nepripojený) mirec243

    mirec243
    cize mohol by som uz k svojej podnikatelskej spolocnosti zaregistrovanej v obchodnom registri pridat aj vydavatelsku cinnost? a potom uviest v prihlaske periodickej tlace ako vydavatelstvo nazov spolocnosti?
    Mila123 áno

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    presne ako vravis...
    zalozis sro /resp. k zalozenej doplnis predmet cinnosti/ - Vydavatelska cinnost (pridal by som aj reklamu, graficke prace a pod. - ak planujes inzerciu)

    Potom zaregistrujes titul na ministerstvo kultury, najneskor v den vydania. http://www.culture.gov.sk/posobnost-...tlace-265.html

    a kazda periodicka tlac potrebuje ISSN (International standart serial number - Medzinarodne standardne serialove - pokracujuce - cislo), vydava Narodna agentura ISSN, na SK je to univerzitna kniznica BA - tu pozor, titul musi byt vydany uz S priradenym ISSN, generuje sa z neho napriklad aj EAN, takze odporucam registrovat co najskor (maju na to asi 30 dni), blizsie info http://www.ulib.sk/sk/narodna-agentu...lacene-cd-rom/

    a samozrejme nezabudat na povinne vytlacky do urcenych kniznic (su za to pokuty), pre nas to riesi agentura, ktora ma na starosti rozosielanie predplatneho

    mirec243 je offline (nepripojený) mirec243

    mirec243
    Diki moc za informácie,
    chcem sa však ešte spýtať, či je potrebné si zaregistrovať názov periodika na patentovom úrade. Robil to niekto?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    podla mna je to zbytocne registrovat ako ochrannu znamku na zaciatok, ak by si to planoval vo velkom tak ok, ale myslim ze to su vyhodene peniaze

    mirec243 je offline (nepripojený) mirec243

    mirec243
    Diki, rovnako som nad tým rozmýšľal, že možno neskôr. Ešte jedna otázka - ako je to s preberaním článkov zo zahraničných medií? Pokiaľ je to prípustné a kde to už je kopirovanie. V niektorých časopisoch sú preložené časti rozhovorov a podobne.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Viac info o registrácii ochrannej známky nájdete na http://www.indprop.gov.sk/?co-je-ochranna-znamka

    Registráciu v SR vykonáva Úrad priemyselného vlastníctva, v zásade ide o relatívne jednoduché administratívne konanie.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    preberanie clankov je velmi specificke, v zavislosti od konkretneho zakona, ktorym je dane dielo chranene, tak ako napr. hudba, ci filmy, aj text (hoc aj novinovy) byva vacsinou predmetom ochrany autorskeho prava...
    za urcitych okolnosti vsak mozno tieto clanky prevziat, odporucam nastudovat autorsky zakon tej-ktorej krajiny, podla posobenia legislativy

    slovenska legislativa vyuziva pojem "publicisticka licencia", ktora ta opravnuje preberat clanky za vopred stanovenych podmienok, ale tyka sa len diel, ktore su chranene slovenskym pravnym poriadkom

    mirec243 je offline (nepripojený) mirec243

    mirec243
    Ďakujem za Vaše postrehy a rady. Chcel yb som sa ešte opýtať, ako to je s fotkami? Potrebovali by sme nejakú dobrú fotobanku, hlavne na šport. Nechceme obrázky preberať z google alebo iných stránok. Mohli by ste mi poradiť nejakú takú fotobanku?
    Ďakujem

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    fotobanky su problem vseobecne, vacsina pyta za normalnu fotku, ktora sa da aj vytlacit tak 10-20 eur, ak niekto pozna lacnejsiu a lepsiu tak sem s nou, tiez by sa nam zisla, ale hlavne ceska s aktualitami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.