Zavrieť

Porady

sidlo sro pri zalozeni + dobrovolna registracia k DPH

Zdravim

v tomto case zakladam 2 sro. jedna bude mat sidlo v mojom rodinnom dome pri leviciach, druha bude mat sidlo v mojom byte v osobnom vlastnictve v bratislave, ktory som nedavno kupil a este niesom na LV majitelom (este neprebehol prevod vlastnictva na katastri).

ako ma pribuzni varovali, jeden moj pribuzny ma potahovacky s danovym uradom koli odpoctom DPH (toto bude riesit sud, kedze DU tam zamietol naklady na realne kupene kontajnery ktore firma ma stale vo svojom areali a pouzivaju sa na podnikanie) a odporucili mi, aby som si dobrovolne platcovstvo DPH registroval radsej na DU v bratislave a potom presunul sidlo.

moje otazky su 2:
1. existuje rozny pristup danovych uradov ohladom dobrovolnej registracie ako platca DPH ? (vsetci dodavatelia su paltcami,zakaznici ako firmy tiez a nebyt platca DPH znamena nebyt konkurencieschopny). aky je v poslednej dobe pristup DU nitra a DU bratislava ?

2. ako riesit sidlo pri registracii bratislavskej firmy ? ak spisem najomnu zmluvu (medzi sebou a firmou) na ten priestor je nutne k nej prikladat aj list vlastnictva ? povodne som to chcel zalozit na virtualnom sidle a nasledne zmenit sidlo, ale zial nenasiel som ani jednu sluzbu kde by mali kratsiu ako pol rocnu viazanost, co mi prijde zbytocne dlhe (to sidlo budem v auguste tak ci tak menit).

k otazke preco 2 spolocnosti, zakaznici zial niektori chcu odoberat od BA firmy, ini BA dodavvatela nechcu, tak preto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    sidlo sro pri zalozeni + dobrovolna registracia k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.