Zavrieť

Porady

PN a poistenie menej ako 90 dní

Zamestnanec nastúpil 1.10.12 do TPP a 11.10.12 je PN. Vypočítala som mu NP pri DPN za 10 kalendárnych dní, pričom som vychádzala z dohodnutej mesačnej mzdy tú som delila 30 a vyrátala náhradu za 3 dni vo výške 25% a za 7 dni vo výške 55% z DVZ. Chcela som si pripraviť aj tlačivo do SP "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestancovi na účely uplatnenia nároku na nem.dávku" ale môj softvér, mi vytlačí tlačivo s prázdnymi okienkami pre VZ za rok 2012 od nástupu v októbri, nakoľko vraj nie je možné určiť RO. Môj vyrátaný DVZ nemá byť zhodný s VZ pre sociálnu poisťovňu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nem.poistenie netrvalo 90 dní, nemocenské bude vyplatené z min.VZ. SP už nepožaduje od zamestnávatela žiadne potvrdenie pre výpočet nemocenského.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ďakujem. A ten môj výpočet za 10 dní PN - náhrada príjmu, môže byť tak ako som písala?

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Dobry den, chcel by som sa spytat ako sa pocita denny vymeriavaci zaklad na PN ked sucet platieb za rok na nemocenske poistenie je napriklad 5000 EUR ale v tom roku zamestnanec marodoval 80 dni.Dakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Luboso Pozri príspevok
    Dobry den, chcel by som sa spytat ako sa pocita denny vymeriavaci zaklad na PN ked sucet platieb za rok na nemocenske poistenie je napriklad 5000 EUR ale v tom roku zamestnanec marodoval 80 dni.Dakujem.
    Ročný VZ delíš počtom kal.dní, znížených o obdobie PN-ky.

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Cize ak tomu dobre chapem ,zamestnanec nebude na tom skodny,ze by mu vysla mensia PN ,len pre to ze v r.2011 marodoval tych 80 dni.

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Cize ak tomu dobre chapem ,zamestnanec nebude na tom skodny,ze by mu vysla mensia PN ,len pre to ze v r.2011 marodoval tych 80 dni?

    PN a poistenie menej ako 90 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.