Zavrieť

Porady

Mimopracovný úraz

Pri úraze, ktorý sa stal mimo pracovnej doby treba okrem PN-ky vypisovať aj nejaké iné tlačivá, hlásenia a pod.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Áno...treba , SP má špeciálne tlačivo - Hlásenie úrazu. Ak ho nájdem hodím sem link.
    http://www.socpoist.sk/files/novefor...enie_urazu.doc

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Chobot
    Ak to nie je pracovný úraz a zamestnávateľ nezodpovedá za pracovný úraz, tak sa neposiela žiadne tlačivo. Potom je to obyčajná práceneschopnosť zamestnanca a ten má nárok iba na nemocenské dávky.

    To tlačivo sa vyplňuje iba v prípade, ak má zamestnanec nárok na úrazové dávky podľa § 13 ods. 3 zákona o soc. poistení.

    Tento zákon tiež hovorí, kto má nárok na úrazové dávky:

    § 83 - Poškodený na účely poskytovania úrazových dávok je zamestnanec, okrem sudcu a prokurátora a fyzická osoba uvedená v § 17 ods. 2, ak utrpeli pracovný úraz alebo sa u nich zistila choroba z povolania.
    Nemáš pravdu , každá PNS v dôsledku úrazu či už je pracovný alebo nepracovný je na tlačive maródky vyznačená ako úraz. A bez tohoto tlačiva Hlásenie mi ani SP neprevezme PNS-ku. Toto tlačivo si má vypísať dotyčný zamestnanec, kde popisuje presne ako a kedy k úrazu došlo.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Súhlasím, mala som tento mesiac u zamestnanca mimopracovný
    úraz a sociálka pýtala Hlásenie o úraze.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Súhlasím s Danielou. Tlačivo musí vyplniť zamestnanec a doručiť zamestnávateľovi spolu s PN-kou. Zamestnávateľovi z toho nevyplývajú povinnosti. Doručí PN-ku a hlásenie o úraze na Sociálnu poisťovňu (po 10. dni PN).

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Ja nosím PN za zamestnancov sama na sociálku a mala som mimopracovný úraz ešte v 2005 a nikto nič nepýtal, dúfam, že nebude problém?Toho smejka neviem dať preč a vôbec sa sem nehodí....

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    vema
    Toho smejka neviem dať preč a vôbec sa sem nehodí....
    Stačí, keď si pri odpovedi vypneš zobrazenie podpisu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    vema
    Ja nosím PN za zamestnancov sama na sociálku a mala som mimopracovný úraz ešte v 2005 a nikto nič nepýtal, dúfam, že nebude problém?Toho smejka neviem dať preč a vôbec sa sem nehodí....
    Ja nosím PN tiež osobne už 8 rokov a zakaždým ma toto tlačivo pýtali, keď som si náhodou nevšimla na tlačive PNS , že lekár zaškrtol úraz.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    DanielaSĽ
    Ja nosím PN tiež osobne už 8 rokov a zakaždým ma toto tlačivo pýtali, keď som si náhodou nevšimla na tlačive PNS , že lekár zaškrtol úraz.
    asi aj v tomto prípade každá pobočka SP vyžaduje niečo iné ... môj zamestnanec mal mimopracovný úraz a ja som posielala iba tlačivá PNky vypísané lekárom, správu o mimopracovnom úraze si vyžiadali priamo od zamestnanca, ja (ako zamestnávateľ) som nevypisovala, ani nedoručovala nič

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    vladan
    asi aj v tomto prípade každá pobočka SP vyžaduje niečo iné ... môj zamestnanec mal mimopracovný úraz a ja som posielala iba tlačivá PNky vypísané lekárom, správu o mimopracovnom úraze si vyžiadali priamo od zamestnanca, ja (ako zamestnávateľ) som nevypisovala, ani nedoručovala nič
    Veď v príspevku č.3 píšem , že si to má vypísať zamestnanec, ale ktorý to vie, že má takúto povinnosť? V konečnom dôsledku ale s tlačivom na SP idem ja. Takže ja ako zamestnávateľ zamestnanca upozorním , poskytnem mu tlačivo, ten mi ho vypíše a ja spolu s PN dám na SP.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Už som sa dozvedela,že tomu môjmu zamestnancovi, ktorý mal nepracovný úraz, dal sám doktor tlačivo na vypísanie o udalosti a on si ho odniesol na sociálku sám, takže aj takto sa to asi praktizuje.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Dúfam,že keď je to mimoprac.úraz tak sa neposiela aj záznam o úraze na Soc.poisť. a inšpek.práce.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    H.B.
    Dúfam,že keď je to mimoprac.úraz tak sa neposiela aj záznam o úraze na Soc.poisť. a inšpek.práce.
    Nie tieto doklady neposielaš ak ide o mimopracovný úraz, len Hlásenie o úraze.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Pracovník nám odpracoval smenu a po pracovnej smene doma sa mu stal úraz, v nemocnici ho operovali a vypísali ho za neschopného práce dňom, kedy sa stal nepracovný úraz. Ako postupujete v prípade, že má v jeden deň odpracovanú šichtu a vypísanú DPN?

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    A ak sa stal mimoprac. uraz, dam vypisat tlacivo Hlasenie a PN trvala len 6 dni. Davam na socialku len Hlasenie?Alebo ked nejde PN na socialku nemusim posielat ani hlasenie? Dakujem

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    zena Pozri príspevok
    A ak sa stal mimoprac. uraz, dam vypisat tlacivo Hlasenie a PN trvala len 6 dni. Davam na socialku len Hlasenie?Alebo ked nejde PN na socialku nemusim posielat ani hlasenie? Dakujem
    Keď nejde na sociálku, nemusíš posielať ani to "Hlásenie". Nechaj si ho u seba založené spolu s DPN.

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Keď nejde na sociálku, nemusíš posielať ani to "Hlásenie". Nechaj si ho u seba založené spolu s DPN.
    Myslela som si, velmi pekne dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.