Zavrieť

Porady

Vypoved zmluvy na stavbu domu

Mozno vypovedat zmluvu na stavbu domu z dovodu poskytovania nepravdivych informacii?alebo neviem ako by som to nazvala - majitel nas stale natahuje, ze robotnici uz zajtra pridu, potom nedviha telefon a nadalej sa vyhovara..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Stavomont ? Záleží na zmluve o dielo, či je situácia nezahájenia, resp. nepokračovania vo výstavbe riešená v zmluve, pokiaľ nie je je treba sa riadiť Občianskym, alebo Obchodným zákonníkom...

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Osobne by som začal listom od právnika "Pokus o zmier", kde by som stanovil najneskorší dátum na zahájenie, ale i skončenie montáže domu, pokiaľ by firma nenastúpila do termínu, riešil by som to odstúpením od Zmluvy o dielo... Otázne však zostáva koľko finančných prostriedkov už firma od teba má...

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    no to je teda podnikanie po slovenský. Asi bude najlepšie riešenie cez toh oprávnika a listom kedže telefonát nepomáha. Najlepšie doporučeným listom aby si mal doklad o prebratí. Mmochodom som našiel novú stránku, ktorá zanedlho klepne takýmto stavbárom po palcoch. mala by byť www.stavrek.sk, na ktorej idú hodnotiť ľudia firmy ktoré pre nich pracovali. Takže dosť možné že sa tam aj táto objaví v negatívnom svetle.
    Naposledy upravil oondrejj : 16.12.12 at 19:35

    Vypoved zmluvy na stavbu domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.