Zavrieť

Porady

Konferencie, prednášky, školenia

Tibor Mičo
Zakladám túto tému, nakoľko som tu takú nenašiel. Prosím aby prispievatelia poradili ostatným účastníkom porady kedy, kde a na akú tému sa bude organizovať konferencia, nejaké prednášky alebo školenia. Myslím, že táto téma každému príde vhod. Nechcel by som aby sa limitovala na nejaké konkrétne zameranie, každému sa niekedy zíde mať prehľad aj o iných záležitostiach ako o tých, ktorým sa venuje denne.

Zmena obsahu témy: školenia, obchodné praktiky, , teplo, meranie, rozpočítavanie a ktovie čo ešte príde.
Naposledy upravil Tibor889 : 27.10.12 at 20:19
Usporiadat
Tibor889 Tibor889

Tibor889 je offline (nepripojený) Tibor889

Tibor Mičo
Pridávam prvú konferenciu o ktorej viem, prikladám pozvánku.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kto chce, môže. Ale zbytočne príde o troška €.
0 0
Tibor889 Tibor889

Tibor889 je offline (nepripojený) Tibor889

Tibor Mičo
Nikto nikoho "nasilu" neťahá, kto sa rozhodne, pôjde. Vzdelanie je stále najlepšia investícia, okrem "štátnych" škôl Ti ho nikto nedá zadarmo.
Všetko stojí peniaze. Ľudia dávajú rovnaký peniaz za oveľa väčšie blbosti. A toto je zrovna typ konferencie, ktorá umožní ušetriť oveľa oveľa viac ako stojí pokiaľ sa správne zužitkujú informácie. Na jar som spolu s ZSVB (a ešte ďalšími) robil školenie pre predsedov SVB západného kraja, ktoré bolo pre nich zadarmo. 1200 oslovených predsedov a prišlo ich 42. Verím že neľutovali. Keď sme už pri predsedoch, ten poplatok sa dá uhradiť z fondu, rovnako aj správcovi ho môže zaplatiť firma. Nie je to najlepšie keď Vám vzdelanie zaplatí "zamestnávateľ"? (samozrejme že cestu, stravu a ubytovanie asi nie, ale aj to sa niekedy dá).
2 0
Tibor889 Tibor889

Tibor889 je offline (nepripojený) Tibor889

Tibor Mičo
Halli Pozri príspevok
... však aj predajcovia hrncov pozývajú na rozne sedenia...
Ďakujem za prirovnanie :-D

Halli Pozri príspevok
Najhoršie je že mnohé tieto firmy sa idú zadusiť peniazmi ale robia všetko preto, aby sa z toho do štátnej kasy zaplatilo minimum...
Naozaj?
SBD Komárno, SIEA BB, Ministerstvo hospodárstva SR, SMI BA, SvF STU BA, Teplárenské združenie, SBD III Košice, SBD BB, ZSVB.
To sú naozaj firmy predávajúce hrnce a dusiace sa peniazmy, ktoré chcú zaručene zodrať každé spoločenstvo a dom z kože. :-)

Na týchto konferenciách prednášajú všetci bezplatne s tým, že príspevok musí mať pridanú hodnotu a nesmie v ňom byť použitá reklama.
Ak chce prednášateľ použiť v prednáške aj reklamu, musí zaplatiť.
Naposledy upravil Tibor889 : 26.10.12 at 10:24
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
Ak chce prednášateľ použiť v prednáške aj reklamu, musí zaplatiť.
...a ak ju použije zaplatí mu zaplatené niekto? Vráti sa mu zaplatené? Tento druh reklamy je vysokoúčinný. No, mne skôr pripomína praktiky ala KOZMODISK.
Základný problém spočíva v tom, že rozpočítanie nákladu a teda defacto rozpočítanie spotreby tepla, na základe odhadu, či odparu alebo iného záznamu priebehu teploty na vykurovacom telese, či aj certifikovanými meračmi tepla je nesprávny, z dôvodu zaznamenáných hausnumer, alebo ich vynásobením bulharskou konštantou, ale PROBLÉM jE TEN, ŽE KAŽDÝ BYT MÁ MÁ INÉ TEPELNÉ STRATY A TEDA KAŽDÝ PRÍSTROJ (merač), KTORÝ PRACUJE SPRÁVNE MUSÍ ZAZNAMENAŤ (namerať) NÁSOBNÉ ROZDIELY MEDZI BYTMI.

Chránený byt má spotrebu 25kWh/m2 za rok
Podstrešný byt má spotrebu 125kWh/m2 za rok.
Priemer domu je 75kWh/m2 za rok.
Dosiahnutie rovnakej (+- 40%) platby na m2 je dosiahnuteľné len matematicky, pričom neodzrkadľuje realitu.
Niekomu sa namerané množstvo tepla (alebo na základe PRNV určeného) musí upraviť x3, inému :2, a takto poupravované čísla sa vydávajú za smerodatné.
Ak nikoho nezaujímajú tepelné straty bytu a domu, tieto straty nie sú rozdelené na straty bytu spoločné (vypočítané na základe tepelného odporu, alebo lepšie aj zmerané) a straty bytu spôsobené vlastníkom (prekurovanie, zlé vetranienie, zlé okná) nie je možné rozdeliť náklady na dodávku tepla ani s minimálnou mierou spravodlivosti.

Naposledy upravil nunenko : 26.10.12 at 10:49
0 0
Tibor889 Tibor889

Tibor889 je offline (nepripojený) Tibor889

Tibor Mičo
nunenko: Presne na túto tému bude táto prednáška:
26. GERBOC Matej, Vyregulovanie.sk, Liptovský Mikuláš
Návrh rozpočítania nákladov na vykurovanie v bytových domoch
po komplexnej obnove

A týkala sa toho aj moja už spomínaná pre SVB - príloha hlavne strana 32 a dalej
1 0
Tibor889 Tibor889

Tibor889 je offline (nepripojený) Tibor889

Tibor Mičo
Halli Pozri príspevok
a ty si tu prečo robíš reklamu zadarmo? oni prednášajú bezplatne? nebuď prosím smiešny..,veľmi dobre to vieš, ako sa to potom premieta do získaných ovečiek Ale prosím, ja sa nebránim obnovám ani rekonštrukciám domov, sú naozaj nutné...len nemám rada vymývanie mozgov.. Tak tíško a sorry ak sa ťa niečo dotklo
Akú reklamu v mojich prednáškach vidíš okrem loga?
Nikde nikoho nenútia aby niečo kupoval a platil. Získaných "ovečiek" je veľmi málo a kuriózne je, že tí, ktorý neprednášajú vôbec, alebo skoro vôbec ich majú najviac.
Vymývanie mozgov je o niečom inom a tiež ho nemám rád.
Ja si tu reklamu zadarmo nerobím. Ak tu nejaká reklama bola tak len za poskytnutie ďalších informácií.
A tíško nebudem, dotklo sa ma prirovnanie s predavačom hrncov. Halli ja robím 14 rokov tiež v tejto oblasti ale nič iné a nemusel si to mazať.
Naposledy upravil Tibor889 : 26.10.12 at 14:12
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
Presne na túto tému bude táto prednáška:
26. GERBOC Matej, Vyregulovanie.sk, Liptovský Mikuláš
Návrh rozpočítania nákladov na vykurovanie v bytových domoch
po komplexnej obnove

A týkala sa toho aj moja už spomínaná pre SVB - príloha hlavne strana 32 a dalej
Ďakujem, cele som to na dúšok zhltol. Asi tak si to predstavujem.
0 0
Tibor889 Tibor889

Tibor889 je offline (nepripojený) Tibor889

Tibor Mičo
A pripomínalo Ti to Kozmodisk? :-)
Zavadzalo Ti logo?
Chcem aby si niečo kúpil hneď zaraz a fčul?
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
A pripomínalo Ti to Kozmodisk? :-)
Zavadzalo Ti logo?
Chcem aby si niečo kúpil hneď zaraz a fčul?
Tvoja prezentácia mi nepripomínala kozmodisk. Logo mi nevadilo. Nechceš.

Už len posledná výhrada-otázka. Ak sa odpojím od spoločného vykurovania a mám spotrebu 25kWh/m2 rok, vlastným vykurovaním dodám svojmu bytu za rok 25kWh/m2 x 60m2 = 1 500kWh. Koľko mám prispieť na spoločné vykurovaniie? Mám vôbec prispievať, ak podľa vyhlášky nie som povinný?
A opačne mám byt s individuálnym vykurovaním pod strechou, majú mi ostatní prispievať? Koľko?
1 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Je užitečné, že nám byl prezentovaný příspěvek č. 9.

Tolik chyb a velmi účelového textu jsem ještě v přednášce neviděl.
Vidím, že moje výhrady na adresu trubičkové lobby jsou neužitečné.
Peníze je potom snadné vytáhnout z příslušně zmanipulovaných .....


PS
VIPA je indikátor, aproto nikdy nic nenaměří.
Podobně nejsou měřidly indikátory podle EN834 nebo EN835 a též nikdy nic nenaměří.


Sny o možnostech metody +-40% jsou jen a jen triky trubičkové lobby na laiky.
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Je užitečné, že nám byl prezentovaný příspěvek č. 9.
Názorně vidíme, že profesionál v rozpočítaní tepla neví:

co je a co není měřidlo.


Indikátor teploty na radiátoru mu klidně určí teplo odevzdané do prostoru a jiné fatální bláboly.

Trubičková lobby má to štěstí,
že neexistuje v dané oblasti státní dozor a
nikdo z veřejné moci jejich drzé lži netrestá.
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Vybrané z příspěvku č. 9:



Príklad viacsnímačového merania- HEIKOZENT





Spôsob merania HEIKOZENT


- Najdokonalejší spôsob merania a rozpočítania (zatiaľ)
- Meria odovzdané teplo vykurovacím telesom, teplotu miestnosti
- Vyhodnocuje prestupy tepla do susednej miestnosti
- Nepotrebuje žiadnu základnú zložku, nepotrebuje koeficienty zohľadnenia polohy miestnosti
- Nevýhoda- kvôli vysokej cene a zložitosti inštalácie sa nerozšíril, nebola splnená podmienka návratnosti systému merania


PS
Indikátor na radiátoru nikdy nebyl a ani nebude měřidlem.
Není schopný určit množství tepla odevzdaného radiátorem.
Snímač jen indikuje bezrozměrné čísla a každý rok jsou jiného významu.

Je to klasické ohlupování trubičkové lobby.
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Vybrané z příspěvku č. 9:


- Rozpočítanie pomocou elektronických dvojsnímačových PRVN alebo
meračov tepla v zmysle STN EN 834


PS
Neskutečně drzý blábol trubičkové lobby.
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Na odlehčení uvedu zkušenost týdne:


Kolega naměřil multimetrem v síti NN: 290 V
Já jsem pomocí kalibrovaných měřidel naměřil jen 233 V.

PS
Kolega multimetr okamžitě zahodil a šel si koupit nový.
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Prosím autora, profesionála na rozpočítaní tepla v bytových domech,
aby urychleně dostudoval následující text:

Děkuji.
Zdroj informací:

http://www.artav.cz

Stav internet dne : 26.10.2012 o 20.28 hod

Otázka ze dne: 08. 02. 2008,
od: Dušan Capko

Nadpis:
Meranie E-PRVN
Otázka:
Prajem dobrý deň. V dizertačnej práci od "ing.Taťjany Jánoškovej, Príspevok k návrhu mtodiky hodnotenia potreby a spotreby tepelnej energie v bytových domoch" obhájenej 10.12 2002 na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, som našiel na str.135 tabuľku "Tab.8.9 Závislosť spotrebných jednotiek elektronických PRVN " doprimo ISTA" na množstve dodaného tepla", z ktorej som urobil porovnanie spotreby tepla "kWh" s odpovedajúcimi hodnotami "spotrebných jednotiek" s hodnotami nad 1000, a z toho vyšiel "prevod", že "1kWh je rovná 1spotrebnému dieliku" s presnosťou 1,5%. Otázka je: 1.Prečo sa tento prevod neudáva u týchto meračov obecne myslené, na elktronických PRVN, dokonca každý predajca tvrdí, že tento prepočet nie je vôbec možný pre ten či onen radiátor. Tak sa to odmieta pri meraní spotreby tepla v bytoch. Veď zaujmavá je aj dodávka tepla pre každý radiátor v byte, aj keď to presne neodpovedá spotrebe tepla vykurovaním. To by predsa umožnilo určiť dodanú tepelnú energiu každým článkovým radiátorom vo fyzikálnych jednotkách energie. 2. Prevod určený pre "doprimo ISTA" v "kWh / spotr.dielik" je náhoda, alebo aj u ostatných typov meračov sa takýto prevod dá určiť, resp. je blízky spomenutej hodnote. 3.Na výstave "aquterm-ther" v Nitre o vykurovaní,..., som od firmy "V.I.TRADE" získal pospekt pre e-PRVN typ "E-ITN 30.xx", v ktorom figuruje "Celkový vyhodnocovací súčiniteľ K=1". Môžete vysvetliť jeho použitie v súvislosti so "spotrebnými jednotkami" a dodanou energiou vykurovacím telesom v "kWh"?

Odpoved:
Pro používání E-PRVN (elektronických poměrových rozdělovačov vykurovacích nákladov) je základním technickým předpisem ČSN EN 834. V této technické normě najdete odpověď na většinu vašich otázek. Především se v ní dozvíte, že přepočet dílků odečtených na indikátorech (PRVN) na množství spotřebovaného tepla závisí na celé řadě technických okolností: výkon otopného tělesa, způsob připojení do rozvodu ÜT, případný zákryt OT, tvar a kvalita povrchu OT ovlivňující koeficient přestupu tepla do indikátoru apod. Mimo to při rozúčtování se vždy jedná jen o poměrové rozdělení nákladů na vytápění celého domu. Při tom hrají roli i další okolnosti: Rozsah topných rozvodů, velikost společných prostor domu apod.

Přepočet dílků na množství tepla v kWh tedy obecně opravdu není možný.

V případě zmíněné disertační práce, kterou neznám, mohlo jít o jeden určitý případ, ve kterém byly definovány počáteční a okrajové podmínky výpočtu.

Odpovídal: -japo-
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Profesionálovi v rozpočítaní tepla doporučuji prostudovat materiál EU:

CEPHEUS - Projectinformation No. 36
Final Technical Report
JULY 2001
str.63

www.passiv.de
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Profesionálovi v rozpočítaní tepla v bytových domech doporučuji prostudovat materiál:

Ing. Piterka Michal

SBD Komárno

zveřejněný v TZB č: 2 rok 2007



PS
Je úplně nepřípustné šířit bludy o možnostech PRVN.
Děkuji.
0 0
Tibor889 Tibor889

Tibor889 je offline (nepripojený) Tibor889

Tibor Mičo
Poprosil som chobota o možnosť presunutia príspevkov do inej témy, lebo od príspevku č.5 sme čiastočne mimo a od č.9 úplne mimo tému. Ak bude treba založím novú, ale v poslednej dobe diskutujeme o rovnakej veci už v 4 témach. To musí byť pre návštevníka úplne neprehľadné.
PS: Paskov, vieš že som Tvoju reakciu čakal? Aký to má súvis s témou? Odpoviem Ti keď to dáme do poriadku. Asi bude lepšie keď založíme tému : PASKOV a jeho názor na PRVN. :-)
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tibor, zas si to tak neber. Sme na Porade a každý sa snaží, len či aj poradí?

Len sa drž svojho, a ak niečo lepšie, netreba hneď nový kabát, či?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať