Zavrieť

Porady

DPH, Clo a celkove náklady s tým spojené

Dobrý deň, plánujem otvoriť živnosť. Ako na začiatok chcem napísať, viem o tom, že takýchto tém je veľa, ale nenašiel som odpoveď čo by mi vyhovovala...
Takže pôjde o dovoz z Číny (Hong Kong)
-a stále mi nieje jasná jedná vec...

Chcem nakupovať a dovážať z Číny oblečenie, ja ako živnostník, kt. nebudem platcom DPH bude predstavovať aký náklad...
Alebo ako môžem vypočítať clo+DPH (je presný koeficient na všetko oblečenie, alebo sa to rozdeľuje do kategórií...

Dáme si to na príkladoch:
1.pr. objednám si Bundu z Číny za 35,97USD, poštovné cez China air post zdarma...
----čo presne budem musieť odviesť štátu a colnému úradu? teda akú presnú sumu?
2.pr. objednám si presne to isté, ale s väčším počtom (100) teda, 3597USD, pošta zdarma...
----DPH+clo v tomto prípade?
3.pr. objednám si tričko v hodnote 16,52USD, pošlem si to DHL službou za 29,54USD,,, celkové naklady obsatarania budú predstavovať 46,06USD
----akú sumu zaplatím štátu a celkovo colnému úradu v tomto prípade?


vopred veľmi pekne ďakujem, lebo čím viac zisťujem, tým sa väčšmi strácam :/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ano, TARIC sa to vola, treba vygooglit.

    Joj, zasa vsetci chcete iba dovazat z Ciny.

    Prave som sa vratil z Ciny, ti Cinania vobec nie su sprosti. Predavaju do celeho sveta najvacsi a najlacnejsi brak a za utrzene peniaze si kupuju najkvalitnejsie vyrobky z USA, Japonska ale hlavne z Europy...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    clo zistíš z colného sadzobníka. K colnej hodnote (teda suma tovaru+clo) si prirátaj 20% DPH

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    SEID Pozri príspevok
    lebo toto som nasiel tu na porade, sice je to odpoved z 23.3.2010, ale podla mna musi este nieco taketo existovat
    ...hmmm, a vnímaš aj tie sumy? Ty tu riešiš podnikanie.....

    SEID je offline (nepripojený) SEID

    SEID
    tictac7 Pozri príspevok
    clo zistíš z colného sadzobníka. K colnej hodnote (teda suma tovaru+clo) si prirátaj 20% DPH
    ok, väščina handier 12%, ďakujem...

    ale ešte 1 otázka, clo sa nevzťahuje na nejakú sumu, vedel by mi niekto povedať o akú presnejšie? druhá podotázka, kedže sa nevzťahuje na clo, DPH sa musí platiť tak, či tak?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. neviem
    2. áno, DPH sa platí vždy. Bez ohľadu na to či je clo 0,-- alebo viac...

    SEID je offline (nepripojený) SEID

    SEID
    Chobot Pozri príspevok
    - zásielky do 22 EUR: úplne oslobodenie od cla aj DPH
    - zásielky s hodnotou nad 22 EUR a do 150 EUR: oslobodene od cla, ale s výberom DPH
    - zásielky nad 150 EUR: výber cla aj DPH
    lebo toto som nasiel tu na porade, sice je to odpoved z 23.3.2010, ale podla mna musi este nieco taketo existovat

    SEID je offline (nepripojený) SEID

    SEID
    samozrejme, ze kukam aj tie sumy, ale neni problem sa s dodavatelom dohodnut, aby pokusoval tovar do viac zasielok, ci aj tak sa ma to bude tykat? ked im prejde za 1-2 dni 10 balikov na moje meno?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    SEID Pozri príspevok
    samozrejme, ze kukam aj tie sumy, ale neni problem sa s dodavatelom dohodnut, aby pokusoval tovar do viac zasielok, ci aj tak sa ma to bude tykat? ked im prejde za 1-2 dni 10 balikov na moje meno?
    Nešpekuluj, draho ťa to vyjde, samozrejme, že to zistia.

    DPH, Clo a celkove náklady s tým spojené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.