Zavrieť

Porady

náklady na obchodného partnera

SZČO má obchodné záujmy v zahraničí. S nádejným obchodným partnerom si dohodne rokovanie na Slovensku, kúpi mu letenku, pošle mu ju kuriérom, zaplatí hotel..... Ale zo spolupráce nakoniec nič nie je, pretože sa nedohodnú.
Môže si dať letenku, poplatok za kuriéra, hotelový účet do nákladov? Ak áno, treba to vydokladovať napr. zápisom z rokovania (že vôbec išlo o obchodnú záležitosť a pod.).
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kristina11
    SZČO má obchodné záujmy v zahraničí. S nádejným obchodným partnerom si dohodne rokovanie na Slovensku, kúpi mu letenku, pošle mu ju kuriérom, zaplatí hotel..... Ale zo spolupráce nakoniec nič nie je, pretože sa nedohodnú.
    Môže si dať letenku, poplatok za kuriéra, hotelový účet do nákladov? Ak áno, treba to vydokladovať napr. zápisom z rokovania (že vôbec išlo o obchodnú záležitosť a pod.).
    Ďakujem.
    Sú to všetko náklady(výdavky) neovplyvňujúce daň.
    Naposledy upravil Tweety : 23.02.06 at 14:39

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Este by som podotkla, ze aj keby zo spoluprace "nieco bolo", aj tak by to neboli danove naklady, pretoze je to platba za iny subjekt.

    Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

    optimista Maria3
    Dobrý deň,
    v našom prípade konateľ zobral zo sebou obchodného partnera na konferenciu v Nemecku. Náklady hradí naša sro. Musím to teda rozdeliť - náklady na konateľa sú daňovým výdavkom a náklady na obch. partnera nedaňovým?
    Za účať na konferencii prišli sro faktúry aj s nemeckou DPH, predpokladám, že za konateľa by som mohla žiadať o vrátenie DPH, ale faktúra síce obsahuje naše IČ DPH, ale neobsahuje IČO a podpis. Už mi ju posielali 2x a stále bez podpisu (mám obálku, lístky, mailovú komunikáciu) a už mi je trápne ich žiadať 3.x o doplnenie. Môžem vôbec s takouto faktúrou žiadať o vrátenie DPH z Nemecka? (Pritom išlo o obrovskú konferenciu, takže takéto faktúry išli do celého sveta...). Ďakujem za odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maria3 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    v našom prípade konateľ zobral zo sebou obchodného partnera na konferenciu v Nemecku. Náklady hradí naša sro. Musím to teda rozdeliť - náklady na konateľa sú daňovým výdavkom a náklady na obch. partnera nedaňovým? Presne tak.
    Za účať na konferencii prišli sro faktúry aj s nemeckou DPH, predpokladám, že za konateľa by som mohla žiadať o vrátenie DPH, ale faktúra síce obsahuje naše IČ DPH, ale neobsahuje IČO a podpis. Už mi ju posielali 2x a stále bez podpisu (mám obálku, lístky, mailovú komunikáciu) a už mi je trápne ich žiadať 3.x o doplnenie. Môžem vôbec s takouto faktúrou žiadať o vrátenie DPH z Nemecka? IČO dph s prefixom tam má byť. (Pritom išlo o obrovskú konferenciu, takže takéto faktúry išli do celého sveta...). Ďakujem za odpoveď.
    V texte.

    náklady na obchodného partnera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.