Zavrieť

Porady

Bidet áno či nie?

Anketa: Ktoré riešenie je podla vás najlepšie?

Počet hlasujúcich
21. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • samostatný bidet

    9 42.86%
  • bidetová sprška

    6 28.57%
  • elektronické sedátko

    1 4.76%
  • wc+bidet

    5 23.81%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s riešením bidetu vo svojej kúpeľni. Ideme prerábať kúpeľňu a asi by sme chceli aj bidet, len nemáme vela miesta nazvyš, takže stále zvažujeme. Videli sme na internete aj nejaké iné riešenia ako samostatný bidet, len nevieme sa rozhodnúť, lebo so žiadnym nemáme skúsenosť. Našli sme bidetovú spršku, ktorá sa pripája k umývadlu, elektronické sedátko, ktoré sa nám ale velmi nepáči dizajnom a potom sme objavili este wc+bidet, kde by sme si vedeli vybrať aj dizajn, len to vôbec nepoznáme. Môžete sa prosím podeliť o svoje skúsenosti s niektorým z týchto zariadeni? Za každý príspevok vopred dakujeme. Kajo
Usporiadat
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pre nedostatok priestoru na WC sme si namontovali bidetovú spršku. Voda do nej je privádzaná z tej istej hadice, ako voda do nádržky WC. Síce v zime, keď na WC stiahneme radiátor je mi poriadna "zima", ale nie je to také strašné. Mne sprška úplne vyhovuje a samostatný bidet by som už nechcela. S WC+bidet nemám skúsenosti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

najlepsie samostatny bidet, alebo vana. Vsetko ine su uz take riesenia aby nieco bolo. Vies si presdstavit ako pchas ruky do zachodu ked mas WC+bidet alebo nejaku sprchu s hadicou ked mas sprasku? navyse tam malokto ma pripojenu teplu vodu. Najprv som ratal tiez s prvymi rieseniami, ale dal som nakoniec samostatny bidet. Ak by som mal vanu tak bidet nedavam vobec.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Vaňa je vaňa a bidet je bidet. Každá z týchto vecí slúži na niečo iné. Vedia sa do istej miery zastúpiť, ale nie je to to isté. Ja by som WC už bez bidetu nechcela. K sprškám a ostatným náhradám sa vyjadrovať nebudem, lebo s tým nemám žiadne skúsenosti.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vo vani si zadok umyjes, ale v bidete sa neosprchujes. Je pravda ze zeny asi budu mat ine techniky ako muzi.
0 0
boza1 boza1

boza1 je offline (nepripojený) boza1

uctovnicka
Ja som pri prerábaní kúpelne s manželom o klasický bidet bojovala. Jemu sa zdal zbytočný a ja som ho chcela. Teraz si ho hlavne on nevie vynachváliť. Ak máš miesto pre bidet, určite by som stavila na klasiku. Veľa šťastia.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

alltracboy Pozri príspevok
vo vani si zadok umyjes, ale v bidete sa neosprchujes. Je pravda ze zeny asi budu mat ine techniky ako muzi.
Ja nehovorím, že nesúhlasím, veď preto som napísala, že do istej miery sa vaňa a bidet vedia zastúpiť. Keď chceš použiť bidet, nemusíš si vyzliekať nohavice a ponožky. A to je asi u žien a mužov rovnaké.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Mne sa tiež zdal bidet zbytočný, ale dali sme ho a určite neľutujem, najviac ho používam v lete, že keď mám spotené nohy tak si v ňom umyjem v studenej vode nohy a super to osvieži. Je to fakt výborná vec a môžem odporúčať.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no ja si nohavice a ponozky nevyzliekam, staci si sadnut cez okraj vane, ale ako som pisal kazdy ma inu techniku a zenam to zrejme tak nemusi vyhovovat. Navyse treba vediet udrzat trochu rovnovahu.
0 0
zzuzzina zzuzzina

zzuzzina je offline (nepripojený) zzuzzina

no ja mam skusenosti s wc+bidet v jednom, mame to doma a nie je treba do tohto wecka strkat ruky, aby som sa vedela umyt a prave je fajn, ze nestrieka vsade dookola ako sprska.
ja doma nemam miesto na obyc bidet, preto som si musela najst nahradu. a rozhodla som sa spravne, sme s tym spokojni a uz by sme nemenili. takze ti tiez odporucam toto riesenie, hlavne ak nemas miesto a ak ides prerabat, lebo si vies dat pripojit aj teplu aj studenu vodu.
tak teda drzim palce pri vybere
Naposledy upravil arizona : 29.10.12 at 19:40
2 0
Kajo15 Kajo15

Kajo15 je offline (nepripojený) Kajo15

Dakujem všetkým za názor, dúfam že sa ešte niekto pridá :-) asi má každý svoju pravdu a ten e-book si idem stiahnuť, som zvedavý :-)
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

No doma máme bidet a na chalupe kvôli miestu spršku. Pre mňa, jednoznačne bidet. Sprška je veľmi nepohodlná, ale zase lepšie ako nič
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Neviem co je na sprske nepohodlne. Uz roky mam v byte oras bidetu, a nema to chybu. Do domu si ju tak isto davam do oboch zachodov. Len treba mat samozrejme umyvadielko vedla WC. Ak to niekto nepozna, tak najskor sa pusti voda na baterii, nastavi teplota, vezme sa do ruky hlavica sprchy (je riesena tak, ze palec ruky je polozeny na ovladacej packe), zavedie na miesto a stlaci packa. Voda strieka len tam kam ma. Jednoducho sa meni jej sila aj teplota. Ked treba po pouziti wc pouzit kefu na cistenie, mne vacsinou staci plny prud zo sprsky. Bidet som mal k dispozicii len raz na hoteli v taliansku a ak su vsetky take, nechcel by som ho ani zadarmo.

Ale videl som aj kopiu bidetovej sprsky od nejakeho tuzemskeho vyrobcu (cz/sk), a ta stala naozaj za h...

Tu je link, kde som daval davnejsie obrazky pri inej prilezitosti:
http://www.porada.sk/t141284-p5-ako-...ml#post1527206
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

podla mna je bidet zbytocnost ... nemame ho a pri rekonstrukcii sme nad nim ani len neuvazovali ... a poznam par ludi co ho dali a teraz lutuju ze len zabera miesto ... kazdodenna vecerna sprcha staci
btw: kto ma casto take problemy so stolicou ze potrebuje bidet, mal by v prvom rade porozmyslat nad zmenou stravy
0 2
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

urcite su aj ludia co sa sprchuju raz za tyzden. Oni tiez bidet nepotrebuju. Vsetko je otazka navykov... osobne preferujem vyssi hygienicky standard. V podstate ani bidet netreba.. staci balik vlhcenych utierok.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy - kaskadér som zvedavý ako to bude robiť keď bude mať 70 rokov a Bukoch humusák nech behá celý deň s os.r...m zadkom.
samozrejme že sólo bidet.
0 1
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Niet nad zasadove vyjadrenia :-) Ja zase hovorim, samozrejme ze samostatne wc (oddelene od kupelne). Nebudem si predsa umyvat zuby tam, kde som bol predchvilou na velkej :-)
Malokto urobi oddelene wc take, aby mu tam vosli 2 misy. A o predrazenych all-in-one rieseniach s ovladanim, ako pouzivaju japonci" by som ani neuvazoval.
0 0
TáňaSl TáňaSl

TáňaSl je offline (nepripojený) TáňaSl

Dobry den,
tak vidim, ze sto ludi, sto chuti a kazdy si vacsinou chvali to svoje :-) Ja by som odporucala, aby ste si v klude premysleli co chcete a ake mate moznosti, pretoze ak mate malu kupelnu, tak zbytocne budete premyslat na samotatnym bidetom a napriklad aj zalezi, kto bude bidet pouzivat, pretoze si neviem predstavit starsich ludi, alebo deti ako si v polodrepe sprchuju zadok a ako potom musi vyzerat kupelna :-) U nas pouzivaju bidet aj mladi aj stari a tym padom u nas zvitazil wcbidet. Bidet je zabudovany vo wc a cena zavesneho wcbidetu je cca 169 euro s dph, co si myslim nieje vela a moze si to dovolit kazdy. Clovek pekne sedi na wc a bidet obsluhuje pomocou podomietkovej baterie umiestnenej v blizkosti wc a nemusi sa pri tom ani zdvihat a ani strkat ruky do wc. A v neposlednej rade si clovek moze vybrat dizajn podla chuti, od modernych hranatych az po klasicke, alebo dokonca rustikalne. Prikladam video pre ilustraciu.
S pozdravom Tana S.
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=2SitD-NRgZ0
Naposledy upravil arizona : 29.10.12 at 19:38
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bubkoch Pozri príspevok
podla mna je bidet zbytocnost ... nemame ho a pri rekonstrukcii sme nad nim ani len neuvazovali ... a poznam par ludi co ho dali a teraz lutuju ze len zabera miesto ... kazdodenna vecerna sprcha staci
btw: kto ma casto take problemy so stolicou ze potrebuje bidet, mal by v prvom rade porozmyslat nad zmenou stravy
Otázka znela aký bidet a nie či bidet , tak že som ti musel dať neužitočné. Ty si mi ,ale dal neužitočné , pre to že chodíš s osra..u r.ťou.
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

pivko Pozri príspevok
Otázka znela aký bidet a nie či bidet , tak že som ti musel dať neužitočné. Ty si mi ,ale dal neužitočné , pre to že chodíš s osra..u r.ťou.
preco zo seba silou mocou robis debila ? ja citat viem, aj otazke v nazve temy rozumiem
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

samostatný bidet.....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať