Zavrieť

Porady

Skype - začínam

Zdravím vás priatelia.
Som tu zase s prosbou o radu. Ešte som nikdy netelefonovala cez skype a chcem začať s príbuznou v Anglicku. Zatiaľ som sa dostala sem:
- mám už vytvorené konto, aj príbuznú už mám pridanú v kontaktoch. Ona si teraz asi nájde odomňa automatickú správu, ktorú som jej poslala pri pridávaní kontaktov. Potrebujem asi mikrofón??? Slúchadlá aj reproduktory mám. O kameru veľmi nestojím, ale nevylučujem ani tú. Ako sa pridáva ten mikrofón. Kam ho mám zapichnúť (mám PC). Treba ho aj nejako "zoznámiť" s PC? (pridanie hardware). Ako sa postupuje pri prvom telefonovaní? A možno mi poradíte aj to na čo sa nepýtam, lebo to nepoznám. Tak prosím po l o p a t e.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    mikrofon urcite treba. Na klasickom PC bude v zadu moznost pripojenia, obvyke je niekolko podobnych konektorov vedla seba. Jeden je na reproduktor, dalsi na miktŕofon. Mavaju aj oznacenie farbou a casto aj farba konektoru mikrofonu je rovnaka takze staci pripojit podla farby. Ci sa pouziju reprodutory alebo sluchadla je v podstate jedno.
    Potvrdenie druhej strany nie je na hovor nutne (aspon predpokladam), staci zahajit hovor a druha strana ho prijme. To potvrdenie je treba na to aby clovek videl ci druha strana ma zapnuty pocitac a je na prijme. Na skype sa da aj dopisovat = textovy rozhovor. po pripojeni mikrofonu predpokladam ze nie je potrebne nastavenie. Standardne ma skype medzi kontaktami jeden skusobny. tam si clovek zavola a ozve sa mu odkazovac kde sa nieco nahovori a potom to skype prehra. Je to na overenie ze mikrofon a reproduktor funguju ok. Snad tolko pre zaciatok...

    deane7 je offline (nepripojený) deane7

    deane7
    Aj kamery už mávajú v sebe mikrofón. V programe skype
    Nástroje>nastavenia>zvukové zariadenia>zaškrtneš automatické nastavenie
    Najlepšie použiť sluchátka s mikrofónom ak chceš používať sluchátka. Ak používaš napr. reproduktory v monitore tak treba zvuk nedať naplno a mikrofón radšej ďalej od nich aby nenastávala spätná väzba. Ale na to prídeš. Po zastrčení mikrofónu do oranžového konektoru Ti možno vyskočí tabuľka kde budeš mať obrázok Tvojich konektorov a ten do ktorého si mikrofón strčila bude svietiť, iba potvrdíš. Nič zložité.

    sajka18 je offline (nepripojený) sajka18

    som sajka sajka18
    Veľmi pekne ďakujem za rady a ešte prosím vás, telefonický hovor mi odoberá Mb? Mám totiž obmedzený počet dát na mesiac 6 Gb. Ďakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mikrofón ide v zásade (ak máš klasický PC) do ružového konektora! Slúchadlá/repráčiky do zeleného konektora!

    Hovor cez Skype - je satarmo - "odber" dát rádovo kB - pri klasickom hovore. Pri video hovore je to pár MB.

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Skype.jpg
Zobrazení: 13
Veľkosť:  52.6 KB

    sajka18 je offline (nepripojený) sajka18

    som sajka sajka18
    Vy ste super ľudia! Strašne pekne vám všetkým ďakujem za vzácne rady no a Misoft s tým nákresom to je super. Ešte kúpim ten mikrofón a dám vám vedieť ako mi to ide. Nech sa vám všetkým darí, ste fajn.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.