Zavrieť

Porady

Poistná udalosť na tovare

Vytopilo nám sklad. Tovar, ktorý sa už nedá vôbec použiť vydám a zaúčtujem ako škodu na 549 (bude to nedaňový náklad?). Náhradu od poisťovne na 648? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Do nákladov môžeš dať len do výšky prijatej náhrady od poisťovne. Ostatné ako pripočítateľná položka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dá sa to vytopenie pripísať živelnej udalosti? Asi nie, ale taká škoda by bola daňovo uznaná.

    jaros je offline (nepripojený) jaros

    jaros
    mili poradaci,

    som zivnostnik od januara a vediem JU, relativne som zvladal vsetko sam, ale potrebujem zamestnat brigadnika na dohododu o brig. praci studenta.

    a tym padom mi vznikaju povinnosti takze ma prosim utvrdte, alebo vyvratte tieto stanoviska:

    1.) Musim ist do socialnej poistovne - vyplnit tlacivo prihlasenie zamestnavatela

    2.) Zaregistrovat brigadnika (mam otazku, som pocul, ze do buducnosti sa to da robit aj cez internet - viem, ze prihlasky sa daju robit aj cez SMS, alebo mail, ale treba ich do 3 dni potvrdzovat na pobocke, da sa to bez potvrdenia robit rovno cez ich portal, myslim ze stranka podatelna.socpoist.sk ,alebo to plati len pre velkych zamestnavatelov ? )


    3.) Uzavriet dohodu o brig. praci studenta, tj urobit briggadnikovi i spis+zobrat od neho potvrdenie, ze je naozaj student

    4.) Daniari :

    Myslim, ze sa tam odvadza zrazkova dan, ako to teda funguje ? Staci z prijmu brigadnika (ak nepodpise vyhlasenie, resp. zarobi viac) vypocitat 19% a nasledne tuto sumu odviest mne prislusnemu danovemu uradu a ako Variabilny symbol uviest moje DIC ?
    alebo im treba este zasielat dalsie pripisy ? hm ???

    5.) Z hrubej mzdy brigadnika zaplatit 0,8 % ako urazove poistenie do soc poist

    Som vam velmi povdacny za vase rady, tento portal je vazne uzasny

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    ormika
    Do nákladov môžeš dať len do výšky prijatej náhrady od poisťovne. Ostatné ako pripočítateľná položka.
    A účtovanie je na 549 a 648?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dada
    A účtovanie je na 549 a 648?
    Škoda: 549/132,112,121,122,123,124
    Predpis náhrady od poisťovne: 378/648.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Pri odmene pre brigádnika treba dať pozor na výšku odmeny a príp. odvody do ZP ak splnia hranicu pre VZ - upozornila by som ho na to.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Čiže ak je to totálna škoda, tak do nákladov to dám len do výšky prijatej náhrady od poisťovne a zvyšok bude pripočítateľné k ZD. A ak sú veci, ktoré sa dajú ešte opraviť, čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.