Zavrieť

Porady

operatívny leasing v JÚ

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. SZČO /platca DPH/ si kúpil v marci hydraulickú ruku na nákladné auto v hodnote 7200 € s DPH.
Keďže ju momentálne nevyužíva, chce ju dať do krátkodobého prenájmu inému SZČO/neplatca DPH/ bez následnej kúpy na 1-2 roky.
Chcem sa opýtať na účtovanie v JÚ pre prenajímateľa- mesačný prenájom 5O € si dáva priamo do N - prevádzková réžia? A ako je to s odpisovaním? Odpisuje ročne prenajímateľ? Vyplývajú z tohto prenájmu ešte nejaké účtovania pre prenajímateľa?
Veľmi pekne vopred ďakujem za odpovede:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nerozumiem zadaniu otázky - prečo chcete účtovať prenájom hydraulickej ruky do PR, keď by sa malo jednať o príjem a nie o výdavok ?Však predpokladám, že 50 euro je zrejme cena mesačného prenájmu HR, ktorú prenajímateľ fakturuje a táto mu je aj uhradená. Nie ?Malo by sa jednať o príjem OVZD.Alebo som neporozumela otázke ?

    Aja75 je offline (nepripojený) Aja75

    Aja75
    Samozrejme máte pravdu, v tej rýchlosti som si pomýlila prenajímateľa s nájomcom. Ide o účtovanie u prenajímateľa - takže ide o POZD. Ale čo s tými odpismi? Účtuje si ich iba prenajímateľ ako ročný odpis na konci roka? Nič viac?
    Ešte raz vopred ďakujem za odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aja75 Pozri príspevok
    Samozrejme máte pravdu, v tej rýchlosti som si pomýlila prenajímateľa s nájomcom. Ide o účtovanie u prenajímateľa - takže ide o POZD. Ale čo s tými odpismi? Účtuje si ich iba prenajímateľ ako ročný odpis na konci roka? Nič viac?
    Ešte raz vopred ďakujem za odpoveď.
    V úvode píšeš o operatívnom lízingu, potom v otázke o kúpe, tak ako je to? Operatívny lízing, nie je obstaranie majetku, ale prenájom.

    operatívny leasing v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.