Zavrieť

Porady

firemný nákup-platba súkromnou bank.kartou

dobrý deň, prosím Vás ako sa účtuje keď mi konateľ dá bloček z obchodu na nákup firemného materiálu, ale zaplatil to súkromnou kartou? (myslím aspoň, lebo firemnou určite nie ).ďakujem
Usporiadat
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
zúčtuj to cez interný doklad 501,343/záväzok napr. 325
0 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

a môžem aj na 365?lebo tu 365 viem potom vyrovnať vkladom spoločníka do pokladne, a ako zrovnám 325?...lebo tou 365-vkladom do pokladne spol.mám kvázi niečo ako dôkaz že to zaplatil...

a ďalšia vec...ako je to v jednoduchom účtovníctve?...tiež cez ID?
0 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

dakujem...už chápem, ale to tiež bolo len v PU. ale ako to bude v JU?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jersseyke Pozri príspevok
dakujem...už chápem, ale to tiež bolo len v PU. ale ako to bude v JU?
podla mna tiez cez pokladnu ... ved podnikatel nie je povinny pri sebe nosit "firemne" peniaze ... nieco k podnikaniu potrebuje tak to kupi ... a ked nema hotovost tak zaplati kartou (aj z uctu, ktory nema na podnikanie)

PS: nie som uctovnik
0 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

no hej, veď prečo by nemohol, len ja rozmýšlam nad tým, že keby náhodou bola nejaká kontrola tak či môžu chcieť ako dôkaz výpisy z jeho súkromného účtu, resp. toho účtu z ktorého to bolo hradené...a čo sa stane ak nebude môcť doložiť ten výpis???
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

no ale ved doklad o platbe za tovar je blok z ERP ... ubytok penazi bude z pokladne nie z uctu
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

len pozor, podla pani Jablonkovej z takehoto dokladu nemozete odpocitat DPH....ze nemame co platit osobnymi kartami. Predpokladam, ze vsade vidia podvod, ako vsetci zhrname vidlami blocky od celej rodiny....to su ale miliony, o ktore oberame tento stat
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
najjednoduchšie bude ak to zaúčtujete nákup v hotovosti ako píše 1Dara
0 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

tak som to urobila nakoniec, ďakujem krásne za pomoc...a keď sa to nebude niekomu páčiť tak nech si to vydebatuje on s nimi, prečo platí súkromnou kartou...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Anelas Pozri príspevok
len pozor, podla pani Jablonkovej z takehoto dokladu nemozete odpocitat DPH....ze nemame co platit osobnymi kartami. Predpokladam, ze vsade vidia podvod, ako vsetci zhrname vidlami blocky od celej rodiny....to su ale miliony, o ktore oberame tento stat
Tiež som bola na takomto školení, Ing. Jablonková to vysvetľuje tak, že
- zamestnanec/majiteľ tovar kúpi vo svojom mene (lebo platí svojou súkromnou kartou)
- predá do firmy
a v žiadnom prípade nie je nárok na odpočítanie dane.
Ruku na srdce - doteraz sme to určite (väčšina z nás) takto nechápali, ale od školenia si na to dávam pozor, čo keby raz prišiel čas, že si práve na tomto dajú záležať a bude nálezov, hajajááj!
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Tiež som bola na takomto školení, Ing. Jablonková to vysvetľuje tak, že
- zamestnanec/majiteľ tovar kúpi vo svojom mene (lebo platí svojou súkromnou kartou)
- predá do firmy
a v žiadnom prípade nie je nárok na odpočítanie dane.
Ruku na srdce - doteraz sme to určite (väčšina z nás) takto nechápali, ale od školenia si na to dávam pozor, čo keby raz prišiel čas, že si práve na tomto dajú záležať a bude nálezov, hajajááj!
Ja som zvedavý ako budú riešiť, keď si to zamestnanec zaplatí z vlastných peňazí v hotovosti. A potom si to dá preplatiť vo firme.
Je to úplne to isté, ako keby platil kartou.
1 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

marjankaj Pozri príspevok
Ja som zvedavý ako budú riešiť, keď si to zamestnanec zaplatí z vlastných peňazí v hotovosti. A potom si to dá preplatiť vo firme.
Je to úplne to isté, ako keby platil kartou.
Súhlasím a dodávam, že ja ako zamestnanec nič firme, kde som zamestnaná, nepredávam. Veď na to ako súkromná osoba nemám ani oprávnenie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Je to choré . veď aj keby firma dala zamestnancovi zálohu v hotovosti vopred na nákup, zasa len zamestnanec (neplatiteľ) urobí nákup .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Je to choré . veď aj keby firma dala zamestnancovi zálohu v hotovosti vopred na nákup, zasa len zamestnanec (neplatiteľ) urobí nákup .
Ale platí zásada, že do štátnej kasy treba peniaze z dph naháňať a najlepšie sa naháňa malá suma. Že veľké lietajú , to je už o inom.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane

(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak
a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,

§ 71 (platný od 1.1.2013)
Faktúra


(1) Na účely tohto zákona
a)
faktúrou je každý doklad alebo oznámenie, ktoré je vyhotovené v listinnej forme alebo elektronickej forme podľa tohto zákona alebo zákona platného v inom členskom štáte upravujúceho vyhotovenie faktúry,




Z akého § Ing. Jablonková vychádzala??????
Naposledy upravil marjankaj : 07.11.12 at 12:25
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Paula Pozri príspevok
Je to choré . veď aj keby firma dala zamestnancovi zálohu v hotovosti vopred na nákup, zasa len zamestnanec (neplatiteľ) urobí nákup .
A bude mu napríklad chýbať 1 €, tak doplatí kartou a zase bude problém?
Ale zlaté padáky rozdávať vedia.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Neviem si predstaviť vo firme, napr. 400 zamestnancov, pričom napr. 30 má na starosti aj nákupy..to potom nech firma cvaká banke za 30 kusov kariet, alebo bude jediná , po ktorú si budú niekam utekať (trebárs aj cez celé Slovensko). S prepáčením kravinizmus.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Tiež som bola na takomto školení, Ing. Jablonková to vysvetľuje tak, že
- zamestnanec/majiteľ tovar kúpi vo svojom mene (lebo platí svojou súkromnou kartou)
- predá do firmy

a v žiadnom prípade nie je nárok na odpočítanie dane.
Ruku na srdce - doteraz sme to určite (väčšina z nás) takto nechápali, ale od školenia si na to dávam pozor, čo keby raz prišiel čas, že si práve na tomto dajú záležať a bude nálezov, hajajááj!

Existuje na to aj nejaké paragrafové znenie? Ak nie, potom je to iba jej súkromný názor.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tiež v tomto bode s Ing. jablonkovou nesúhlasím. Ak odopne zam-ec potvrdenku o platbe kartou, tak na bloku /ktorý je v zmysle Z_DPH faktúrou/ je iba info o platbe kartou, kto vie akou? Jasne, dá sa to lahko overiť výpisom z BU, ale takéto pátranie už považujem skutočne za choré.
Ak by si to nechával preplatiť v súvislosti s pracovnou cestou - tak dobre, súhlasím, obvykle však ide o nákupy prvotne rpe firmu. Zam-ec poverený nákupom pre firmu môže vyinkasovať hotovosť, napr. v budúcnosti limitovaných 1000 EUR a vari je zo zákona povinný ich nosiť v peňaženke? dá si ich na účet a nákup rieši platobnou kartou, pričom vlastne použije financie od zamestnávateľa. A toto už je o čom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať