Zavrieť

Porady

problém so susedom pri odvodnení pozemku

Ahojte, chcel by som sa s vami poradiť ohľadom nasledovnej veci. Vlastníme chalupu, cez ktorú roky preteká menší "járok". Tento járok smeruje od nášho suseda, problém je v tom, že jeho pozemok je položený trochu vyššie ako náš a tým pádom máme časť pozemku celú podmáčanú. Chceli sme to vyriešiť tak, že by sme járok vybetónovali aby voda nevsakovala do zeme a nerobila nám tak problémy. Sused však s tým nesúhlasil, pritom by sa ale nejednalo o žiadne megalomanské betónovanie a nijak by mu to nenarušilo vzhľad pozemku. Zaujímalo by ma teda, či ho môžem nejako donútiť, aby nerobil prieky a dovolil nám to zrealizovať. Či nám ostáva odvodnenie pozemku len iným spôsobom? ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Vy ste chceli betónovať na jeho pozemku?
    Neviem si to teda dosť dobre predstaviť, lebo hovoríš že vám cez chalupu preteká menší jarok, ale zrejme si myslel že ten jarok tečie cez váš pozemok a nie chalupu ....

    Ale nedalo by sa to riešiť tak, že ten jarok by si od hranice pozemku nasmeroval do jarku vybetónovaného na tvojom pozemku?

    Alebo ten jarok sa už na tvojom pozemku nechová ako jarok, ale tečie si to širinú-marinú a zaplavuje ti tvoj pozemok?

    jorry je offline (nepripojený) jorry

    jorry
    No áno zle som sa vyjadril, ale myslím, že každému dopne, že ten járok nejde stredom obývačky, ale po pozemku... Ja to koryto járku mám vybetonované po celom mojom pozemku, aby to nevsakovalo a nepodmáčalo celý pozemok a to isté by som chcel spraviť aj uňho, pretože jeho pozemok oproti nášmu je položený o niečo vyššie

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    no neviem ako ho chcete k tomuto prinútiť. POkiaľ s tým nebude súhlasiť tak s tým nič neurobíte. Ale keď odvediete všetku vodu, čo ide vám na pozemok, tedá aj tú od neho, tak potom asi nebude problém s pozemkom či sa mýlim?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Máte istotu,že to podmáčanie Vášho pozemku je práve z miesta susedovej časti potoka? Čo ak to začína oveľa ďalej?
    Ak áno,nestačilo by to vyložiť plochými kameňmi? Prečo vlastne sused nechce dovoliť? Má na to vážnejší dovod? Ako to vysvetľuje on?

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    to máš pravdu buchač občianský zákonním má take ustanovenia, lenže naťahovačky na súde a dokazovanie toho, že to podmáčanie je z jeho pozemku, by sa v konečnom dôsledku ani nemuselo vyplatiť. Toto riešenie je už dosť extrémne. Niet nad dobru susedskú dohodu :-)
    buchač ....tak veru...a dobrý sused je niekedy lepší ako rodina...
    marjankaj Dobrý sused požičia a dobrá suseda dá.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    oondrejj Pozri príspevok
    no neviem ako ho chcete k tomuto prinútiť. POkiaľ s tým nebude súhlasiť tak s tým nič neurobíte. Ale keď odvediete všetku vodu, čo ide vám na pozemok, tedá aj tú od neho, tak potom asi nebude problém s pozemkom či sa mýlim?
    Ale urobí ....dá sa ....
    Proste dať na občiansko právny súd .....

    Lenže to je už na inú debatu ... iné " srandičky "...
    Samozrejmosťou je aj to dokazovanie ...

    Jedno z druhým spôsobí ale výdavky a zhorší už tie nedobré vzťahy ...

    problém so susedom pri odvodnení pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.