Zavrieť

Porady

Výkazy a paušálne výdavky

Dobrý večer,

žiadam Vás o radu.

Klasické JU mi je jasné, teda pokiaľ dobre rozmýšľam, pri podaní daňového priznania pri uplatnení paušálnych výdavkoch prílohy výkaz o PaV a výkaz o MaZ nedávam(na základe čoho ich zostavím ???). Dobre rozmýšľam??? Klient ma presviedča, že minulý rok mu účtovníčka dala aj výkazy a uplatňoval si paušálne výdavky. Najkrajšie na tom je, že on si daňové z minulého roka neodfotil....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Nie, pri paušálnych výdavkoch sa výkazy nedávajú. Síce ja som všetky pohyby účtovala klientom do PD, ale k 31.12 som zistila, že je výhodnejšie postupovať podľa §6, ods.10 ZoDP, napriek tomu som PD vytlačila.
    Zvlášť si vyhotovíš zúčtovanie príjmov, z toho 25% paušálny výdaj plus platby do fondov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    MarcelaLu
    Dobrý večer,

    žiadam Vás o radu.

    Klasické JU mi je jasné, teda pokiaľ dobre rozmýšľam, pri podaní daňového priznania pri uplatnení paušálnych výdavkoch prílohy výkaz o PaV a výkaz o MaZ nedávam(na základe čoho ich zostavím ???). Dobre rozmýšľam??? Klient ma presviedča, že minulý rok mu účtovníčka dala aj výkazy a uplatňoval si paušálne výdavky. Najkrajšie na tom je, že on si daňové z minulého roka neodfotil....
    Nepodávaš žiadne výkazy .Len DP.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Pri pausale netreba podat vykazy ja ich napriek tomu podavam a danovy urad ich nevracia. Nie je to ziadny problem ked sa odovzdaju.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    aladin
    Pri pausale netreba podat vykazy ja ich napriek tomu podavam a danovy urad ich nevracia. Nie je to ziadny problem ked sa odovzdaju.

    Daňový úrad ich nevarcia, ale určite potom nemáš správny výkaz o príjmoch a výdavkoch, keďže si si "zvýšil" a uplatnil paušálne výdavky a zaplatené poistné .

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    A ako dávate kreditné úroky do príjmu, pri uplatňovaní paušalných výdavkov? Uplatníte si pri nich tiež % výdavkov? Alebo ich pripočítate po odčítaní výdavkov? /Lenže potom by to v DP nesedelo. Díky

    Výkazy a paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.