Zavrieť

Porady

terapia tichom

ahojte, rada by som ziskal blizsie informacie o terapii tichom vyuzivanej v psychoterapii. Aky ma ucinok, co sa s nou da dosiahnut, co sa nou vlastne sleduje, co ma klientovi priniest?
Dakujem za reakcie a odpovede

kremienok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    v takomto prípade by som neplatil nič psychoterapeutom, išiel by som sám kdesi do lesa a "liečil" by som sa, myslím úplne vážne, takto sa liečim pravidelne
    kaivorus super, super, super,. správne napísané

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kremienok Pozri príspevok
    ahojte, rada by som ziskal blizsie informacie o terapii tichom vyuzivanej v psychoterapii. Aky ma ucinok, co sa s nou da dosiahnut, co sa nou vlastne sleduje, co ma klientovi priniest?
    Dakujem za reakcie a odpovede
    kremienok
    ...hm ...široký to pojem ...
    Ono je lepšie niekedy ale byť ticho , ako zbytočne rozprávať , nakoľko :

    Počúvať znamená viac než len počuť....
    petermikuláš Pozri príspevok
    v takomto prípade by som neplatil nič psychoterapeutom, išiel by som sám kdesi do lesa a "liečil" by som sa, myslím úplne vážne, takto sa liečim pravidelne
    ...a hentá liečba bohovo zaberá ...
    ...no niekedy je aj toho ticha až príliš ... minule som doslova - dopísmena štartol sthilku ...

    martuli Pozri príspevok
    Mňa tiež takto občas dusí terapeutka, zvyčajne vtedy, ak chce, aby som s niečim vyliezla a ja nechcem, resp. ide to to veľmi ťažko, raz sme takto sedeli asi 15 minút...
    Občas je dobré zamyslieť sa nad ľudskou úprimnosťou, ozajstnou otvorenosťou...
    Je to zriedkavá a ťažká vec; a ako veľmi závisí od človeka, ktorý nás počúva!
    Sú takí, čo odstránia bariéry a cesta je hladká; sú takí, čo vylomia dvere a vstúpia na naše územie ako dobyvatelia;
    sú takí, čo nás zabarikádujú, zatvoria nás v sebe, oboženú nás múrmi a priekopami;
    sú takí, čo nás rozladia a počúvajú iba naše falošné tóny;
    sú takí, pre ktorých ostaneme navždy cudzincami, čo rozprávajú neznámym jazykom.
    A keď je rad na nás, aby sme počúvali, čo z toho sme...?
    Počúvame ???
    kaivorus veeeeeeľmi dobré.. až správne

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Mňa tiež takto občas dusí terapeutka, zvyčajne vtedy, ak chce, aby som s niečim vyliezla a ja nechcem, resp. ide to to veľmi ťažko, raz sme takto sedeli asi 15 minút...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.