Zavrieť

Porady

Skenovať dokument

Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi - skenujem dokument a stále mi vychádza obrázok, neviem nastaviť,-názov súboru ---, formát súboru ( bmp,jpg,pdf), rozlíšenie... Keď chcem dopísať text, stále mi po kliknutí pravým tlačídlom upraviť vyhadzuje jpg skicár, poprípade bmp, pdf. Chcem ten dokument preskenovať, dopísať, uložiť na pracovnú plochu a odoslať... Poradí mi niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja osobne neviem čo chceš. Pre mňa je to popísané zmätočne.

    // Chcem ten dokument preskenovať, dopísať,

    Ako to skenuješ?
    Ak ho chceš mať v upraviteľnej podobe, tak musíš použiť nejaký OCR program.
    Ináč budeš mať Tebou spomínané bmp, jpg či pdf. Prvé dva sú obrázky a tam nič neurobíš. V treťom prípade potrebuješ opäť samostatný program, ktorý dokáže editovať súbor pdf.

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    ja len dodam ze aj ked to bude mat v pdf, nemusi to ist editovat lebo to bude ako pdf obrazok, cize v tomto pripade treba ten OCR program. Ale tie hlavne pri slovenskych znakom nie su zrovna uspesne.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    ...a ja dodám, že keď budeš mať aj OCR pdf a aj Acrobat aj tak to nebude jednoduché, treba to vedieť daj sem scan a ja ti sem hodím text

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Obavam sa, ze to co chces urobit nepojde tak lahko. Scanner zo svojej podstaty vyraba obrazky no a tie v textovom editore nezeditujes. Obavam sa ze naozaj budes musiet pouzit nejaky OCR (Optical character recognition). To je software (casto sucastou nejakej inej aplikacie) ktory premiena scanovany obrazok na editovatelny text. Skus to oskenovat do pdf a potom v Adobe Acrobate ( pozor, nejedna sa o Acorbat Reader) spustit OCR. Vysledok mozes skopirovat do Wordu a potom editovat. Nemusi sa to ale podarit. Zavisi to od toho, co povodny dokument obsahuje (ci su tam napr aj ine obrazky, grafiky a ine objecty) a ako kvalitne vie adobe Acrobat robit OCR. Ale skusit mozes. Ak sa jedna iba o text, tak by to malo ist.
    Ak nie nuz potom treba skusit iny OCR program, ako spominlai dobri ludia nado mnou, alebo subor rucne prepisat.

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    taiko Pozri príspevok
    Obavam sa, ze to co chces urobit nepojde tak lahko. Scanner zo svojej podstaty vyraba obrazky no a tie v textovom editore nezeditujes. Obavam sa ze naozaj budes musiet pouzit nejaky OCR (Optical character recognition). To je software (casto sucastou nejakej inej aplikacie) ktory premiena scanovany obrazok na editovatelny text. Skus to oskenovat do pdf a potom v Adobe Acrobate ( pozor, nejedna sa o Acorbat Reader) spustit OCR. Vysledok mozes skopirovat do Wordu a potom editovat. Nemusi sa to ale podarit. Zavisi to od toho, co povodny dokument obsahuje (ci su tam napr aj ine obrazky, grafiky a ine objecty) a ako kvalitne vie adobe Acrobat robit OCR. Ale skusit mozes. Ak sa jedna iba o text, tak by to malo ist.
    Ak nie nuz potom treba skusit iny OCR program, ako spominlai dobri ludia nado mnou, alebo subor rucne prepisat.
    Nerozumiem ako mám spustiť OCR, keď to preskenujem do pdf a potom v Adobe Acrobate mám spustiť OCR...
    sthruska sthruska zvináč post.sk

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    ...a ja dodám, že keď budeš mať aj JPG alebo všetky spomínane formáty, daj sem scan a ja ti sem hodím text
    Naposledy upravil vlado 33 : 05.11.12 at 16:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.