Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Aké priznanie mám podať za dieťa, ktorý má účet v banke. Jedná sa mi o vrátenie zrážkovej dane. A do ktorej tabuľky to mám napísať. Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    ojka
    Aké priznanie mám podať za dieťa, ktorý má účet v banke. Jedná sa mi o vrátenie zrážkovej dane. A do ktorej tabuľky to mám napísať. Díky
    DPFO typ B. Ide o príjem podľa § 7 ods. 1 písm. a). V DPFO je to oddiel VII r.1. Tam dáš sumu hrubého úroku bez zrážkovej dani. Sumu zrážkovej dane dáš do oddielu X na r. 95. Katija
    Opravujem: Je to príjem podľa § 7 ods. 1 písm. b) a r.2 oddiel VII.
    Naposledy upravil Katija : 24.02.06 at 07:46 Dôvod: Oprava paragrafu.

    ojka je offline (nepripojený) ojka

    ojka
    Ďakujem Vám veľmi pekne.A ešte niečo. ak má podnikateľ okrem účtu aj sporiaci účet môže si taktiež dať do DP zrážkovú daň?
    Naposledy upravil ojka : 24.02.06 at 07:07

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Ahojte, mňa by zaujímalo, aký typ daňového priznania má urobiť ten, kto mal príjmy zo závislej činnosti - od 4 zamestnávateľov a plus bol na úrade práce a dostával podporu . Nemám v tom celkom jasno , či A alebo B. ďakujem

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    Ten, kto má viacerých zamestnávateľov počas zdaňovacieho obdobia + úrad práce podáva daňové priznanie typu A- má len závislú činnosť.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    adrika
    Ahojte, mňa by zaujímalo, aký typ daňového priznania má urobiť ten, kto mal príjmy zo závislej činnosti - od 4 zamestnávateľov a plus bol na úrade práce a dostával podporu . Nemám v tom celkom jasno , či A alebo B. ďakujem
    Môže si podať žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane u toho zamestnávateľa, u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú čiastku. Ak ju neuplatňoval, tak môže požiadať posledného zamestnávateľa o vykonanie... To že bol na UP nemá nato vplyv. Zamestnávateľ, ktorý dostane takúto žiadosť je povinný to urobiť a daň vrátiť .
    Ak sa predsa rozhodne podať sám daň. priznanie, potom FO typ A (len závislá činnosť). Daň sa mu vráti až v máji.

    pe3sorka je offline (nepripojený) pe3sorka

    pe3sorka
    ojka
    Ďakujem Vám veľmi pekne.A ešte niečo. ak má podnikateľ okrem účtu aj sporiaci účet môže si taktiež dať do DP zrážkovú daň?
    Môže a môže aj účet zo stavebného sporenia.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    benka
    Na požiadanie zamestnávateľa je už prešvihnutý termín.
    O.K. - to som si neuvedomila ako ten čas beží . No ale šikovná mzdárka to dokáže urobiť tak, "aby sa to dalo". :p

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    pe3sorka
    DP FO typ B VII. oddiel tabuľka č.2 riadok2
    a ďalej ako ma Katja predbehla :-)
    Máš pravdu, vďaka za opravu. Katija

    MONT ZV je offline (nepripojený) MONT ZV

    MONT ZV
    Pri DP typ B v r.88 je 0, v r. 92 je 6 000 Sk. V r. 96 je 3.800 Sk (daň zo závislej činnosti). Preplatok na dani a d.bonuse uviesť spolu na r. 100 (9 800 Sk) alebo na r. 93 uviesť nedoplatok na DB 6 000 sk a vyplniť žiadosť v XIV. odd. o vyplatenie DB a na r. 100 uviesť len 3 800 SK a zároveň v odd. XV. vyplniť žiadosť o vrátenie preplatku na dani, alebo uviesť na r. 100 (r. 93 vynechať) sumu nedoplatku spolu, teda 9 800 Sk ?

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    A podporu v nezamestnanosti zahrniem v daňovom priznaní "A" medzi aké príjmy - do akého riadku? Robím to prvýraz a tak ďakujem za rady a trpezlivosť.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    adrika
    A podporu v nezamestnanosti zahrniem v daňovom priznaní "A" medzi aké príjmy - do akého riadku? Robím to prvýraz a tak ďakujem za rady a trpezlivosť.
    Podpora v nezamestnanosti - neuvádzaš v DP.
    Naposledy upravil Pepa : 24.02.06 at 12:09

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.