Zavrieť

Porady

Zdravotne poistenie platene v SR aj v Rakusku?

Rodinny znamy ma od 11.8.2010 doteraz zivnost ako opatrovatel v Rakusku. Pocas tohto obdobia platil: zdravotne poistenie v Rakusku ako zivnostnik a zaroven zdravotne poistenie v SR (zivnost od 11.8.2010 do 1.7.2012 v SR). Teraz poziadal o vratenie zdravotneho plateneho v SR od 11.8.2010 do 1.7.2012, kedze sucasne platil zdravotne poistenie v Rakusku. Pocas tohto obdobia, za ktore ziada vratit zdravotne od Vseobecnej zdravotnej poistovne bol chory. Je evidentne, ze lekarom platila hospitalizaciu Vseobecna zdravotna poistovna.


Nasa otazka: Kto ma teraz vratit Vseobecnej zdravotnej platbu lekarom? Rodinny znamy, alebo si to ma Vseobecna refundovat od rakuskej poistovne? Vdaka za odpovede.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

BXLmiami
skplan Pozri príspevok
On si subezne totizto platil zdravotne aj do Všeobecnej, kedze predtym este dostal prispevok na podnikanie, tak kvoli tomu musel mat aktivnu zivnost aj v SR.
Nejako to prešpekuloval.Chcel príliš veľa-príspevok,budem si platiť,nikto na to nepríde,no a teraz sa prerátal.Všeobecná má presne čo platila komu a nie je jej vec,že príbuzný si nesplnil ohlasovaciu povinnosť.Je jeho povinnosť aby vyrovnal svoj dlh všeobecke a je jeho vec aby sa potom dohodol s rakušanmi.Príspevok na podnikane nekomentujem,ale šiel z našich daní.Zbytočne.

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
skplan Pozri príspevok
...takze mam to chapat tak, ze spolupraca poistovni v EU nefunguje a ma si to on vybehat teda vsetko sam?Tak? Problem je v tom, ze rakuska zdravotna poistovna ziada od neho papier/naklady -sumu, ktoru uhradila Vseobecna lekarom. A Vseobecna mu tento papier nechce vystavit, teda on nic nemoze zaslat do Rakuska. Vyrubili mu istu sumu, nevie odkial, nedali mu ziadne rozhodnutie a ziadaju tuto sumu od neho co najskor uhradit.
???
spolupráca medzi poisťovňami v normálnych prípadoch funguje. Avšak v normálnom prípade by bol poistený len v AT a pri ošetrení na SK by sa preukázal preukazom z AT. On sa však preukazoval preukazom SK - takže problém je na jeho strane. On porušil svoje povinnosti, opinkal nás, tak nech si to rieši...
arizona trochu ta poopravim. S rakuskou e Card by ho na SK neosetrili. Tu pouziva iba v AT. Na SK pouziva tiez slov. karticku,ale s oznacenim EU. Tu vystavuje slov.ZP po zdokladovani, ze si platis ZP niekde v EU, nie na SK

skplan je offline (nepripojený) skplan

skplan
Nikto? Suri to. Totizto Vseobecna ZP od neho ziada sumu/platby, ktore uhradila lekarom v SR.

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Ja si myslim, ze si to musi on uplatnit u rakuskej zdravotnej poistovne, kedze v tom case bola jeho jedinym platcom poistneho (po zrusenie SK poistenia).
VsZP s tym nema nic spolocne, ona len uhradila nieco, co uhradit nemala, takze ziada vratit peniaze (od toho, za koho to - po odhlasenie bez pravneho naroku - uhradila.

skplan je offline (nepripojený) skplan

skplan
On si subezne totizto platil zdravotne aj do Všeobecnej, kedze predtym este dostal prispevok na podnikanie, tak kvoli tomu musel mat aktivnu zivnost aj v SR.

skplan je offline (nepripojený) skplan

skplan
...takze mam to chapat tak, ze spolupraca poistovni v EU nefunguje a ma si to on vybehat teda vsetko sam?Tak? Problem je v tom, ze rakuska zdravotna poistovna ziada od neho papier/naklady -sumu, ktoru uhradila Vseobecna lekarom. A Vseobecna mu tento papier nechce vystavit, teda on nic nemoze zaslat do Rakuska. Vyrubili mu istu sumu, nevie odkial, nedali mu ziadne rozhodnutie a ziadaju tuto sumu od neho co najskor uhradit.
???

zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

zamborskyjan
Dobrý deň, nie je možné, aby bol človek poistený súčasne vo viacerých poisťovniach v rámci EU. Mal platiť v tom štáte, odkiaľ mal príjem.

skplan je offline (nepripojený) skplan

skplan
Naozaj vďaka za odpovede. Všetky majú niečo do seba, takže chválime všetkých. Pekný deň!

Zdravotne poistenie platene v SR aj v Rakusku?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.