Zavrieť

Porady

zníženie platu

Ospravedlňujem sa, ak už tu táto otázka bola. Zamestnávateľ mi pre údajné neplnenie pracovných úloh ako "potrestanie" oznámil odobratie osobného ohodnotenia. Zároveň s tým mi však znížil aj funkčný plat pod úroveň môjho nástupného platu. Taktiež mi do započítanej praxe zarátal "len" čas, ktorý uňho pracujem. V každom predchádzajúcom zvýšení platu som mala do praxe započítaný čas, ktorý som odrobila aj u predchádzajúceho zamestnávateľa (viac ako 15 rokov u jedného zamestnávateľa). Je to v súlade zo zákonom? Ďakujem za odpoveď.
B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Na osobné hodnotenie nená nikto právny nárok, môže byť odobraté na základe písomného oznámenia a uvedenia príčiny, pre ktorú bolo odobraté.
    Pokiaľ máš v pracovnej zmluve uvedený základný plat, nemôže Ti ho zamestnávateľ meniť bez Tvojho súhlasu.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    samotinka33 Pozri príspevok
    O to osobné ohodnotenie mi nejde. skôr o tie odpracované roky... tým, že mi zarátali len 4 roky z 21 mi rapídne znížili plat. A so znížením platu som nesúhlasila, proste mi to oznámili
    No keď ti to oni oznámili, tak Ty zase im napíš, že si mala zníženú základnú mzdu bez Tvojho súhlasu a navyše Ti znížili odpracované roky , t.j. roky praxe. Že žiadaš konzultáciu a nápravu odmeňovania.
    O to osobné ohodnotenie mi nejde. skôr o tie odpracované roky... tým, že mi zarátali len 4 roky z 21 mi rapídne znížili plat. A so znížením platu som nesúhlasila, proste mi to oznámili

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.