Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť ohľadom prenájmu bytu:

Dobrý deň.Chcem sa spýtat:

Možem držat depozit až do vyúčtovania energií,keď si to zakotvím do zmluvy?Je to správne podľa zákona?
Alebo zakotviť radšej do zmluvy,že preplatky hradí nájomca?

Máte s tým skúsenosť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Kvaka Medzitým už z toho príjmu nie je zdravotné poistenie, ale samotný prenájom je dobre poriešený.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nájomca hradí nedoplatky, nie preplatky.
    áno, zvykne sa vyžiadať depozit - kaucia na nedoplatky, na škody, pre prípad meškania úhrady nájmu...........

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Brandisek Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka:Možem dať podpísať zmluvu o nájme už teraz,aj keď je na dobu určitú od 10.12.2012 do 10.12.2013?Aby som si poistil nájomníka že necúvne.
    Môžeš. Stačí, aby ti ju podpísal.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Brandisek Pozri príspevok
    Len čo keď mi príde vyúčtovanie až po pol roku,keď nájomcovi skonči zmluva?
    nuž tak si treba polámať hlavičku nad tým ako to jednotlivý dodávatelia účtujú, a pri začiatku prenájmu odpísať stavy meračov a pri konci prenájom detto a spraviť si to vyúčtovanie podľa cien dodávateľa sám t.j. vyrovnať dlžoby hneď pri skončení nájmu.... a po polroku už len zaplatiť...
    Ďakujem za informácie.Chcem sa ešte spýtať.Môže vykonávať pravidelné kontroly bytu?Keď si to dám do zmluvy.Aky časový rozsah by som mal podľa Vaších skúseností?Mesiac,1/4 roka?
    Ešte jedna otázka:Možem dať podpísať zmluvu o nájme už teraz,aj keď je na dobu určitú od 10.12.2012 do 10.12.2013?Aby som si poistil nájomníka že necúvne.

    Potrebujem poradiť ohľadom prenájmu bytu:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.