Zavrieť

Porady

Práca v ČR

Ahojte, som tu nová. Potrebujem vypísať daň. priznanie FO "A", ak daňovník má príjmy iba z ČR vo výške 118.771,-- Sk a z toho zaplatené poistné vo výške 14.853,-- Sk, daň mu bola zrazená vo výške 12.878,-- Sk. Sumy sú už prepočítané kurzom. Ďalej si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá mala vl. príjem vo výške 40.000,-- Sk. Pomôže mi niekto? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Edera
    Ahojte, som tu nová. Potrebujem vypísať daň. priznanie FO "A", ak daňovník má príjmy iba z ČR vo výške 118.771,-- Sk a z toho zaplatené poistné vo výške 14.853,-- Sk, daň mu bola zrazená vo výške 12.878,-- Sk. Sumy sú už prepočítané kurzom. Ďalej si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá mala vl. príjem vo výške 40.000,-- Sk. Pomôže mi niekto? Vopred ďakujem.

    keď potrebuješ pomoc s uplatňovaním na manželku , tak 87936-40000=47936-toto bude naňu nezdaň. čiastka to dopíšeš v DP do riadku : odp. na manželku
    a keď si chce uplatniť aj daňový bonus na deti, keď ich má, tak to tiež vyznačíš do DP, :p

    Edera je offline (nepripojený) Edera

    Edera
    Ďakujem za odpoveď. Ale ja by som potrebovala, ak by ste mi poradili krok za krokom, ako vypísať daň. priznanie.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Edera
    Ahojte, som tu nová. Potrebujem vypísať daň. priznanie FO "A", ak daňovník má príjmy iba z ČR vo výške 118.771,-- Sk a z toho zaplatené poistné vo výške 14.853,-- Sk, daň mu bola zrazená vo výške 12.878,-- Sk. Sumy sú už prepočítané kurzom. Ďalej si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá mala vl. príjem vo výške 40.000,-- Sk. Pomôže mi niekto? Vopred ďakujem.
    r.32 118771
    r.33 14853
    r.34 103918

    r.35 103918
    r.36 87936
    r.37 47936
    r.42 135872
    r.43 0
    r.44 0
    r.48 103918
    r.49 12878
    r.50 99,99
    r.51 0
    r.52 0

    Ďaľšie kolonky už dúfam budeš vedieť.
    Naposledy upravil DanielaSL : 25.02.06 at 04:43

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ďakujem Johanka , opravila som to , aby to iných neplietlo. Robila som to narýchlo a nebola som si s tým na 100% istá. Ešte že si si to všimla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.