Zavrieť

Porady

Platnosť dodatku k zmluve - Telekom

Stala sa nám taká vec, že pevná linka je napísaná, majiteľom je môj strýko, ktorý ani nechodí a je postihnutý. Jeho otec, môj starký má 82 rokov a išiel sa opýtať do telekomu ohľadom kaziaceho sa tel. prístroja. Prišiel domov naradostený, že mu povedali, ze môžu volať koľko chce a že im prídu tel. prístroj vymeniť. Bolo to 8.11.2012. Ja som pozrel náhodou papier pri dnešnej návšteve, 11.11.2012, ktorý starký priniesol z telekomu a ktorý on podpísal aj keď je na ňom rod. číslo jeho syna, môjho strýka, ale meno Michal má jeden i druhý. Tam sa zaviazal prevziať od kuriéra telefónny prístroj a zároveň nevypovedať zmluvu, ktorú majú s programom Doma Extra, na ktorej koniec čakáme, lebo takisto ho pred rokom oblbli a podpísal, viazanosť 2 roky, teraz sa to zase predĺži.
Chcem sa opýtať ako z toho dodatku k zmluve, kde sa zaviazal prebrať prístroj od kuriéra a uhradiť čiastku za prístroj, či je, a akým spôsobom možné z toho vycúvať bez ujmy. Asi nestačí od kuriéra prístroj neprebrať? Alebo strýko nech povie, že on nič neobjednával? A nech oni skúmajú kto to podpísal v skutočnosti? Alebo je možné do niekoľkých dní zrušiť dodatok? Skutočne neviem ako to vyriešiť? Je to len chrapúnstvo ako obabrať starého človeka v pobočke Telekumu v Michalovciach.
Ďakujem za relevantnú a pokiaľ možné promptnú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Platnosť dodatku k zmluve - Telekom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.