Zavrieť

Porady

Oprava účtovníctva

Ahojte

Začal som robiť účto vo firme a potrebujem opraviť výsledok na viacerých účtoch. Na účet 311 a 321 mám zlé začiatočné stavy. Rok 2011 a rok 2012 je v poriadku ale rok 2009 a 2010 vykazuje zlé výsledky. Podľa informácií ktoré mi dali konatelia by mal byť 311 k 01.01.2012 vynulovaná. Všetko im bolo uhradené ale v účtovníctve majú zostatok 200 000 Eur. Neviem sa dopátrať k úhradám. Niektoré boli v hotovosti niektoré cez účet a niektoré faktúry som našiel aj dvojmo . Chcel som to opraviť tak, že všetko vyhľadám ale nejde to. Potrebujem to opraviť s jednoduchším spôsobom. Je možnosť opraviť každého odberateľa s jedným zápisom? Ako by som podložil a odôvodnil opravu? To isté ma čaká aj na 321 a tiež musím odôvodniť opravu len neviem ako.

Prosím skúste poradiť.

Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

A čo inventúra účtov, tá bola v poriadku , Alebo žiadna nebola ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

rozdiel 200.000 EUR považujem za zásadný . podstatné budú inventarizácie ku koncu roka - ak ich máš. nerozumiem ako môžeš mať 2011 a 2012 v poriadku, keď máš rozdiel medzi 321 a faktúrami od dodávateľa 200.000 EUR. Odporúčam inventarizovať systémom historických výpisov účtov 321 a 311 s dodávateľom a odberateľom a rozdiely zlikvidovať. Samozrejme na bordel doplatí firma formou zvýšených výnosov .
1 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Doteraz inventarizácia nebola robená nikdy. Rok 2011 a 2012 robila iná osoba a za tie roky poctivo priraďovala úhrady atď a preto saldo bolo vyrovnané. predch roky neriešila. Výsledky na účtoch som myslel saldo + navyše niektoré odoslané faktúry ktoré sú dvojmo a boli v tých rokoch zdanené( čo už nebudem spätne daňovo opravovať). To či boli aj na strane nákladov niektoré FA dvojmo som ešte nezistil. Dúfam, že sa nenájdu.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

to, že nebola robená inventarizácia robená doteraz pocíti firma a budeš musieť to vysporiadať daňovo - pri odpise záväzkov v hodnote 200 tisíc eur hovoríme o zvýšení dane o 38 tisíc EUR a od nového roku o 46 tisíc EUR. Penále a pokuty radšej nerátam. Nestálo za to robiť tie inventarizácie. Inak ako cez výnosy ich neodpíšeš, aj keď by sa jednalo o chybu.
1 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

prečo cez výnosy? už raz boli zdané , dokonca viac odviedli než koľko mali. Cez účty 428 a 429 sa nedá? inak náklady mám vo výške ca 300 000 eur
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

potrebuješ odpísať záväzky, predpokladám, že oprávky tam neboli robené.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

junior78 Pozri príspevok
prečo cez výnosy? už raz boli zdané , dokonca viac odviedli než koľko mali. Cez účty 428 a 429 sa nedá? inak náklady mám vo výške ca 300 000 eur
Máš pocit, že len zmeníš výsledok hospodárenia o 300 tisíc a nevysporiadaš daňovo, že je to ok?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Braňo Pozri príspevok
Máš pocit, že len zmeníš výsledok hospodárenia o 300 tisíc a nevysporiadaš daňovo, že je to ok?
mám pocit, že on hovorí, že mali v účtovníctve dvojmo vystavené faktúry, nie prijaté. Čiže to bolo v ich neprospech... Teda asi.
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Skúsme znova. Možno som zle položil otázku a mám pocit, že obidvaja sa rozprávame o niečom inom. V roku 2009 a 2010 boli vystavené faktúry ktoré išli do výnosov a boli riadne zdanené.(Navyše tam išli aj také faktúry ktoré boli vystavené dvojmo a tiež boli zdanené už ich len chceme zlikvidovať z účtovníctva a z daňového hľadiska ich nebudeme nárokovať) .Faktúry boli riadne uhradené firme buď v hotovosti alebo cez účet. Účtovník tie úhrady nezaevidoval v účtovníctve takže ešte stále figurujú ako neuhradené. Máme neuhradené pohľadávky v účtovníctve, ktoré už v skutočnosti boli uhradené. Túto chybu potrebujem opraviť .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

junior78 Pozri príspevok
Ahojte

Začal som robiť účto vo firme a potrebujem opraviť výsledok na viacerých účtoch. Na účet 311 a 321 mám zlé začiatočné stavy. Rok 2011 a rok 2012 je v poriadku ale rok 2009 a 2010 vykazuje zlé výsledky. Podľa informácií ktoré mi dali konatelia by mal byť 311 k 01.01.2012 vynulovaná. Všetko im bolo uhradené ale v účtovníctve majú zostatok 200 000 Eur. Neviem sa dopátrať k úhradám. Niektoré boli v hotovosti niektoré cez účet a niektoré faktúry som našiel aj dvojmo . Chcel som to opraviť tak, že všetko vyhľadám ale nejde to. Potrebujem to opraviť s jednoduchším spôsobom. Je možnosť opraviť každého odberateľa s jedným zápisom? Ako by som podložil a odôvodnil opravu? To isté ma čaká aj na 321 a tiež musím odôvodniť opravu len neviem ako.

Prosím skúste poradiť.

Ďakujem

Prečo ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

hovoríš o pohľadávkach a aj o záväzkoch. neviem, čo by si si mal nárokovať daňovo - nakoľko tieto faktúry zvyšujú výnosy a zároveň ak boli vystavené dvojmo zrejme aj vstupovali do evidencie dph. tu to nevieme posúdiť, ale ak boli vystavené, tak zrejme aj zaúčtované a spolu s nimi aj odvedená dph. ak to chceš opraviť, tak samozrejme budeš musieť otvoriť dp a upraviť daňovú povinnosť.
1 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

´veď som viac odviedol než koľko som mal aj dph. ale to ma netrápi , potrebujem opraviť úhrady aby som nemal 200 000 neuhrad. pohladávok
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

neverím tomu, že firme je ľahostajných 19% z 200.000 EUR.
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

prosím Ťa neuraz sa ale nie je ti úplne jedno čo je ľahostajné nejakej firme? Skutočne si myslím, že všetko som napísal tak aby sa tomu dalo napísať nejaké riešenie ak ho poznáš. Ja nechápem prečo riešime také veci ako: prečo sa nedá, čo komu bude chýbať atď. Potrebuješ dokázať, že si skúsenejší nech sa páči môžeš sa tu rozpísať a uviesť riešenie a keď to bude ok tak máš moje uznanie a určite aj uznanie ostatných. Určite sa urazíš ale mám pocit ako keby som chatoval na zoznamke. Fakt čakám názor a skúsenosti človeka ktorý riešil niečo podobné a napíše niečo k veci. Po tomto príspevku sa asi nedočkám odpovede.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

nič si neodkazujem a ani na zoznamky nechodím. iba preto Ti nenapíšem, že si odpíš pohľadávky a vyrovnaj si 311, lebo ak to nevysporiadaš daňovo. Odpísať pohľadávky môžeš jednoducho 546/311 avšak to nie je Tvoj prípad, nakoľko Tvoje pohľadávky nevznikli a ani neboli vymáhané. Čiže Tvoj prípad je dopady na DPH na výstupe a zároveň si odviedol viac štátu na dani z príjmov.

Hovorím, že pohľadávky nevznikli, nakoľko nikdy nebolo uskutočnené a dodaný obsah fakturácie.

V Tvojom prípade by sa určite jednalo o nedaňovú 546-čiže pripočítateľná položka.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
junior78 Pozri príspevok
Skúsme znova. Možno som zle položil otázku a mám pocit, že obidvaja sa rozprávame o niečom inom. V roku 2009 a 2010 boli vystavené faktúry ktoré išli do výnosov a boli riadne zdanené.(Navyše tam išli aj také faktúry ktoré boli vystavené dvojmo a tiež boli zdanené už ich len chceme zlikvidovať z účtovníctva a z daňového hľadiska ich nebudeme nárokovať) .Faktúry boli riadne uhradené firme buď v hotovosti alebo cez účet. Účtovník tie úhrady nezaevidoval v účtovníctve takže ešte stále figurujú ako neuhradené. Máme neuhradené pohľadávky v účtovníctve, ktoré už v skutočnosti boli uhradené. Túto chybu potrebujem opraviť .
Budem odpovedať farebne, OK ?

Tak to je v poriadku.
Otvoriť účtovníctvo a tu treba robiť opravu tak účtovníctva ako aj DPH a "vyčistíš " si stôl ( podľa výšky duplicitných faktúr usudzujem, že sa riešila aj DPH)
A potom odpoveď na tretiu zdôraznenú vetu je bezpredmetná.

3 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ďakujem

Čo sa týka tých dvojmo vystavených FA neboli vo výške 200 000 eur len som už nemal silu to opraviť keď mi to niekto napísal. Čo sa týka tých pohľadávok sú tam hlavne riadne vystavené faktúry ktoré boli uhradené ale úhrada nezaúčtovaná a práve to ja potrebujem opraviť aby už v súvahe boli riadne čísla koncom roka. Nemôžem mať neuhradené pohľadávky vo výške 200 000 eur ak mám skutočnosti 0 . toto bolo zaúčtované 311/602 toto potrebujem ???/311 a keď zaúčtujem potom s čím to podložím.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

junior78 Pozri príspevok
Ďakujem

Čo sa týka tých dvojmo vystavených FA neboli vo výške 200 000 eur len som už nemal silu to opraviť keď mi to niekto napísal. Čo sa týka tých pohľadávok sú tam hlavne riadne vystavené faktúry ktoré boli uhradené ale úhrada nezaúčtovaná a práve to ja potrebujem opraviť aby už v súvahe boli riadne čísla koncom roka. Nemôžem mať neuhradené pohľadávky vo výške 200 000 eur ak mám skutočnosti 0 . toto bolo zaúčtované 311/602 toto potrebujem ???/311 a keď zaúčtujem potom s čím to podložím.
možno treba zisťiť, ako boli tie pohľadávky povodne uhradené. Zrejme v hotovosti a tak asi by mali byť v pokladni. Treba pozrieť, aký je stav v pokladni, stav pôžičiek od spoločníkov napríklad...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

junior78 Pozri príspevok
prosím Ťa neuraz sa ale nie je ti úplne jedno čo je ľahostajné nejakej firme? Skutočne si myslím, že všetko som napísal tak aby sa tomu dalo napísať nejaké riešenie ak ho poznáš. Ja nechápem prečo riešime také veci ako: prečo sa nedá, čo komu bude chýbať atď. Potrebuješ dokázať, že si skúsenejší nech sa páči môžeš sa tu rozpísať a uviesť riešenie a keď to bude ok tak máš moje uznanie a určite aj uznanie ostatných. Určite sa urazíš ale mám pocit ako keby som chatoval na zoznamke. Fakt čakám názor a skúsenosti človeka ktorý riešil niečo podobné a napíše niečo k veci. Po tomto príspevku sa asi nedočkám odpovede.
Vôbec ti tú rekonštukciu nezávidím. Skúšal si získať kópie o úhradach? Azda si nepredstavuješ, že ti tu niekto poradí takto: veď to zaúčtuj k 1.1. 2012 na 201/311 a 321/201 a pri najbližšej kontrole nech to obhajujú šéfovia?
Dočkáš, čo by si sa nedočkal....
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Bohužiaľ musím uzatvoriť aj túto tému bez toho aby som mal vyriešenú problematiku. Ďakujem Melnick a Dáša pochopili ste o čo mi ide a určite ste mi chceli pomôcť. Nevideli ste vo mne iba El Diabla ktorý chce iba porušiť zákony.

Vždy keď otvorím novú tému čakám, kto a ako mi bude chcieť dokázať aký je dobrý aký je etický atď. V tomto smere ste ma nesklamali ostatný . Z 20 príspevkov bolo minimálne 5 mojich v ktorých som sa snažil vysvetliť ako som myslel otázku no nakoniec som skončil ako neetický kto chce obísť zákon. Keby som chcel tak by som obišiel a nepotrebujem k tomu odobrenie ani od teba kukučka lebo by to bolo také veľké nič ako tvoja rada. Prečo chceš odpovedať tak aby si porušoval zákon? Práve tým prináleží uznanie ktorý poradia v zákonom stanovených medziach . Nevadí aj tak to musím vyriešiť a potom Vám dám vedieť ako sa to robí . Prepáčte za môj surový štýl trošku som sa nahneval. Inak sú na porade ľudia ktorých poradenstvo veľmi uznávam. Bohužiaľ dnes som na nich nemal šťastie.
Takže pekný večer.

Dúfam, že som s týmto príspevkom zase neporušil ďalší bod etiky fakt by to bolo strašné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať