Zavrieť

Porady

Prijatie platby pred vystavenim faktury

Ahojte poradaci,
prosim vas o radu. hladam tu odpoved na moje otazky ale aj tak mi to stale nie je celkom jasne.
jedna sa o to, ze ak prijmem platbu (eplatbu) na ucet pred dodanim tovaru ako fakturovat. musim vystavit vzdy zalohovu fakturu ked som platcom dph?
mometalne to robim tak, ze vystavim zalhovou fakturu, a fakturu kde je odpocitany preddavok teda fa je v nulovej hodnote, tato je zasielana uz spolu s tovarom.
mna vsak zaujima ci je mozne nejak obist to vystatovanie zalohovych faktur, ak ano tak ako na to? ako to potom zauctujem?
tiez ma zaujima, ak som vystavila ZFA na plnu sumu,medzi tym mi dodavatel stornuje nejaku polozku, teda stornujem aj ja, vratim platbu a riadna faktura je znizena o danu cenu. Ako potom dorovnam ZFA? prepokladam, ze na zalohovu fa sa dopropis nerobi.
Neviem sa s tym pohnut dalej a tym si ulahcit pracu, za kazdu vasu radu budem povdacna
mata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahojte poradaci,
    prosim vas o radu. hladam tu odpoved na moje otazky ale aj tak mi to stale nie je celkom jasne.
    jedna sa o to, ze ak prijmem platbu (eplatbu) na ucet pred dodanim tovaru ako fakturovat. musim vystavit vzdy zalohovu fakturu ked som platcom dph?
    mometalne to robim tak, ze vystavim zalhovou fakturu, a fakturu kde je odpocitany preddavok teda fa je v nulovej hodnote, tato je zasielana uz spolu s tovarom.
    mna vsak zaujima ci je mozne nejak obist to vystatovanie zalohovych faktur, ak ano tak ako na to? ako to potom zauctujem?
    tiez ma zaujima, ak som vystavila ZFA na plnu sumu,medzi tym mi dodavatel stornuje nejaku polozku, teda stornujem aj ja, vratim platbu a riadna faktura je znizena o danu cenu. Ako potom dorovnam ZFA? prepokladam, ze na zalohovu fa sa dopropis nerobi.
    Neviem sa s tym pohnut dalej a tym si ulahcit pracu, za kazdu vasu radu budem povdacna
    mata

    Prijatie platby pred vystavenim faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.