Zavrieť

Porady

pečiatky na dokladoch

Všimla som si, že niektoré firmy si dávajú na všetky doklady aj svoju pečiatku.... (mám na mysli bločky a pod.)
Je to potrebné?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    nie je to potrebné a pre daňový úrad nepodstatné. Naopak pečiatka by mala byť od príjemcu, aby bolo jasné kto zahrnul doklad do účtovníctva, aby sa nepoužil vo viacerých firmách - toto vyžadovala daňová kontrola.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    K.A.T.K.A
    Všimla som si, že niektoré firmy si dávajú na všetky doklady aj svoju pečiatku.... (mám na mysli bločky a pod.)
    Je to potrebné?
    Ďakujem
    Ja všetko tlačím cez SW Alfa , tam mi to automaticky vypisuje .Pečiatku dávam potom pri úhrade pohľadávky v hotovosti pri podpis príjemcu .
    Ak vypisuješ tlačivko VPD a PPD tak opečiatkuj.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    zákon hovorí jedno, ale ked hradíte FA v hotovosti a trvajú na tom ,že im musíte dať pečiatku argument že zákon to nevyžaduje a FO stačí podpis je dosť slabý. Moja dcéra si v kaderníctve musela dať urobiť pečiatku,lebo dodávatel žiadal na príjmový doklad pečiatku- inak jej vraj nebude môcť dodávať tovar.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    sklenkova
    zákon hovorí jedno, ale ked hradíte FA v hotovosti a trvajú na tom ,že im musíte dať pečiatku argument že zákon to nevyžaduje a FO stačí podpis je dosť slabý. Moja dcéra si v kaderníctve musela dať urobiť pečiatku,lebo dodávatel žiadal na príjmový doklad pečiatku- inak jej vraj nebude môcť dodávať tovar.
    Na príjmový - to áno, keď nemá údaje, ale na obyčajných bločkoch z registr. pokladníc?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zita5
    Ja všetko tlačím cez SW Alfa , tam mi to automaticky vypisuje .Pečiatku dávam potom pri úhrade pohľadávky v hotovosti pri podpis príjemcu .
    Ak vypisuješ tlačivko VPD a PPD tak opečiatkuj.

    Ach až teraz som si všimla . Však tu sa jedná o paragóny , nie ?

    Som nedôsledná pri čítaní .

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    Zita5
    Ach až teraz som si všimla . Však tu sa jedná o paragóny , nie ?

    Som nedôsledná pri čítaní .
    to nič, to robí ten vysoký dátum

    pečiatky na dokladoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.