Zavrieť

Porady

faktúra bez pečiatky

Mohli by ste mi poradiť, či môžem zaúčtovať faktúru prijatú - nákup v METRE, bez pečiatky?
Ďakujem.
Usporiadat
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Áno, môžeš.
0 0
kika25 kika25

kika25 je offline (nepripojený) kika25

Ďakujem za bleskovú odpoveď
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Súhlas s kika 25. Len v zákone sa nikde nehovorí o pečiatke. Len je napísané čo daný doklad musí obsahovať.
0 0
kika25 kika25

kika25 je offline (nepripojený) kika25

Podľa toho môžem aj ja vystaviť faktúru a poslať e-mailom. Nemusím dodatočne zaslať aj poštou s pečiatkou?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Orange uz zaviedol elektronicke zasielanie faktur.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kika25
Podľa toho môžem aj ja vystaviť faktúru a poslať e-mailom. Nemusím dodatočne zaslať aj poštou s pečiatkou?
Kika, keď sa lepšie pozrieš na faktúru z Metra, tak zistíš, že tam majú uvedené DKP!!!!!!!!
Ak faktúru pošleš z ERP, budeš tam mať uvedené DKP - číslo ERP, tak môže byť aj bez pečiatky, inak tvoja faktúra musí pre uznanie daňového dokladu mať aj pečiatku!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ondrejvla nesúhlasím.. v zákone o účtovníctve ani v zákone o DPH nie je nikde uvedené, že na faktúre musí byť pečiatka.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Dovolim si oponovat, peciatka nie je nalezitost ani uctovneho ani danoveho dokladu. Ak su vsak na peciatke udaje, ktore nemam na "originalnom" doklade, mozem ju pouzit, aby som doplnila chybajuce udaje. Taktiez sa este stale peciatka pouziva na orazenie PPD a VPD v kolonke FIRMA. Ak vsak na peciatke nemas ostatne udaje, ktore ma este PPD a VPD obsahovat, aj tak udaje na tieto doklady okrem peciatky treba este doplnit.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janca
Dovolim si oponovat, peciatka nie je nalezitost ani uctovneho ani danoveho dokladu. Ak su vsak na peciatke udaje, ktore nemam na "originalnom" doklade, mozem ju pouzit, aby som doplnila chybajuce udaje. Taktiez sa este stale peciatka pouziva na orazenie PPD a VPD v kolonke FIRMA. Ak vsak na peciatke nemas ostatne udaje, ktore ma este PPD a VPD obsahovat, aj tak udaje na tieto doklady okrem peciatky treba este doplnit.
Janca súhlasím s Tebou , ale zákon neprikazuje mať pečiatku . Zatiaľ som sa s tým nestretla . Já osobne som za , ale ešte stále je kopa podnikateľov , ktorý pečiatku nemajú .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
babenko1
ondrejvla nesúhlasím.. v zákone o účtovníctve ani v zákone o DPH nie je nikde uvedené, že na faktúre musí byť pečiatka.
Babenko, takže fa bez pečiatky spĺňa všetky náležitosti daňového dokladu? Tzn., že v PÚ, ak mi niekto pošle takúto fa, môžem si uznať náklad aj keď ju neuhradím?
Vidím, že sa ešte musím veľa učiť, ja som doteraz na mailové faktúry žiadala riadny daňový doklad, a nik sa nebránil voči jeho vystaveniu.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ak si platitel DPH, skontroluj si, ci doklad ma vsetky nalezitosti podla zakona o DPH, ak nie si platite DPH, staci, ak doklad bude obsahovat vsetko podla zakona o uctovnictve a je jedno ako sa ten doklad bude volat. Samozrejme pri dokladoch z ERP nad 50 tis. musi byt faktura. V tomto zakone sa pojem FAKTURA vlastne naspat vratil, ako sme boli zvyknuty v minulosti.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Toto platí až od 1.1.2005. Vyplynulo to zo zákona o DPH § 75, ods. 6. Elektronicky môže byť vyhotovená len so súhlasom zákazníka.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Preto som spomenula ten Orange.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ondrejvla
Babenko, takže fa bez pečiatky spĺňa všetky náležitosti daňového dokladu? Tzn., že v PÚ, ak mi niekto pošle takúto fa, môžem si uznať náklad aj keď ju neuhradím?
Vidím, že sa ešte musím veľa učiť, ja som doteraz na mailové faktúry žiadala riadny daňový doklad, a nik sa nebránil voči jeho vystaveniu.
je jedno, či je to JÚ alebo PÚ... na faktúre nemusí byť pečiatka.
§10 ods.1 zákona o účtovníctve hovorí, že účtovný doklad musí obsahovať:
a/označenie účtovného dokladu
b/ obsah účt.prípadu a označenie jeho účastníkov
c/ peňažnú sumu alebo údaj o cene a množstvo
d/dátum vyhotovenia účt. dokladu
e/dátum uskutočnenia účt.prípadu
f/podpisový záznam osoby zodpovednej za účt. prípad
g/označenie účtov, na ktorých sa účt. prípad zaúčtuje v PÚ

ak je platca DPH, musí sa riadiť podľa §71 ods.2 zákona o DPH a tam musí faktúra obsahovať:
a/meno a adresa sídla, miesta podnikania platiteľa a identifikačné číslo pre daň
b/meno a adresa sídla ...... príjemcu tovaru al. služby a IČ
c/poradové číslo faktúry
d/dátum, kedy bol tovar al. služba dodaná, príp. platba prijatá
e/dátum vyhotovenia faktúry
f/množstvo a druh dodaného tovaru al. služby
g/základ dane, jednotková cena bez dane....
h/sadzba dane alebo údaj o oslobodení od dane
i/výšku dane spolu v SKK

nikde sa nespomína pečiatka :-)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja nemám pečiatku vôbec vyhotovenú už x rokov a žiadny problém. Som toho názoru, že pečiatku si môže vyrobiť akúkoľvek, ktokoľvek. Dôležité sú všetky náležitosti dokladu podľa zákona. Dokonca pečiatku odo mňa nežiadali ani v banke,keď som oznámila, že ja pečiatku nemám, nevyžadovali to , a to sú už teda jo pekní byrokrati.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Ani ja nepoužívam pečiatku. Môj podpis je dôležitejší ako vedro pečiatok
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
dievčatá a čo keď mi prišla fa z Nemecka a na nej nie je ani podpis ani pečiatka, je tam len 1 dátum (asi vystavenia fa) a dátum splatnosti a nejaké to číslo DPH ? Môžem s tým pracovať ako s "normálnou" faktúrou - náklady a DPH ?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jess
dievčatá a čo keď mi prišla fa z Nemecka a na nej nie je ani podpis ani pečiatka, je tam len 1 dátum (asi vystavenia fa) a dátum splatnosti a nejaké to číslo DPH ? Môžem s tým pracovať ako s "normálnou" faktúrou - náklady a DPH ?
Ak je tam ich IČ DPH a taktiež tvoje IČ DPH, vieš, že obchod, alebo služba bola uskutočnená, tak určite áno!
Teraz už ani ja netrvám na pečiatke a konateľ jednej firmy mi dokonca priniesol príjm.pokl.doklad z firmy, že prijali platbu za fa, bez pečiatky, i keď na ich FA pečiatka bola, podpis ani náhodou nezodpovedá tomu, ktorý je tam uvedený( ja ten podpis totiž poznám) a tvrdí mi, že to mám zaúčtovať!
Tak to som už v totálnom pomykove! Vypísala som k tomu výd.pokl.doklad, dala som ho schváliť šéfovi a na jeho triko to idem urobiť. Ale vôbec som si nie istá, či som si istá?!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Vlastička, ďakujem, vedela som, že mi hneď odpovieš, si poklad !
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jess
Vlastička, ďakujem, vedela som, že mi hneď odpovieš, si poklad !
Rado sa stalo! Len keby ešte niekto mne odpovedal na môj problém!! Prosím, ozvite sa mi!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať