Zavrieť

Porady

prvotné zakúrenie s podlahovým kúrenim

Dobrý deň.
Prerobili sme starsi rodinny dom v ktorom sme si dali podlahove kurenie. V dome sa nekurilo niekolko rokov. Po spusteni kurenia sme dosiahli max. teplotu v izbach 19°c pri teplote vody v kureni 40°c.Za 2 tyzdne nam zozralo 150 m3 plynu.Viete mi niekto poradit ako dosiahnem vysiu teplotu v izbach tak aby mi to nezozralo aj hlavu?
Naposledy upravil Dav : 17.11.12 at 09:08
Usporiadat
werth2d werth2d

werth2d je offline (nepripojený) werth2d

Deň by mal mať minimálne 48 hodín, aby som stihol aspoň časť toho, čo mám naplánované! ...viac
Napíš skladbu podlahy, stien, stropu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jammii jammii

jammii je offline (nepripojený) jammii

strop: povodna vyska bola 320 takze sme to znizili na 270 so sadrokartonom a nad ním je len povodna omietka a drevenohlinena povala
steny: klasicke plne tehly,stara omietka,lepidlo, sietka a nova omietka, celkova hrubka stien 30-40 cm
podlaha: betonova platna cca 10- 15cm, polystiren s foliou 3cm, rurky, zaliate poterom na kurenie 5-8 cm,plavajuca podlaha 7mm
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Trošku málo polystyrenu sa mi zdá 3 cm, to ti robil niekto projekt na to kúrenie? Bolo vypočítané nadimenzované? Alebo robené z brucha? A cez strop Ti neuniká teplo? Skús hodiť na povalu nobasil či to nepomôže.
0 0
jammii jammii

jammii je offline (nepripojený) jammii

davali sme robit projekt na kurenie, ale ci bol dodrzany tak za to ruku do ohna nedam. v projekte bol 3cm polystyren. projekt bol pocitany na teplotu 21 °c. plynár co to robil tvrdi ze len treba kurit , ze sa tam roky nekurilo, ze mame velmi vlhko (55%).Tak neviem. vobec sa do toho nevyznam
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Bud zle citam, alebo ide o stary dom bez akejkolvek izolacie v ktoromkolvek smere (3cm nie je relevantna hrubka).
Ak je to tak, tak dat podlahove kurenie do takehoto domu je uplna hovina. Prekurite aj gate.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

55% nieje vobec velmi vlhko. Mas nezatepleny dom, podla toho co pises dost velke tepelne straty. Odfot ten projekt kurenia.. pokial to robil odbornik tak by to malo sediet, pokial nejaky ferko natocil x metrov hadice, asi mas poddimenzovane kurenie. Po dvoch tyzdnoch by si mal mat uz v pohode teplo.. aj po 3 dnoch. A to este nemzne. Ja mam podlahovku nastavenu na 19 stupnov a v systeme toci vodu 19-20 stupnov. Pri 40 by som sa uvaril pri terajsom pocasi okolo 5 stupnov.
0 0
matko291 matko291

matko291 je offline (nepripojený) matko291

jammii Pozri príspevok
strop: povodna vyska bola 320 takze sme to znizili na 270 so sadrokartonom a nad ním je len povodna omietka a drevenohlinena povala
steny: klasicke plne tehly,stara omietka,lepidlo, sietka a nova omietka, celkova hrubka stien 30-40 cm
podlaha: betonova platna cca 10- 15cm, polystiren s foliou 3cm, rurky, zaliate poterom na kurenie 5-8 cm,plavajuca podlaha 7mm
Nestaš...
Jammii budem sledovať lebo do niečoho podobného sa chcem aj ja pusťiť domček mám aj ja taký, kurenie tiež chcem dať podlahové.Píš všetko čo vylepšíš alebo zdokonalíš aby som vedel aj ja čomu sa vyhnúť.Nie si náhodou z Detvy?
Aký máš kotol?
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

no my teraz mame prestaveny stary dom na novy.. a mame tam podstatne hrubsie izolacie, a kurime krbom v obyvacko-kuchyni + podlahove sa pusta ked je velka zima alebo mi tam beha mala po dlazke... mne sa aj 21°zda malo, ked mi mame doma tych 22-23°C... no nechcem sa starat, ale podla mna to bude treba trochu zateplit este
55% vlhkost je uplne normalna...
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

ja nie som toho názoru že dom musí byť zateplený, koľko domov je nezateplených a majú teplo... my sme stavali v čase keď zatepľovanie nebolo tak populárne ako dnes, tiež máme podlahovku a máme teplo, t.j. veľa záleží od projektu kúrenia, ako píše altracboy asi poddimenzované kúrenie, kontaktovať odborníkov.
0 0
fordy fordy

fordy je offline (nepripojený) fordy

Čo ja pamätám, tak ku podlahovému kúreniu sa vždy dáva na kúrenie aj normálny radiátor UK a radiátorom sa kúri a podlahovým len dokuruje.
Za prvé, lebo má podlahové veľkú zotrvačnosť
a za druhé, pri až 40 °C v podlahe sa zdvihne všetok prach do luftu a vy všetci po čase skončíte na pľúcnom.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

fordy Pozri príspevok
Čo ja pamätám, tak ku podlahovému kúreniu sa vždy dáva na kúrenie aj normálny radiátor UK a radiátorom sa kúri a podlahovým len dokuruje.
Za prvé, lebo má podlahové veľkú zotrvačnosť
a za druhé, pri až 40 °C v podlahe sa zdvihne všetok prach do luftu a vy všetci po čase skončíte na pľúcnom.
Prosím ťa a to kde si počul? To by podlahovka nemala zmysel ak by mali radiatori špatiť na stene. To je riadna hlúposť. Lebo bud mám podlahovku v izbe alebo mám radiátor ale je totálna kravina mať obe systémy.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam tiez oba, ale radiator iba na vodu z podlahovky teda 20-40 stupnov. Daval som do vchodu na susenie veci od snehu napriklad a podporu podlahovky, lebo tam sa casto meni vzduch za studeny z vonku, a do kupelne rebrik na uteraky.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Alltracboy
ale určite radiator nemáš v obývačke alebo spálni ak tam máš podlahovku.
To čo si napísal ty je úplne logické a v pohode . Ale dávať radiatory do obytných miestností ak tam mám podlahovku tak to je za vlasy pritiahnuté.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Toľko blbostí pokope som už dlho nevidel!

-55% vlhkosť je absolútne OK
- "ja nie som toho názoru že dom musí byť zateplený, koľko domov je nezateplených a majú teplo" - ale kúria s radiátormi a 70°C vodou a nie poddimenzovanou podlahovkou
- "Čo ja pamätám, tak ku podlahovému kúreniu sa vždy dáva na kúrenie aj normálny radiátor UK" - tak to je neskutočný blud
- 3cm polystyrénu je na ozdobu a nie na izolovanie

strop: povodna vyska bola 320 takze sme to znizili na 270 so sadrokartonom a nad ním je len povodna omietka a drevenohlinena povala
steny: klasicke plne tehly,stara omietka,lepidlo, sietka a nova omietka, celkova hrubka stien 30-40 cm
podlaha: betonova platna cca 10- 15cm, polystiren s foliou 3cm, rurky, zaliate poterom na kurenie 5-8 cm,plavajuca podlaha 7mm


No tak totálne nezateplený strop, tade uletí pri -15°C asi 8kW, klasické tehlové nezateplené steny ďalších 5kW a cez podlahu povedzme 2kW. Toto keď chcete vykúriť podlahovkou na komfortnú teplotu, tak budete nosiť hrubé papuče aby vám nezhoreli nohy Celé zle. Túto tému navrhujem dať ako "Dôležité" nech je vždy prvá, ako odstrašujúci prípad... Držím palce nech to nejako vyriešite. Odporúčam zatepliť strop aspoň 20cm a steny aspoň 8cm.

PS: 40cm stena z plnej tehly murovanej maltou izoluje asi tak "dobre" ako ten 3cm polystyrén, čiže celé zle.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

TomasHC Pozri príspevok
Toľko blbostí pokope som už dlho nevidel!

-55% vlhkosť je absolútne OK
- "ja nie som toho názoru že dom musí byť zateplený, koľko domov je nezateplených a majú teplo" - ale kúria s radiátormi a 70°C vodou a nie poddimenzovanou podlahovkou
nemyslím si , že to čo som napísala je blbosť, je to moja osobná 18 ročná skúsenosť, dom nemáme ešte zateplený ani okná nemáme s izolačným sklom a v zime nemrzneme , vykurujeme len podlahovým kúrením , mesačná splátka za plyn 100,00 €, čo si myslím je taký priemer na kraj pod Tatrami, zateplením domu a výmenou okien sa znižujú tepelné straty . S ostatným s TomasHC súhlasím.

Pre zadávateľa témy - tu na Porade dostaneš len tipy, rady čo by to mohlo byť , ale tvoj problém tu nevyriešime, ty sa musíš skontaktovať osobne s niekým kto tomu fakt rozumie, napr.aj s projektantom, ktorý ti vypracoval projekt, s kúrenármi , s plynármi , s tými čo ti spúšťali kotol... Problémov prečo to nefunguje tak ako to má je X. Niekto to proste musí vidieť, a to tu cez PC nie je možné iba doma u teba v kotolni. Prajem ti úspešné vyriešenie tvojho problému aby si už čím skôr mal teplúčko.
Naposledy upravil katka 23 : 17.11.12 at 15:00
0 0
jammii jammii

jammii je offline (nepripojený) jammii

kurenár co nám to robil tvrdi ze dom je este vlhky, ze vsetky steny obsahuju este vela vody a bude to dlhsie trvat kym to preschne a vykuri sa. co vy na to?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

jammii Pozri príspevok
kurenár co nám to robil tvrdi ze dom je este vlhky, ze vsetky steny obsahuju este vela vody a bude to dlhsie trvat kym to preschne a vykuri sa. co vy na to?
Podľa akého fyzikálneho zákona vlhkosť stien znižuje schopnosť kúrenia vykúriť dom na požadovanú teplotu? Vyhovára sa...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

co si mal dom zatopeny ked obsahuje vela vody? v lete sa ti mal prave vysusit. Pokial mas teraz pred zimou vlhke mury a nieje to novostavba, treba hladat pricinu inde. Co ked pridu mrazy a budes mat v izbach 15 stupnov? no ved uvidis neskor.. aj ak nemas moc na vyber.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

katka 23 Pozri príspevok
Pre zadávateľa témy - tu na Porade dostaneš len tipy, rady čo by to mohlo byť , ale tvoj problém tu nevyriešime, ty sa musíš skontaktovať osobne s niekým kto tomu fakt rozumie, napr.aj s projektantom, ktorý ti vypracoval projekt, s kúrenármi , s plynármi , s tými čo ti spúšťali kotol... Problémov prečo to nefunguje tak ako to má je X. Niekto to proste musí vidieť, a to tu cez PC nie je možné iba doma u teba v kotolni. Prajem ti úspešné vyriešenie tvojho problému aby si už čím skôr mal teplúčko.
Rozhodne by som sa už nekontaktoval s tými, čo si tu popísal. Každý z nich sa len bude vyhovárať a tárať ďalšie nezmysly, ktoré problém nevyriešia a v konečnom dôsledku proces predražia.
Tak ako písal TomasHC všetko zle a keď mám byť úprimný tak strašne zle.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Jamii, a kto ti robil projekt na kúrenie? Píšeš, že ti bol robený projekt na 21 stupňov. Na základe akých podkladov ti bol robený projekt ? A v budúcnosti plánuješ dom zatepliť ? A nebol náhodou ten projekt kúrenia robený na zateplený dom ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať