Zavrieť

Porady

Viete mi niekto vysvetliť pojem "ekonomický prenájom?"

V zmluve o prenájme pozemku sa ako účel prenájmu časti pozemku uvádza ekonomický prenájom.Naozaj neviem čo to je,tak ďakujem za odpovede!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    katy1204 Pozri príspevok
    V zmluve o prenájme pozemku sa ako účel prenájmu časti pozemku uvádza ekonomický prenájom.Naozaj neviem čo to je,tak ďakujem za odpovede!!
    Ekonomické nájomné je také, u ktorého sa nájomné nepočíta v zmluve podľa času a plochy, teda vecného základu, ale podľa zmluvného ekonomického základu pre výpočet za zmluvný čas. Buď podľa dosiahnutých tržieb, alebo dosiahnutého zisku. Zmluvnou povinnosťou musí byť aj hodnoverné preukázanie základu pre výpočet nájomného. Pokiaľ percento nie je úžernícky vysoké, tak prenájom môže byť výhodný. Rovnako výhodné môže byť pri nižších, než očakávaných výsledkoch, alebo pri strate. Nájomca si musí prepočítať vopred všetky tri alternatívy, aby nedoplatil.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Ujo gúgl poradí


    Výpočet ekonomického nájomného určí výšku nájomného pre nehnuteľnosť, ktorá pokryje náklady spojené s prevádzkou nehnuteľnosti a zároveň prinesie želaný výnos z prenájmu.


    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jarka 1 - vysvetlila si ekonomiku nájmu - katy1204 sa pýta na "ekonomický prenájom" - a ten je - čo najviac nahrabať, prenajímateľovi čo najmenej zaplatiť - cieľ - ZISK!

    To je povedané po našom - ľudovo!

    katy1204 je offline (nepripojený) katy1204

    katy1204
    No, to som si aj ja vysvetľovala podobne len nechápem aký súvis to má keď si niekto prenajme pozemok od obce aby tam mohol parkovať autá/súkromné/ a napíšu ako účel ekonomický prenájom .To je asi dosť od veci,alebo???

    Viete mi niekto vysvetliť pojem "ekonomický prenájom?"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.