Zavrieť

Porady

dodatky k pracovnej zmluve

V pripade zvysovania platu - je potrebne vystavit dodatok k prac.zmluve?
Je dajaka organizacia ktora moze skontrolovat a pokutovat tento deficit?
Je mi jasne ze zmeny prac.zmluvy musia byt evidovane, ale ak sa jedna o zvysenie platu - nema sa v podstate kto stazovat ze v zlozke tento dokument chyba, ak mzdova uctaren posiela zamestnancovi vzajomne dohodnutu a osuhlasenu mzdu za odpracovany kalendarny mesiac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Poznám také dva prípady, kedy teta sociálka (vďaka nezodpovednému prístupu zamestnávateľa) nemala inú možnosť a pre konkrétny výpočet si vyžiadala od človeka prac. zmluvu. Ak by neboli predložené aj dodatky o zvýšení mzdy, vychádzala by z nižšej čiatky. Takže, čo nieje na papieri a doma "skladované", môže sa vypomstiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AndreaLop Pozri príspevok
    V pripade zvysovania platu - je potrebne vystavit dodatok k prac.zmluve?
    Je dajaka organizacia ktora moze skontrolovat a pokutovat tento deficit?
    Je mi jasne ze zmeny prac.zmluvy musia byt evidovane, ale ak sa jedna o zvysenie platu - nema sa v podstate kto stazovat ze v zlozke tento dokument chyba, ak mzdova uctaren posiela zamestnancovi vzajomne dohodnutu a osuhlasenu mzdu za odpracovany kalendarny mesiac.
    Bez debaty je potrebný dodatok k PZ. Ukladá to ZP.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Predsa každý zamestnanec pri zvýšení platu dostáva platový dekrét. Takže dodatok k PZ bude buď s konkrétnymi číslami alebo tam bude napísané - zvýšenie platu podľa platového dekrétu zo dňa.......Je to každopádne potrebné, treba to spraviť so spiatočnou platnosťou a termínom začiatku zvýšenia.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Je nutné vystaviť dodatok k PZ s uvedením dátumu účtinnosti

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AndreaLop Pozri príspevok
    Dakujem za odpovede
    Posledna otazka k teme: je na Slovensku konkretna kompetentna organizacia ktora by mohla tento nedostatok pokutovat?
    Pokutovať asi nie, ale žiadať o nápravu môže IP.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A tiež teta sociálka pri kontrole odvodov si vyžiada všetko, čo sa týka miezd, vrátane zmlúv a ich dodatkov. Aspoň ja mám túto skúsenosť.
    Tweety Ale môže to byť aj ujo nie len teta sociálka
    Paula Môže veru, zatiaľ nepoznám
    Dakujem za odpovede
    Posledna otazka k teme: je na Slovensku konkretna kompetentna organizacia ktora by mohla tento nedostatok pokutovat?
    Naposledy upravil AndreaLop : 21.11.12 at 09:43

    dodatky k pracovnej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.