Zavrieť

Porady

Prevádzkovanie (hazardných) hier

Zdravím,

mám otázku ohľadom prevádzkovania multiplayerových hier, napr. šach, piškvorky, človeče a iné hry, kde hráči hrajú proti sebe a nie proti softwaru..
Považujú sa takéto hry za hazardné, ak sa hrajú o peniaze?? resp. potrebujem na prevádzkovanie takýchto hier nejakú licenciu alebo povolenie?

okrem toho, keby som vytvoril systém kde si hráči kúpia kredit, za ktorý potom tieto hry hrajú a následne si tento kredit môžu previesť na reálne peniaze a následne vyplatiť, potrebujem na to licenciu alebo povolenie?

Ďakujem za prípadné odpovede,
Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    MoreMeg Pozri príspevok
    Zdravím,

    mám otázku ohľadom prevádzkovania multiplayerových hier, napr. šach, piškvorky, človeče a iné hry, kde hráči hrajú proti sebe a nie proti softwaru..
    Považujú sa takéto hry za hazardné, ak sa hrajú o peniaze?? resp. potrebujem na prevádzkovanie takýchto hier nejakú licenciu alebo povolenie?

    okrem toho, keby som vytvoril systém kde si hráči kúpia kredit, za ktorý potom tieto hry hrajú a následne si tento kredit môžu previesť na reálne peniaze a následne vyplatiť, potrebujem na to licenciu alebo povolenie?

    Ďakujem za prípadné odpovede,
    Michal
    na vsetky otazky, odpoved znie "samozrejme"

    MoreMeg je offline (nepripojený) MoreMeg

    MoreMeg
    a vie mi niekto poradiť kde a ako sa dajú takéto licencie vybaviť, prípadne kde by som o tom našiel nejaké bližšie informácie..??

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ministerstvo financii + vseobecne zavazne nariadenie obce/mesta/mestskej casti kde sa bude hazard vykonavat.

    prestuduj si zakon c. 171/2005

    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...ardnych-hrach/

    mozno existuje niekde aj nejaka novela

    Prevádzkovanie (hazardných) hier

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.