Zavrieť

Porady

Aké schody na poschodie?

som domáci kutil, ktorý si rád robí veci sám, ale nie na všetko mám ;-) ...viac
Tento rok som dokončil hrubú stavbu menšieho poschodového domu. Schody (zatiaľ tam mám len také provizórium, aby sme sa dostali na poschodie) a ostatné veci vo vnútri si nechávam na ďalší rok - ide o to, že nie som celkom rozhodnutý, pre aké schody sa rozhodnúť. Čo je lepšie? Betónové - a obložím to drevenými stupnicami, nejaké samonosné drevené schodisko , alebo ??? Poradí mi niekto?
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Betónové ,ale najideálnejšie ich bolo zabetónovať spolu s dekou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ja som to kedysi riešil tak,že som vyrobil drevené schodnice,stupne a podstupnice z OSB 25 mm,toto slúžilo pri montáži namiesto rebríka a potom pri dokončovaní sa na to nalepili bukové alebo dubové stupne a podstupnice zo špárovky.To bolo v drevostavbách,ale nevidím dovod,prečo by to nefungovalo aj pri murovačkách.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Lebo drevené bez toho aby za pár rokov nevŕzgali neexistujú.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Vŕzgajú len také drevené konštrukcie,ktoré sú nevysušené,je im umožnený pohyb alebo sú poddimenzované.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Dobrý soft na návrh schodov je trepcad.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To je taka otazka ako, ci mam ist na rande s Janou alebo Zuzanou. Schody su sucast interieru a musia sa vam pacit. Technicky sa da poriesit lahko zelezobeton, ocel i drevo.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Najjednoduchšie je vyrobiť konštrukciu z dostatočne dimenzovaných jöklových profilov+stupnice z ohýbaného plechu
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Indeed Pozri príspevok
Najjednoduchšie je vyrobiť konštrukciu z dostatočne dimenzovaných jöklových profilov+stupnice z ohýbaného plechu
Určite to nie je jednoduchšie ako drevo.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Indeed Pozri príspevok
Najjednoduchšie je vyrobiť konštrukciu z dostatočne dimenzovaných jöklových profilov+stupnice z ohýbaného plechu
Do priemyselnej haly ,ale nie do rodinného domu.
0 0
sollinka sollinka

sollinka je offline (nepripojený) sollinka

....a k všetkým ostatným príspevkom ešte dodatok: Koľko do toho mienite investovať?
My sme tiež stáli pred podobným rozhodnutím a pri ponuke 21.000 € za kvalitné samonosné schodisko (t.j. také, čo ozaj nevŕzga a nikdy vŕzgať nebude
sme rýchlo presedlali na betónové....a za zvyšok sme si kúpili nové auto)))
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

sollinka Pozri príspevok
....a k všetkým ostatným príspevkom ešte dodatok: Koľko do toho mienite investovať?
My sme tiež stáli pred podobným rozhodnutím a pri ponuke 21.000 € za kvalitné samonosné schodisko (t.j. také, čo ozaj nevŕzga a nikdy vŕzgať nebude
sme rýchlo presedlali na betónové....a za zvyšok sme si kúpili nové auto)))
Za 21.000,- eur Vás budem aj napriek tej irónii v príspevku nosiť po tých schodách na rukách.To boli zo zlata?
0 0
oondrejj oondrejj

oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

mne sa páčia v interiéry drevné schody hlavne v otvorenom priestore dosť záujmu. Majú však nevýhodu že drevo pracuje tak treba počítať aj s praskaním a taktiež aby po čase nezačali vrzgať. Osobne uprednostňujem točené pred rovnými. V prípade že chcete mať betónové tak na ne s nejakou dobrou dlažbou. Len či mate na také schody predprípravu nebolo by zle ich spojiť s dekou. Je to hlavne vec Vášho vkusu.
0 0
sollinka sollinka

sollinka je offline (nepripojený) sollinka

;o))...bolo to schodisko nie z masívu, ako som si vždy myslela, že chcem. Bolo mi vysvetlené, že ak chcem schody vyzerajúce jednoliato ( farebne aj čo do štruktúry, t.j. nie poskladané z malých kúskov) tak sa na ich výrobu spotrebuje neprimerane veľa masívu z dôvodu vyberania tých farieb. U týchto schodov je jadro z MDF, alebo iného materiálu súrodého s povrchovou úpravou, hrana schodu z lisovaného náglejku, potom je to celé dýhované prírodnou dýhou. Takto vytvorené schodisko vrátane zábradlia potom narastie na takú neskutočnú cenu (20 schodov) Výhodou takéhoto druhu schodov je, že nepracujú a teda potom nevŕzgajú, neštiepia sa a pod. PS: ......a to nosenie na rukách ešte zvááááážim
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

A čotakto kovová konštrukcia schodiska a na tom drevené nášlapi,viem že to naprvý dojem pôsobý studeno ale s kovu sa vdaka jeho pevnosti dajú vytvoriť zaujímavé tvary,pár som ich už robil v práci,len večšinou je fantázia pri tvorení výrazne obmedzená financiami.
0 0
oondrejj oondrejj

oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

kovové schody môžu byť celkom v pohode len na to si treba pripraviť peňaženku a nájsť dosť zručného majstra. Viem že keď som potreboval na schodisko drevené zábradlie, konkrétne jeden špecifický kus, nikto mi ho nebol schopný vyrobiť, z dôvodu spotreby vveľmi veľkého materiálu ako aj náročnosti. Povedali mi že bolo by to drahé ale možnoby ho spravil tak na stý pokus a to sa neoplati. To je už robota pre umelca. Tak isto aj tie okrasne železné schody.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
oondrejj Pozri príspevok
mne sa páčia v interiéry drevné schody hlavne v otvorenom priestore dosť záujmu. Majú však nevýhodu že drevo pracuje tak treba počítať aj s praskaním a taktiež aby po čase nezačali vrzgať. Osobne uprednostňujem točené pred rovnými. V prípade že chcete mať betónové tak na ne s nejakou dobrou dlažbou. Len či mate na také schody predprípravu nebolo by zle ich spojiť s dekou. Je to hlavne vec Vášho vkusu.
Točité schody sú efektné ale totálne nepraktické, čokoľvek po nich zniesť alebo vyniesť je ZÁŽITOK... drevené schodište s nosným jedným alebo dvoma lepenými hranolmi z masívu s dilatačne na pene uloženými stupňami nevŕzga ani po 15-ich rokoch a to sa deti môžu po nich sánkovať ako je vyskúšané!
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

oondrejj Pozri príspevok
mne sa páčia v interiéry drevné schody hlavne v otvorenom priestore dosť záujmu. Majú však nevýhodu že drevo pracuje tak treba počítať aj s praskaním a taktiež aby po čase nezačali vrzgať. Osobne uprednostňujem točené pred rovnými. V prípade že chcete mať betónové tak na ne s nejakou dobrou dlažbou. Len či mate na také schody predprípravu nebolo by zle ich spojiť s dekou. Je to hlavne vec Vášho vkusu.
Predpripravu netreba, dnes sa da vystuz dost jednoducho vlepit a za smiesny peniaz.
Tocite schody su fajn na chorus, ale v dome? ))
0 0
jano454 jano454

jano454 je offline (nepripojený) jano454

som domáci kutil, ktorý si rád robí veci sám, ale nie na všetko mám ;-) ...viac
díky všetkým za rady, bol som teraz dlhšie mimo domu - na tú prestavbu treba aj niečo zarobiť...problém je v tom, že špekulujem čo je lepšie, aby som neprešpekuloval príliš :-( ... betónové som už vylúčil a prikláňam sa k samonosným dreveným schodom - máte skúsenosti s nejakým šikovným stolárom? - firmy sú v tomto asi pridrahé, nie?
0 0
kubiskoo12 kubiskoo12

kubiskoo12 je offline (nepripojený) kubiskoo12

mne robil samonosné schody jeden stolár a a bol som spokojný s kvalitou a hlavne cenou ak chceš dám ti kontakt na neho ak ho ešte mám kdesi poprípade mail na neho
0 0
jano454 jano454

jano454 je offline (nepripojený) jano454

som domáci kutil, ktorý si rád robí veci sám, ale nie na všetko mám ;-) ...viac
no betónové nechcem, aj polovička je zásadne proti...aký máte názor na samonosné drevené schodisko? nebolo by to dobré riešenie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať