Zavrieť

Porady

kurz?

Ja vystavím Fa v Kč s kurzom NBS v deň vystavenia. Úhrada mi príde s tou istou sumou v Kč na BÚ v Čechách. Pri účtovaní VzÚ v PD mám nejaký kurz /NBS,banka/? Doteraz som nedávala nijaký, až pri výbere z banky /v Kč/ a vklade do val.pokl. kurz NBS v deň uskutočnenia prípadu. Je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Prosím, robím to dobre? Opýtam sa ešte mimo tému. Účtujem v Alfe a dolné okienka Kurzové rozdiely používam hneď po zaúčtovaní Fa, ak mi vznikne KR, v príručke píšu, že k 31.12.? Keď rozbalím okienko je tam zas vyberte riadok z PD.

    HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

    Ľubka Hupka HUPKA64
    V našej firme, kde som zamestnaná účtujem materiálové faktúry v EUR, CZK a aj v iných menách.
    Zaúčtujem ich na účet 321... dal stranu tým kurzom, aký je v deň dodania tovaru, služby, materiálu /www.nbs.sk/.
    Úhradu zaúčtujeme na MD stranu účtu 321... takým kurzom, aký je v deň úhrady. Rozdiel je zúčtovaný na účet kurzových ziskov/strát. /563,663/

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    HUPKA64
    V našej firme, kde som zamestnaná účtujem materiálové faktúry v EUR, CZK a aj v iných menách.
    Zaúčtujem ich na účet 321... dal stranu tým kurzom, aký je v deň dodania tovaru, služby, materiálu /www.nbs.sk/.
    Úhradu zaúčtujeme na MD stranu účtu 321... takým kurzom, aký je v deň úhrady. Rozdiel je zúčtovaný na účet kurzových ziskov/strát. /563,663/
    No ibaže ona robí v jednoduchom účtovníctve, keďže robí v Alfe.

    HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

    Ľubka Hupka HUPKA64
    DanielaSĽ
    No ibaže ona robí v jednoduchom účtovníctve, keďže robí v Alfe.
    Nepoznám alfu, takže som nevedela, že je to JÚ.
    Ja by som dala do prevádzkovej réžie:

    hodnota v zahraničnej mene x kurz z NBS v deň úhrady. Rozdelila by som to na dva zápisy a to:
    fakturovaná suma v zahraničnej mene x kurz
    rozdiel medzi uhradenou sumou a fakturovanou sumou ako kurzový rozdiel
    Spolu je to hodnota na faktúre x kurz v deň úhrady. DPH na vstupe aj na výstupe, ak je platca dane z pridanej hodnoty.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Renča1 mi už vysvetlila, že vzniknutý rozdiel sa neúčtuje. Mne ide o to. Vystavím Fa na 400 CZK, uhradia ju v sume 4000 CZK /použijem kurz NBS?, lebo PD mi to premieta v SK/. ja vyberiem z účtu 4000 CZK, hneď ich vložím do val.pokladne cez priebežné položky kurzom NBS v deň výberu?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    otázka
    Renča1 mi už vysvetlila, že vzniknutý rozdiel sa neúčtuje. Mne ide o to. Vystavím Fa na 400 CZK, uhradia ju v sume 4000 CZK /použijem kurz NBS?, lebo PD mi to premieta v SK/

    - záleží kam tie peniaze prišli, či prišli na SK alebo na devízový účet. Nedá sa správne odpovedať k tvojej otázke,napíš kam prišli...

    . ja vyberiem z účtu 4000 CZK, hneď ich vložím do val.pokladne cez priebežné položky kurzom NBS v deň výberu?

    - tu tiež sa nedá hned odpovedať na tvoju otázku, z dôvodu nenapísala si z akého účtu si vybrala peniaze v CZK či zo slovenského alebo z devíz.účtu.
    napíš a odpovieme ti. Prečítaj si v modrom napísané ...

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Na vystavenú Fa /do Čiech/ mi príde úhrada na účet založený v Čechách v CZK. Takže výber je v daný deň v CZK z účtu a dávam cez priebežné položky do val.pokladne. Výber účtujem kurzom NBS v deň výberu/čiže aj vloženia do val.pokl./?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    - úhradu preúčt.kurzom nbs
    - výber kurz nbs
    - vklad do val.pokladne ten istý kurz nbs čo si použila pri výber, ak je tento výber a vklad uskutočnený v ten istý deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.