Zavrieť

Porady

Kupa strešnej krytiny..teraz,alebo na jar?

Ahojte,
prosim o každu radu šikovnych a veci znalich...Je vyhodne kupiť škrydlu teraz,keď dodavateľ ponúka "dobru cenu" a nechať ju na stavbe prezimovať,alebo kupiť na jar??? Ponuka sa už nemusi opakovať...
Ďakujem za každy postreh..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    lalovic Pozri príspevok
    Ak niekto stavia dom, mohol by vediet aspon tolko o stavebnictve, ze v zime sa zvonku na stavbách nepracuje (teda ani pokryvači ) , ale vyroba pre stavebnictvo bezi prakticky cely rok.
    Ak sa niekto stavebníctvu nerozumie ,mal by diskutovať na stránkach Nového Času a nie v odborných diskusiách.Tesári a pokrývači, pracujú po celý rok,s malými obmedzeniami aj cez zimu.To isté platí aj pre ostatné stavebné profesie.V stavebníctve pracujem 24 rokov, ale si nepamätám ,že by som si celú zimu kdesi podaromnici guleválal.

    lalovic je offline (nepripojený) lalovic

    lalovic
    jankohrach Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosim o každu radu šikovnych a veci znalich...Je vyhodne kupiť škrydlu teraz,keď dodavateľ ponúka "dobru cenu" a nechať ju na stavbe prezimovať,alebo kupiť na jar??? Ponuka sa už nemusi opakovať...
    Ďakujem za každy postreh..
    Porovnaj "dobru cenu" teraz a normalnu na jar.

    sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

    sabikeuk
    Tiez som sa rozhodoval, teraz bola 45% zlava, tak som kupil teraz,nikto nevie co bude na jar.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Škridla je najlacnejšia na jeseň.Ak máte bubáky tak určite kupujte teraz.Pozor na doplnky atd na to sa zľavy väčšinou nedávajú tak je jedno či to kúpite teraz alebo na jar.

    lalovic je offline (nepripojený) lalovic

    lalovic
    220870 Pozri príspevok
    Škridla je najlacnejšia na jeseň.Ak máte bubáky tak určite kupujte teraz.Pozor na doplnky atd na to sa zľavy väčšinou nedávajú tak je jedno či to kúpite teraz alebo na jar.
    Ak niekto stavia dom, mohol by vediet aspon tolko o stavebnictve, ze v zime sa zvonku na stavbách nepracuje (teda ani pokryvaci ) , ale vyroba pre stavebnictvo bezi prakticky cely rok.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    lalovic Pozri príspevok
    Ak niekto stavia dom, mohol by vediet aspon tolko o stavebnictve, ze v zime sa zvonku na stavbách nepracuje (teda ani pokryvaci ) , ale vyroba pre stavebnictvo bezi prakticky cely rok.
    A predstav si,že nemáš pravdu.Spoza stola sa to tak zdá.Iba zdá.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja som v Rusku robil na stavbe pri -28°C,v Nemecku musí byť sakrazima,aby sa práce čo i len prerušili.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Treba ísť tesne pred Vianocami,keď majú najmenšie obraty,vtedy sa dá dohodnúť dobrá cena.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    220870 Pozri príspevok
    Ak sa niekto stavebníctvu nerozumie ,mal by diskutovať na stránkach Nového Času a nie v odborných diskusiách.Tesári a pokrývači, pracujú po celý rok,s malými obmedzeniami aj cez zimu.To isté platí aj pre ostatné stavebné profesie.V stavebníctve pracujem 24 rokov, ale si nepamätám ,že by som si celú zimu kdesi podaromnici guleválal.
    Na stránkach Nového času debatujú ľudia,ktorí sa nerozumejú ničomu,nemajú svoj názor a majú vymyté mozgy médiami.

    Lukratt je offline (nepripojený) Lukratt

    Lukratt
    Každý snaží zakryť stavbu na zimu - tým pádom by mala byť za ceníkovú cenu. Nie je dôvod v tomto období znížiť cenu - že sú Vianoce... Ja by som tú krytinu aj tak kúpil teraz, lebo ktovie, čo bude na rok.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja som to myslel tak,že týždeň pred Vianocami,akože nemusíte,ale len chcete,nech sú tlačení ju oni teraz predať,keď vy nie ste tlačený ju teraz kúpiť.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Stavebniny v tomto období, keď sa najviac pokrýva nemajú ochotu príliš zľavovať. Tak ako píše Marleau týždeň pred vianocami, alebo ešte lepšie v januári. V marci väčšinou menia cenníky- ktovieprečo väčšinou hore.

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    podľa mňa teraz v zime, keď nikto nie je ochotný otvárať svoje strechy, budú predajcovia strešnej krytiny pokrývať svoje nedosiahnuté zisky rôznými zľavami. Podľa mňa sa oplatí investovať tearz do nej. Však so skladovaním strešnej krytiny nie je asi žiaden problém. Myslím že jednu zimu v pohode zvládne. Konieckoncov ved celý život je vonku vystavovaná snehu a dažďu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.