Zavrieť

Porady

Inštalácia programu do druhého PC

Dobrý deň, prosím o radu: Mám originálny Windows 7 nainštalovaný v PC. Chcela by som si ho nainštalovať aj do druhého PC, v ňom mám W 10 startér. Ako sa to dá, poradil by mi niekto ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Základné otázky:
    OS Win 7 v PC - verzia OEM alebo krabicová. OEM je viazaná s počítačom. Krabicová má SN.

    Ale v podstate: dalo by sa, ovšem ten druhý by musel mať vypnuté aktualizácie - zistili by druhú inštaláciu OS podľa čísla (nemôžu byť súčasne dva rovnaké SN (sériove čísla). Alebo používať raz jeden, raz druhý.


    Ale zákonné - nedá sa to.
    Možnosť ešte je - upgrade Win7 Starter na Home - cez M$ stránku. Stiahnuť inštalačku, upgradnúť, zaregistrovať - a zaplatiť!

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    to je jedno ze by boli vypnute aktualizacie, akonahle sa pripoji k netu tak mrkvosoft si to skontroluje a ten starsie nainstalovany deaktivuje

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    30 dní je na aktiváciu OS ,takže ani vypnuté aktualizácie ani vypnutý internet nepomôže.Bez aktivácie originál windows nepobeží.

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Ďakujem za odpovede a ešte by som sa chcela opýtať, či sa nedá niekde zohnať za lacnejšie ako bežne v predajňach?

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ani nie, casto ked aj natrafis na nejakeho "predajcu" za lacnejsie, tak vo vysledku to aj tak nesplna licencne podmienky, co sa rovna tomu ako ked si ho upiratis zadarmo
    misoft Inými slovami - bude to lacné = cítim čertovinu!

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Som veľmi prekvapená, že 1 program originál si nemôžem nainštalovať do dvoch domácich PC. Ale aj tak ďakujem. Prajem pekné dni.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Pri OS to nebolo nikdy ináč. A pri ostatných si musíš kúpiť multi licenciu. Len niektoré bezpečnostné programy si môžeš inštalovať na 3 PC.

    dago_sk je offline (nepripojený) dago_sk

    dago_sk
    originálny OS sa dá legálne sfunkčniť len na 1-om PC. V zmysle našich zákonov ak sa nemýlim, máš však po zakúpení jednej licencie nárok na vytvorenie si jej kopie, a to v celkovom počte 3ks. 1originál CD, 1x inštalácia a 1x záložné CD ( prípadne daľšia inštalácia, ktorá nesmie byť spustená naraz s tou prvou inštaláciou) - ale myslím si keby si si robila právny nárok v zmysle našich zákonov tak ťa pekne odignoruju a pošlu ti protipirátsku políciu :-)

    Inštalácia programu do druhého PC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.