Zavrieť

Porady

ako vyplnit fakturu ak som fyzicka osoba

Ako mam spravne vystavit fakturu ked som fyzicka osoba (nepodnikatel) co mam uviest ake udaje do faktury ked nemam IČ; vedel by mi niekdo poradita ukazat vzorovo vyplnenu fakturu...?
Naposledy upravil Dav : 25.11.12 at 20:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ak si nepodnikateľ bez prideleného iča, bez prideleného DIČ a bez ohláseného čísla bankového účtu na daňovom úrade, tak nemáš čo vystavovať faktúry - nakoľko de facto podnikáš načierno...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ice dive Pozri príspevok
    ak si nepodnikateľ bez prideleného iča, bez prideleného DIČ a bez ohláseného čísla bankového účtu na daňovom úrade, tak nemáš čo vystavovať faktúry - nakoľko de facto podnikáš načierno...
    Je síce nezvyčajné aby FO(občan) vystavovala faktúru, žiaden zákon jej to však nezakazuje.
    Naposledy upravil Marína : 26.11.12 at 21:23

    capricorn77 je offline (nepripojený) capricorn77

    capricorn77
    ide oto ze vlastnim web stranku a jedna firma ma zaujem o reklamny priestor za 100€ ale musim vystavit FA ale ja niesom podnikatel... som normalny zamestnanec a danove priznanie mi robi zamestnavatel... s tych 100€ nemam problem odviest dan pri danovom priznani ale neviem ako postupovat...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Marína Pozri príspevok
    Je síce nezvyčajné, aby FO(občan) vystavovala faktúru, žiaden zákon jej to však nezakazuje.
    no to je síce pravda, avšak prečo potom v rámci "optimalizácie" nemá živnostník v účtovníctve x faktúr za 499 € od y fyzických osôb, ktoré tento príjem nemuseli zdaniť... nakoľko sa jednalo o jednorázový náhodný príjem do 500 €... ak by to takto fungovalo už dávno by táto "finta" bola na porade odporúčaná ako legálna forma optimalizácie daňového priznania... zaujímavé čo by nám na takýto dopyt povedalo daňové riaditeľstvo.... skúsim sa opýtať a dám vedieť...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    capricorn77 Pozri príspevok
    ide oto ze vlastnim web stranku a jedna firma ma zaujem o reklamny priestor za 100€ ale musim vystavit FA ale ja niesom podnikatel... som normalny zamestnanec a danove priznanie mi robi zamestnavatel... s tych 100€ nemam problem odviest dan pri danovom priznani ale neviem ako postupovat...
    t.j. jedná sa o činnosť opakujúcu sa, za účelom dosahovania zisku vo vlastnom mene... takže živnosť by si mal mať...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ice dive Pozri príspevok
    t.j. jedná sa o činnosť opakujúcu sa, za účelom dosahovania zisku vo vlastnom mene... takže živnosť by si mal mať...
    Ako si prišiel na to, že ide o opakujúcu sa činnosť?
    V živnostenskom zákone sa taká aj tak nespomína. Iba sústavná.

    ako vyplnit fakturu ak som fyzicka osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.