Zavrieť

Porady

MRP-sociálny fond

ahojte, chcela by som sa poradiť pri výpočte miezd v MRP - zamestnanci dostali poukážky :

1. so SF - zadám to do položky nepeňažný príjem, pôjdu z toho odvody a daň a nebude to navyšovať hrubú mzdu
2. vianočný darček - príplatok pred zdanením - pôjdu odvody a daň, navýši to hrubú mzdu a musím to aj odrátať že to dostali vyplatené.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wiktoria Pozri príspevok
    ahojte, chcela by som sa poradiť pri výpočte miezd v MRP - zamestnanci dostali poukážky :

    1. so SF - zadám to do položky nepeňažný príjem, pôjdu z toho odvody a daň a nebude to navyšovať hrubú mzdu
    2. vianočný darček - príplatok pred zdanením - pôjdu odvody a daň, navýši to hrubú mzdu a musím to aj odrátať že to dostali vyplatené.

    ďakujem
    Nepoznám MRP ale pricíp u obidvoch je rovnaký, je to nepeňažný príjem. Odvody, daň.

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    čiže obe budú nepeňažný príjem a nenavyšia hrubú mzdu, pôjdu iba odvody a daň? ďakujem veľmi pekne

    Sica je offline (nepripojený) Sica

    Sica
    Ja pracujem tiez v MRP a mam taky "problem". V decembri sme dostavali darcekove poukazky v hodnote 50,00 €. Teraz ich davam do mzdy ako cerpanie SF. Takuto poukazku dostal aj jeden zamestnanec, ktoreho PP skoncil 30/11/2012. Pocitam mu to teda ako nepravidelny prijem - rozpocitavam na 11 mesiacov. Nastavene mam, podla mna, vsetko spravne, ale ked pocitam poistne, tak pri mesiaci maj a september mam nulu. Tyka sa to len nemocenskeho a garancneho poistenia, ostatne poistne mi rozpocita ako ma. Moze byt problem v tom, ze v tychto dvoch mesiacoch bol jeho VZ vyssi ako maximalny VZ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.