Zavrieť

Porady

Ako sa odovolať voči rozhudnutiu Soc.poisťovne???

SP podľa zákona č.461/2003 § 31 ods.3 vydala rozhodnutie ,že nemám nárok na nemocenské dávky z dnp.Poradíte mi ako sa voči tomuto odvolať a ako sa dopracovať k tomu ,aby SP zmenila svoje rozhodnutie???Poistné im nabehlo do pokladnice 13.novembra.PN vystavená k 29.10.2012 v ochranej dobe(7dní od zániku poistenia t.j.k 25.10.2012).Dakujem za akukolvek pomoc!
Naposledy upravil lenka.bambulka : 29.11.12 at 15:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    lenka.bambulka Pozri príspevok
    Som toho isteho nazoru ,ale viem minimalne o jednom pripade,kde to poistne bolo zaplatene neskor ako 8.v mesiaci...je to identicky pripad ako moj akurat rozdiel v datumoch je par dni....tam poistne bolo pripisane 12.novembra...a v pohode to SP schvalila...lenze nemozem povedat na SP,ze kto je ta dotycna osoba...nechcem,aby prisla o to nemocenske toto je ten moj kamen urazu,ze sa ohradzaju zakonmi,ale mam pocit,ze je to podla toho ako sa vyspia...
    (3) Ak platba poistného sa na účet Sociálnej poisťovne v Štátnej pokladnici uskutočnila oneskorene, poistné sa považuje za zaplatené včas, ak
    a) pri platení bezhotovostným prevodom ako deň prevodu je uvedený posledný deň splatnosti poistného podľa odseku 1 alebo 2,
    b) pri platení poštovou poukážkou sa poistné poukázalo v posledný deň splatnosti poistného podľa odseku 1 alebo 2.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No bohužial , zo žiadnym odvolaním neuspeješ, poistné nebolo uhradené včas, preto nevznikol nárok na platenú PN.
    Som toho isteho nazoru ,ale viem minimalne o jednom pripade,kde to poistne bolo zaplatene neskor ako 8.v mesiaci...je to identicky pripad ako moj akurat rozdiel v datumoch je par dni....tam poistne bolo pripisane 12.novembra...a v pohode to SP schvalila...lenze nemozem povedat na SP,ze kto je ta dotycna osoba...nechcem,aby prisla o to nemocenske toto je ten moj kamen urazu,ze sa ohradzaju zakonmi,ale mam pocit,ze je to podla toho ako sa vyspia...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ja by som povedala, že to poistné v tom prípade čo spomínaš bolo uhradené 8.11. poštovou poukážkou zrejme, lebo bol štvrtok a pošte dlho trvá kým doručí peniaze. A tie prišli v pondelok. Ak si platila prevodom, tak naozaj si to nemohla stihnúť zaplatiť včas.
    ludia moji je to fakt zapeklita situacia moje poistne som platila cez inernet banking 13.11.2012 a v ten den to dostali aj na SP ucet co mi potvrdili...v tom druhom pripade kde boli priznane ND poistne odislo z uctu 12.11.2012...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lenka.bambulka Pozri príspevok
    ludia moji je to fakt zapeklita situacia moje poistne som platila cez inernet banking 13.11.2012 a v ten den to dostali aj na SP ucet co mi potvrdili...v tom druhom pripade kde boli priznane ND poistne odislo z uctu 12.11.2012...
    V tom druhom prípade išlo tiež o DNP z ochrannej doby, alebo DNP ešte stále trvá ?
    V tvojom prípade žiadne odvolanie nepomôže, na nemocenské nárok nemáš.

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Dobrý deň, chcem sa odvolať proti rozhodnutiu SP, píšu, že sme vôbec nezaplatili ako zam-ľ odvody za 10/2012, my sme zaplatili prevodom v deň splatnosti, na správný účet, správny VS aj ŠS. Na záver listu píšu, že máme sa možnosť odvolať, citujem:Odvolanie sa podáva na Sociálnej poisťovni, pobočka BA . Dúfam, že odvolanie môžem poslať aj poštou, nemusím ísť osobne do Blavy???
    witch vďaka!

    Ako sa odovolať voči rozhudnutiu Soc.poisťovne???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.